Hozzászólás melletti kép nem jelenik meg rendesen

vlezli képe

Kedves Hozzáértők!

Már több Drupal honlapot készítettem különösebb gond nélkül, bár nem vagyok programozó, csak egy lelkes amatőr.

Most viszont belefutottam egy olyan problémába, amivel sehogyan se tudok mit kezdeni.

Drupal 7-t használok Marinelli sminkkel, a honlap URL-je: http://happybubbles.info .

A gondom az, hogy a hozzászólásoknál csak akkor jelennek meg rendesen a felhasználók képei, ha a látogató be van jelentkezve. Ha nincs bejelentkezve, akkor viszont a hozzászólások melletti képeknek csak a fele látszik, ami nagyon zavaró!

Ha átkapcsolok másik sminkre, a jelenség megszűnik. Tehát ez a gond sminkfüggő. Csak az a baj, hogy akinek csinálom a honlapot, ragaszkodik a fenti sminkhez!

Ideiglenes megoldásként a jogosultságoknál elvettem az Anonymus látogatók komment-megnézési jogát. De ez nem igazi megoldás, hisz nem várható el minden látogatótól, hogy regisztráljon csak azért, hogy megnézhesse a kommenteket...

Mi lehetne a megoldás?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

ez CSS probléma lesz, de mivel nem látom a kommenteket, segítseni se nagyon tudok: http://www.happybubbles.info/content/hasznos-linkek-0

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

vlezli képe

Kedves István!

Visszakapcsoltam a jogosultságoknál a kommentek megtekinthetőségét Anonymus látogatók számára is. Kérlek vess rá még egy pillantást így is, hátha lesz valami ötleted!

Köszi!

0
0

Veres László

szt képe

A smink template.php-jában van ez a függvény, ez állítja elő a margin-left számára az értéket a $user_image['width']-ből:

  1. function marinelli_preprocess_comment(&$vars) {
  2. $vars['classes_array'][] = $vars['zebra'];
  3. $user_image = array('width' => 0);
  4. if (isset($vars['user']->picture)) {
  5. // No.. I don't use style
  6. if(!variable_get('user_picture_style')){
  7. $size = variable_get('user_picture_dimensions');
  8. $size = explode('x',$size);
  9. $user_image['width'] = $size[0];
  10. }
  11. else{
  12. //Yes... I use style
  13. if ($picture = file_load($vars['comment']->picture->fid)) {
  14. $user_image = image_get_info(image_style_path(variable_get('user_picture_style'), $picture->uri));
  15. }
  16. }
  17. }
  18. $vars['image_width'] = $user_image['width'] + 25;
  19. }

Ezen a nyomon lehet elindulni, hogy miért marad nulla a $user_image['width'] értéke...

0
0
Sk8erPeter képe

Bekereteztem az érintett részeket, szerintem nem nulla szélességgel jelenik meg a végeredmény:
http://i.imgur.com/nIrpR.png

0
0
szt képe

Nem a végeredmény nulla, hanem a függvényben a 3. sorban definiált $user_image['width'] marad nulla, a függvény nem változtatja meg, ez a gond (legalábbis a sminknek ez a gondja :D)

0
0
szantog képe

eléggé idegesített, úgyhogy belemásztam:
a $vars['user']->picture-t kell lecserélni $vars['comment']->picture->fid -re

diff --git a/template.php b/template.php
index 1d4072c..e9bb8ab 100644
--- a/template.php
+++ b/template.php
@@ -192,7 +192,7 @@ function marinelli_preprocess_block(&$vars){ // title visibility
 function marinelli_preprocess_comment(&$vars) {
   $vars['classes_array'][] = $vars['zebra'];
   $user_image = array('width' => 0);
-  if (isset($vars['user']->picture)) {
+  if (isset($vars['comment']->picture->fid)) {
     // No.. I don't use style 
     if(!variable_get('user_picture_style')){
       $size = variable_get('user_picture_dimensions');

Ha ok, akkor lehet reviewed and tested by the communityre tenni, bár ahogy néztem a repot, nem nagyon van vele foglalkozva..
http://drupal.org/node/1059664#comment-5886316

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

szt képe

Jó lesz ez, most látom, hogy volt már valami, csak nem peccsesítették, vagy elfelejtették kommitolni...

0
0
szantog képe

ehh.. ha előbb elolvasom a threadet nem tartott volna fél óráig a debug..

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

csakiistvan képe

  1. .borderradius .comment-content {
  2. margin-left:110px !important;
  3. }
0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

szt képe

Átmeneti megoldásnak jó, de akkor meg a szélesebb képek fognak belógni (ha vannak). Úgy tűnik itt már foglalkoznak a problémával...

1
0
Sk8erPeter képe

Pl. van egy ilyened:

  1. <div style="margin-left:25px;" class="comment-content">
  2. <h3 property="dc:title" datatype="">
  3. <a href="/comment/8#comment-8" class="permalink" rel="bookmark">Kínai linkek</a> </h3>
  4. .........................
  5. </div>

Inline style-ként megadtad a margin-left:25px;-et.

1. ne használj inline style-t, pakold át CSS-be a megfelelő selectorokkal
2. ha ezt a margint lecseréled mondjuk erre:

  1. .comment-content {
  2. float: left;
  3. max-width: 530px;
  4. margin:0px;
  5. }

Akkor már normálisan jelenik meg.

Szerk.:
ha valaki "real-time", a jelenlegi layouttal akarja kipróbálni, manuális egyenkénti állítgatás helyett, akkor így meg lehet tenni:
Chrome: F12 - Resources fül - Frames - Stylesheets - bármelyik CSS fájlra kattintás - alul a kis tollra katt, "Edit", majd a fentit bemásolni, de úgy, hogy a fentebb lévő kódba margin:0px important!;-et adjatok meg, hogy így felülbírálódjon a margin-left:25px;, és ne kelljen kiszedni kézzel.

0
0
szantog képe

"1. ne használj inline style-t, pakold át CSS-be a megfelelő selectorokkal"

Már fentebb írták többen is, hogy nem dísznek van ám ott, hanem dinamikusan változik a kép szélességétől függően.

1
-1

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

Hát erre valóban nem figyeltem, most látom ezt a csodás
$vars['image_width'] = $user_image['width'] + 25;
sort...
Hát ennél azért talán szebben is meg lehetne oldani egy smink esetén.
Pl. amit fentebb írtam, az nem tudom, miért ne lehetne csak egy megoldás a sok közül (anélkül, hogy egyáltalán fogalmam kellene, hogy legyen róla, milyen széles a kép valójában), amit kívánt szélességtől és egyebektől függően szépen külön, a CSS-fájlban lehet testreszabni igényeknek megfelelően...
Ehelyett ez a smink belegenerálja az inline style-t, hát elég mocsok megoldás és nem túl dizájnerbarát, az biztos.
Miért mondják meg nekem előre, hogy nekem aztán muszáj 25 pixelnyi bal oldalt lévő margót használni? Nehogy már ezt !important-es szórakozásokkal kelljen felüldefiniálni a stílusfájlban.

0
0
szt képe

Hát ez van, a Marinelli az már csak ilyen, így oldják meg. Emlékszem, először én is néztem egy nagyot. Viszont egy alsminkjében már azt csinálsz, amit akarsz :)

0
0
Sk8erPeter képe

Akkor legalább megvan, melyik theme-et ne használjam. :D

Maradok a Zen theme-nél, nagyon jól kommentezett, karbantartott, az utolsó részletekig testreszabható smink, nem véletlenül népszerű.

Igaz, nem "kész", azonnal használható, látogatóknak egyből megmutatható layoutot ad a dizájnerek vagy halandó hobbioldal-építők kezébe (teljesen minimalista kinézetű), hanem olyat, amit ilyen jellegű kötöttségek nélkül tudnak teljes mértékben átszabni.

0
0
szantog képe

Kb 1000 és egyféleképpen meg lehet oldani, valszeg megvolt az oka, hogy a marinelli fejlesztője így csinálta, talán mert mindenféle egzotikus böngészőn is tesztelte.

Akinek dizájner készíti a sminkjét, az nem kész sminket fog letölteni, és azt faragni. Akiknek ez a smink kell, azok azért használják, mert kb úgy néz ki, ahogy akarják. Amúgy ott az alsmink, lehet saját preprocessed, saját tpl-ed, és nem kell "!important-es szórakozásokkal kelljen felüldefiniálni a stílusfájlban".

És nem utolsósorban íme a csodaszép ópenszórsz, mi tart vissza, hogy patchet küldj be?

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

Itt előbb leírtam, amit gondolok, ami miatt inkább maradok a Zen theme-nél, pedig én aztán nagyon nem vagyok egy hobbidizájner. A Zen-re aztán nem lehet azt mondani, hogy nincsen agyontesztelve teljesen cross-browser módon.
Érdekes módon más theme-eknél nem alkalmaznak ilyen gagyi megoldásokat, mint a szükséges mennyiségű pixelek "beledrótozása" a sminkbe. A cinikus reakciód ellenére nem gondolom másként: akár elismered, akár nem, ez nem egy jó megoldás.

Én nem vagyok aktív felhasználója a Marinellinek, ezek fényében nem is valószínű, hogy az leszek, az meg plusz megerősítés, hogy olyan szépen, jól csengően leírtad, hogy "nem nagyon van vele foglalkozva". :D

0
0
szt képe

Hát ennek ellenére a d.org-on ez a 5. leggyakrabban telepített smink (260e-szer letöltötték), ami azt jelenti, hogy sok "nemguru" embernek jó volt kiindulási alapnak. Meg persze azt is, hogy jó régóta létező smink ;)
Én is még az elején beleszaladtam, aztán azóta inkább hanyagolom.
De kérdezz meg 1000 kezdőt, hogy mit szólt, amikor kiváncsian letöltötte és élesítette a Zen-t... Az ő szemszögükből a Zen - ki merem mondani - egy üres, gagyi smink :D

0
0
szantog képe

Az admin/config/development/logging-ot állítsd már át all messagesre. Nem jön utána valami notice az oldalon?

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

vlezli képe

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását és segítő szándékát!

Mint írtam, nem vagyok programozó, így eléggé "kinai" volt nekem majdnem az egész. De a szantog által javasolt megoldást meg tudtam csinálni:

"eléggé idegesített, úgyhogy belemásztam:
a $vars['user']->picture-t kell lecserélni $vars['comment']->picture->fid -re"

Sajnos semmi nem változott! Pontosabban, ki tudja miért, most már ha csak egyetlen hozzászólás van (pl. a Sikereink menüpont), ott helyesen jelenik meg a kép.
De ahol több hozzászólás is van (pl. Hasznos linkek), ott továbbra is a képek teljes szélességének csak kb. az egyharmada jelenik meg, ha nincs bejelentkezve a látogató.

Mit kellene még megváltoztatnom a teljes sikerhez? Kicsit szájbarágósabban, ha kérhetem...

0
0

Veres László

Sk8erPeter képe

Most letöltöttem a Marinelli theme-et - első próba:

  1. nyisd meg a kedvenc szövegszerkesztődben (de azért ne egy sima Notepad legyen, hanem pl. Notepad++) a marinelli könyvtárában a css/comments.css fájlt.
  2. a legeslegvégére illeszd be ezt:
    1. .comment-content {
    2. float: left;
    3. max-width: 530px;
    4. margin:0px !important;
    5. }
  3. mentsd el a fájlt, és persze töltsd is fel a módosított tartalommal (ha gondolod, előtte készíts backupot erről az egy fájlról a biztonság kedvéért), felülírva az eredetit
  4. menj rá a cache-törlésre (az /admin/config/development/performance oldalon)
  5. írd meg, mi lett az eredmény
1
0
vlezli képe

Sikerült! Ez volt az igazi megoldás! :)

Nagyon szépen köszönöm!

0
0

Veres László

szantog képe

Sorry, ha elkeserítelek, de ez nem megoldás, csak besöpörted a cuccot a szőnyeg alá.
1. Nézd meg, mi lesz az eredmény ha frissül a smink.
2. Esetleg ha átméretezed a kép presetet, amit most a user képek használnak.
3. Attól, hogy nem látod, az oldalad hányja a php errorokat, warningokat, noticeket.

Ezt a problémát nem lehet cssből megoldani, bármennyire is erölteti a kolléga. De ha már úgyis frissen fenn van a marinelli, esetleg lehet folytatni tovább a debugot a patch alapján, és beküldeni a dorgra a fenti issuehoz, én már töröltem az enyémeket.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

„1. Nézd meg, mi lesz az eredmény ha frissül a smink.”

Ahogy elmondtad, ennek a sminknek a frissítését nem viszik túlzásba - de ha mégis, akkor basszus, fogja, és kitörli a CSS-fájl legvégéről ezt az összesen 5 sort, ne idegesíts már.

„2. Esetleg ha átméretezed a kép presetet, amit most a user képek használnak.”

Ezt nagyon kétlem, hogy túl gyakran megtenné - ha mégis, akkor megkérdez minket ennél a threadnél, hogy szerintünk inkább hány pixellel módosítsa az előbb említett kódnál lévő értékeket; vagy kikísérletezi ő maga, hogy hány pixel lenne a jó.
Most úgy csinálsz, mintha egy oldal dizájnjának elkészítéséhez nem kellene amúgy is elővenni egy developer toolt, és pixelpontosan beállítani a megjelenő elemek méretét, hogy minden stimmeljen az elképzelt külsőnek megfelelően.
Komolyan abból csinálsz problémát, hogy mi történik, ha változtat a dizájnon? Könyörgöm, ha valaki átszabja a dizájnt, akkor vélhetően a CSS-fájlokhoz is hozzá kell nyúlni, és utánaállítani a megfelelő helyen. Nehogy már ez gondot jelentsen.

„3. Attól, hogy nem látod, az oldalad hányja a php errorokat, warningokat, noticeket.”

Ennek mégis mi köze van ahhoz, amit én javasoltam? Semmi. Ha valóban olyan sok hibát dobál a theme belső működéséből fakadóan, akkor a theme már kapásból sz@r, ettől függetlenül a megjelenítésbeli probléma megoldódott. Ha patch készül, akkor remélhetőleg újabb változat is kialakul, akkor majd frissít, ha gondolja, és talán meg is oldódik a problémája.

De a lényeg: ha már nem lesz szüksége az előbb említett CSS-kódra, akkor még egyszer mondom, majd szépen fogja, és kitörli azt az 5 nyomorult sort.
Egyébként még egyet megérthetnél: az elején maga a kérdező írta, hogy "nem vagyok programozó" - ergo Te meg hiába erőltetsz neki kódolást, a PHP-fájlokba való belenyúlást, valószínűleg nem fogja tudni, hogyan módosítsa a megfelelő fájlokat, patch-et pedig vélhetően végképp nem fog tudni "alkalmazni", sőt, lehet, hogy egy véletlen elírás nyomán inkább teljesen elrontja a smink működését, egyszerűen azért, mert nem kódolt még, nem tudja, hol keresse a hibát, ez újabb kérdésekhez vezethet.
Nem tudom, miért kellene annyira ördögtől valónak tekinteni egy szimpla stílusfájlbeli módosítást, úgy állítod be, mintha legalábbis a Drupal valamelyik core moduljába gányoltam volna bele, pedig a CSS-módosítás még egy elég kíméletes megoldás volt, Te meg kapásból patch-ek írogatásával, PHP-kódokkal bombáztad, ami a "veszélyesebb" út abban az esetben, ha valaki nem tudja, mit csinál (és ezért nem megvetendő, mert nem ért a programozáshoz).

===================

vlezli : szívesen, örülök, hogy segíthettem!
Majd ha frissül a smink, remélhetőleg eleve megoldják ezt a problémát. Ha esetleg frissítesz, és kiderül, hogy már ezt a problémát is orvosolták azóta, akkor figyelj arra, hogy ha ismét elcsúsznak a kommenteknél levő képek, akkor ez lehet az egyik oka a problémának - akkor valószínűleg törölni kell ezeket a sorokat, vagy pedig megfelelően módosítani.
Ennek megvalósításában pedig majd szintén segítünk.

0
-3
szantog képe

omg..
Részemről a kineknagyobbafarka versenyt befejeztem, mindenki azt csinál amit akar.

1
-1

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Sk8erPeter képe

Örülök! :)
Mondjuk én részemről nem vettem részt "kineknagyobbafarka versenyben", hanem megpróbáltam érveket felhozni, eddig úgy tudtam, a szakmai vitának az az alapja, nem pedig a gyerekes "tehülyevagy"-jellegű kommentek: azzal semmi baj nincs, ha más oldalról közelítünk meg egy kérdést, erről érdemben is lehet és talán érdemes is vitázni, ha nem azt érezteted, hogy mindenáron úgyis neked lesz igazad.
Engem legalábbis a Te szempontjaid is érdekeltek!
No de tényleg jobb lesz az úgy mindenkinek, ha most abbahagyjuk a szájtépést. :D

1
0
nevergone képe

Pedig ez nem szép megoldás, igaza van szantogabornak.
Ha már mindenáron puszta CSS-sel akarsz varázsolni, akkor Marinelli sminkben turkálók, szevasztok! http://drupal.hu/node/15822

2
0
Sk8erPeter képe

Kezdeném azzal, hogy ne szapuljuk egymást, én tényleg teljesen nyitott vagyok egy ilyen vitára, mert szerintem van haszna azok számára is, akik nem ma kezdték a webfejlesztést, ezért engedjétek meg, hogy én is reagáljak!

Azt természetesen elfogadom, és egyetértek vele, hogy önmagában egy konkrét jó patch-es megoldás hasznosabb, mert többek számára kínál megoldást, és aki már látott verziókezelőt, esetleg könnyebben is tudja alkalmazni a módosításokat, tesztelhető, valamint egy későbbi verziófrissítés során bekerülhet az elfogadott javítások közé, ezenkívül már maga a frissítés is megoldhatja a korábbi megjelenítési gondokat.

De:
- azt semmi nem garantálja, hogy a későbbi verziókba bekerül az adott patch, így a frissítés során ugyanúgy előjöhetnek problémák (pl. a korábbi verzióra alkalmaztad a saját patch-edet, jól működött, de azt tapasztalod, hogy az újabb verzióban valamiért továbbra is benne maradt egy általad korábban tapasztalt bug (ergo a saját patch-edet a frissítés ugyanúgy semmissé tette, lehet az új verzióhoz igazítani, ugyanott tartunk)
- a CSS-es megoldásra önmagában (most a konkrét fenti kódtól függetlenül!) nem igaz, hogy "nem szép". Másik megközelítéssel az én véleményem szerint pedig épp az inline style alkalmazása "nem szép". Lehetne kombinálni a kettőt: a patch-csel a meglévő CSS-fájlokat módosítani, és ehhez igazítani a layoutot, ami amúgy is adott (! - és ezt bírálhatod felül egy subtheme segítségével); ezenkívül az inline stílus alkalmazását kiszedni, a vonatkozó függvényt ennek megfelelően átalakítani.
Ha időmilliomos lennék, hidd el, már rég felraktam volna a sminket, debuggoltam volna jó sok időt rááldozva, hogy a megoldásom működőképes-e, majd készítettem volna egy patch-et. A sminket azonban részleteiben az eddig tárgyaltakon kívül nem ismerem. Olyan megoldást igyekeztem mutatni, ami természetesen opcionális (ebben egyetértek szantog-vel, hogy mindenki azt csinál, amit akar), és nem kell hozzá kódolni, mert a kérdező kihangsúlyozta, hogy a programozásban nem mozog otthonosan; plusz ez a megoldás tulajdonképpen nem egy core-hekkelés szintű dolog, szimpla megjelenítésbeli módosítás.

Az !important használata valóban nem szép (hozzáteszem, korábban érkezett egy hasonló megoldásszerűség, de valamilyen különleges oknál fogva csak az enyém váltott ki ekkora felhördülést - ennek magyarázata nyitott), de ha pusztán CSS-sel szeretném megoldani a dolgot, akkor a theme elég "egyedi" kódja miatt sajnos ez szükségszerűség.
Viszont tényleg érdekelne egy konkrét magyarázat arra vonatkozóan, hogy önmagában a CSS-megoldás miért is "nem szép".

Szerintem ezért is jó, hogy van egy ilyen magyar fórum, ahol ezeket meg tudjuk beszélni, mert így egyeztetni tudjuk a kódolási szokásokat, ütköztetni tudjuk a lehetséges megoldásokat.

0
0
nevergone képe

Most komolyan megnézted, amit linkeltem?
Ott az szerepel érthetően, hogyan lehet egy alsminket csinálni egy másikból származtatva. Ezzel a megoldással lehet készíteni egy új sminket, aminek a Marinelli a szülője, és ebben az új sminkbe csak az általad írt CSS változtatást teszed. Így megvan a CSS, amit javasoltál, de nem lett széttúrva az eredeti Marinelli smink is. Azon a linken egy alapos, részletes leírás van az alsmink készítéséről, szerintem az alapján a kérdező is boldogulni fog vele.
Ez már egy fokot javít a megoldás szépségén.

4
0
Sk8erPeter képe

Ja, hogy ezért nem szép... akkor bocsánat, minden világos! Ez esetben elnézést kérek, félreértettem a hozzászólásod szándékát, valószínűleg az oka szantog korábbi, kicsit támadónak tűnő reakciója volt. Így már teljesen jogos! Eljutottunk a közös nevezőre, köszönöm, nevergone!

1
0
vlezli képe

Mindenkinek köszönöm a végtelen segítő szándékát! De nehogy összevesszetek az én pitiáner problémám miatt!

A fő, hogy most hibátlanul megy a honlap! Később meg majd meglátjuk! Ha gond lenne, majd akkor is lesz rá megoldás!

"A hídon akkor kell átmenni, amikor odaérünk!"

Tényleg nagyon hálás vagyok mindannyitoknak!

1
0

Veres László

szt képe

Igazából itt egy szép példáját láthattuk a probléma kétféle megközelítésének.

Az egyik egy tűzoltás jellegű megoldás, ami a jelenben tökéletes, hosszabb távon viszont lehet, hogy újabb gondokat generál. Adott esetben, egy adott konkrét helyzetre vonatkozik, és ha a helyzet megváltozik, esetleg újra meg kell oldani a problémát. Azoknak való, akik gyorsan szeretnék megoldani a hibát, illetve nem tudnak vagy nem akarnak vagy nincs idejük mélyebbre ásni a témában.

A másik megoldás nehezebb, tovább tart, viszont kétségtelen előnye, hogy egy csomó más embernek is megoldja ugyanezt a problémát és mélyebben ragadja meg a problémás részt. Kell hozzá tudni angolul, otthon kell lenni a drupal.org-on, kell ismerni a git verziókezelőt stb. Azok választják ezt az utat, akik jobban értenek hozzá és van is idejük rá (vagy áldoznak rá időt).

Egyik utat követőnek sincs szégyellnivalója, ráadásul a két csoport átjárható. De az kétségtelen, hogy a második megoldás tud produkálni olyan megoldást, ami a közösségnek is szól.

5
-1
hron84 képe

Igen, de ha valakirol mar otven meterrol latszik, hogy esely nincs hozza, hogy ertsen ezekhez, akkor nem kellene eroltetni, hogy kuldjon be patchet. Ehelyett az e-penis lengetes helyett hat patch szulethetett volna, mi tobb, a komplett temat atirhattak volna a sracok, ennyi ido alatt. Nem kovettem vegig minden kommentet/linket, lehet, hogy szuletett is, de egy ekkora szalat megengedni erre akkor is felesleges volt.
Ertem, hogy osztonozni kell az embereket arra, hogy fejlodjenek, de egy kubikost ne ugy osztonozzunk mar, hogy miert nem epitettel meg felhokarcolot, mert el fog menni a kedve az egesztol. Ez pedig, ha jol tudom, ezen az oldalon egyaltalan nem cel, hanem sokkal inkabb az ellenkezoje az.

Felreertesek elkeruleseert: nem neked mondom, csak a te kommented volt a legmegfelelobb erre a valaszra.

En altalaban megprobalok ugy segiteni embereknek, hogy a szintjuknek megfeleloen. Hogy meg eppen meg tudjak erteni a megoldast. Akkor is, ha nem feltetlen az az uberidealis dolog, amit valojaban kellene csinalni. Mert mindenkinek volt mar olyan, hogy hatarido volt, haromoldalrol kapta a valogatott bizgatasokat, hogy "ottvagyunkmar?", es egyszeruen se ido se turelem nem volt a cizellalt megoldasra. Nem varhatom el, hogy legyen neki ideje ra.

2
-2

--

()=() Ki oda vagyik,
('Y') hol szall a galamb
C . C elszalasztja a
()_() kincset itt alant.
szantog képe

Komolyan ezt most minek, főleg, hogy "Nem kovettem vegig minden kommentet/linket"?
Senki nem mondta a kérdezőnek, hogy küldjön be patchet. Sk8erPeternek szólt, hogy küldjön be patchet, mivel ő frissen töltötte le a marinellit, én meg már letöröltem a tesztkörnyezetet, amihez a patchet csináltam.
Amikor patchelésről volt szó, amellett hogy a diff egy része is be lett szúrva, írva volt, hogy mit kell mire cserélni.

3
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

pp képe

Az én elméletem szerint ez itten egy tudásbázis. Tehát lehet, hogy a kérdezőnek van egy szintje, amin a választ szeretné, de reményeim szerint további 10-100 embernek is segítünk, mert nem is kell feltennie a kérdést úgy kapja meg a választ. Ők ezt a topikot később olvassák, az ő szintjüket nem tudhatod.

A kérdező egyébként megkapta a szintjének megfelelő választ, amit többen bizonyos szempontból nem a legideálisabbnak ítéltek és javasoltak alternatívákat. Ezek az alternatívák adott esetbe a később érkezőknek segíthetnek.

pp
(a megoldásokról, meg szt már leírta a véleményem. :) http://drupal.hu/comment/63782#comment-63782)

4
0