Hol van a kategória rovat

marso képe

Sziasztok

Még most ismerkedek a Drupallal, mondjuk azt hogy új vagyok a témában, de fejlődök csak lassan. Szóval ezt itt találtam:

http://drupal.hu/kezikonyv/nyomtatobarat

" Ha Taxonomy modullal oldjuk meg a feladatot, akkor hozzunk létre egy "Csapatok" nevű szótárat, és ehhez adjunk 2 kategóriát: Piros csapat, Kék csapat. Ezek után hozzuk létre a játékosok oldalait, és a tartalombeküldő oldalon a Kategóriák rovatban jelöljük be, hogy az adott játékos melyik csapathoz tartozik."

A szótárat megcsináltam a 2 kategória kész, de ezt a "Kategóriák rovat"-ot nem találom.

A kérdésem az,hogy végül is hogy lesz a játékos benne a kék csapatban.
7 es drupalt raktam fel de nem vágom a témá.
Előre is köszi a segítséget.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aruna képe

szeretnéd használni a szótárat, hozz létre egy új mezőt:
http://i.imgur.com/mAq1X.png

és a mező beállításainál kötelező megadni a szótárat: "A szótár, amely a mező számára szolgáltatja a választható lehetőségeket."

Ott válaszd ki a csapatok szótárat.

Ezután ha új tartalmat viszel be (ebbe a tartalomtípusba), akkor már tudnod kellene használni itt a szótárat.

1
0
marso képe

Köszi, jó lett.
Hát beletelt egy kis időbe, de jó lett.
Köszönöm a segítséget.
Hát nem mondom hogy a közeljövőben nem lesz több ilyen bugyuta kérdésem,
de a wordpress után ez a Drupal nagyon durva.
Még azért nézegetem mert talán itt kicsit több a lehetőség csak szokni kell.
A következő kérdésig köszi még egyszer.

0
0
tatarbj képe

a drupal azért ennyire "durva", mert általánosabb keretrendszer, mint egy alapvetően blogokhoz kitalált wordpress. cserébe viszont sokkal jobban customizálható, majd' minden folyamatba bele tudsz írni, modult fejleszteni pedig nem ördöngősség (csak sokan félnek tőle).
nagy gusztáv könyvét érdemes megvenni, tanulni belőle, pp-ék tanfolyamaira eljárni, okosodni, tanulni, ellesni DUG-okon a nagy öregek csuklómozdulatait (és nem csak azokat, amikkel felemelik a korsó sört)
Sok sikert és üdv ebben a világban :)
tatarbj.

1
0

---
Tatár Balázs János