Fotógalériák

BadStyle képe

Sziasztok drupalosok !

Elég új vagyok a fórumon, nemrég regisztráltam, és rengeteg dolog van amit még nem tudok, de igyekszem fejleszteni magam.
Nos, ilyen témát nem nagyon találtam, amiben ilyeneket kérdeztek:

- Szükségem lenne pár linkre/oldalra ahonnan drupalos fotógaléria témák, és modulok vannak. Mert a fő drupalos oldalon nem nagyon találtam, persze lehet csak rossz helyen kerestem.
A 7.12 -es verziót raktam fel, honosítással együtt . .

Szóval aki tud, írjon már pár dolgot ezzel kapcsolatban, eléggé érdekelne !

Előre is köszönöm !

ui: Yah, és bocs az új témáért, de nem néztem végig a több 100 témát, éppen ezért nem is találtam, remélem nem sértettem meg senkit azzal, hogy új témát indítottam ilyen témában . .

Drupal verzió: 
Fórum: 
BadStyle képe

"Szükségem lenne pár linkre/oldalra ahonnan drupalos fotógaléria témák, és modulok vannak."
Itt úgy értem a témát, mint sminket, ha úgy jobban tetszik . .

Thx . .

0
0
pityu73 képe

Hogy ki mit és mivel használ elsősorban innen szoktam szemezgetni:
http://drupal.hu/search/node/gal%C3%A9ria

De itt egy példának: http://drupal.org/project/galerie

0
0
d0r0ttya képe

Ne kérj bocsánatot azért, hogy új témát indítottál, máskor is ha kérdezel, így csináld. Itt ez a szokás.

2
0
BadStyle képe

Okéoké, írok bátran, ha ez a szokás ;)
Szóval átböngésztem nagyjából amit kaptam, szemezgettem, de konkrétan nem találtam semmi használhatót !

Mondom, mégegyszer nekem olyan linkek kellenek, amiken ott vannak konkrétan ( letölthető formátumban ), a sminkek, és a modulok !

Ha így tud vki segíteni, akkor jó lenne, mégegyszer mondom, 7.12 -es drupalom van fent.

Válaszokat előre is köszönöm !

0
0
szantog képe

"Mondom, mégegyszer nekem olyan linkek kellenek, amiken ott vannak konkrétan ( letölthető formátumban ), a sminkek, és a modulok !"

Szerintem olyan nincs. Leginkább, mert nincs olyan, hogy "fotógaléria sminkje". Egy smink az az egész oldalad sminkje (többé-kevésbé..), nem csak a fotógalériádé.

Szóval fotógalériából készen válogatni nemigen fogsz.
Drupalban ez így néz ki:

1. Kiválasztod, hogy milyen technikával, milyen modulokkal készíted el a galériát.
2. Elkészíted a galériát.
3. Sminkeled a galériát. (css, esetleg minor php, netán js)

3
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

BadStyle képe

Értem, van a neten vmi videóanyag, mondjuk youtubeon vagy máshol, ahol bemutatják az elkészítési módját ?
Én egy átlagos fotógalériát szeretnék, de nem vágom még annyira a drupalt !

Programozni egyáltalán nem tudok, csak tartalmat szerkeszetni klikkelgetéssel . .

Ha van tanító anyag, azt szivesen venném !

Thx !

0
0
makikaki képe

Youtube-on beírod a keresőbe: drupal 7 gallery
Kiad egy pár videót, nem mondom, hogy mind jó, de el lehet kezdeni velük a tanulást.
Illetve itt a drupal.hu-n a kézikönyv pontban is találsz leírást http://drupal.hu/kezikonyv/tippektrukkok/UltimateGallery

1
0
BadStyle képe

Az lenne a kérdésem, hogyha letöltök egy modult, hová kell bemásolni, hogy tudjam használni ?

Ilyen van, hogy: "drupal-7.12" könyvtár, és azon belül "modules" az ok, de a modulesen belül hova kell bemásolni, melyik könyvtárba ?

Választ előre is kössz !

0
0
jabba306 képe

A sites/all/modules könyvtárba kell másolni a modulokat tartalmazó könyvtárakat.

0
0
BadStyle képe

Ok, akkor oda fogom másolni, thx a gyors választ !

Apropó: Fotógaléria modulokat nem tudod hol találhatnék ? ;)

0
-1
jabba306 képe

A drupal.org-on nagyon sok galéria modul van.

0
0
BadStyle képe

Miért nincs kép a modulokhoz ?
Néztem a drupal.org -ot, van is modul, de nincs hozzá kép, ami kéne.
Vagy nem is kell hogy legyen hozzá kép ?

A sminkeknél pl van kép, modulnál miért nincs ?

0
0
szt képe

Néhány modulnál van kép (pl. a modul plusz admin felületéről), de a legtöbb esetben a szöveg írja le, hogy mit tud a modul. A jobb szélen néha van "Try out a demonstration" link, ahol jó esetben láthatod a modult működés közben.

0
0
szantog képe

Mert a modul az a működési logika része, a smink a megjelenítési. Tehát egy modul az egyik sminkkel így néz, ki, a másikkal úgy. Keress rá: Nagy Gusztáv Drupal jegyzet.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

BadStyle képe

Azt kérdezném, hogy lehet azt megcsinálni, hogy több drupal oldalam legyen egy gépen.

Localhostal van megcsinálva, úgy szerkesztem, de úgy tudom, hogy csak 1 oldal lehet.
Ha többet akarok, akkor annyiszor kell telepíteni a drupalt, minden oldalnak külön adatbázis ?

Hogy van ez, nem lehet olyat, hogy több oldalt is tudjon kezelni ?
Arra gondolok, hogy lehet váltogatni az oldalak között, hogy melyiket akarom szerkeszteni, ez nem így van ?

Előre is kössz !

0
-1
Nagy Gusztáv képe

  1. Ha új kérdésed van, azt új kérdésként tedd fel a tudástárban. Itt ez a szokás.
  2. Ha ilyen alap kérdésekkel jössz, lassan fogsz haladni a tanulással. Ajánlom először az alaprendszerrel részletesen megismerkedni. Autóvezetésnél is először rutin pályán kell tanulni, nem rally pályán. Kezd az alapokkal!
1
0

Nagy Gusztáv

BadStyle képe

Yah, oké, majd átnézem az anyagot amit linkeltél.

Még kezdő vagyok, de hátha ez segíteni fog, és egyre jobban beletanulok !

Thx a tanácsokat is !

0
0
Nagy Gusztáv képe

A link az aláírásomban szerepel, az nem a válasz része. (Bár az ingyenes regisztráció után el tudod érni a Drupal 7-es könyv félkész verzióját :-)

2
0

Nagy Gusztáv

d0r0ttya képe

Fentebb már ajánlották Nagy Gusztáv jegyzetét, olvasd el néhányszor figyelmesen, sok kérdésre választ fogsz kapni (még a 6-oshoz van, de sokminden egy az egyben érvényes az új drupalra is belőle).

2
0
BadStyle képe

Nos, rászántam magam, és regiztem a neobasen, ahol előtelepített drupal felület van a 6.20 -as asszem.
Gondolom nem kell bemutatnom, de szükségem lenne egy infóra.

Ehhez hasonlót szeretnék csinálni, de azért mégsem egy az egyben lekoppintani, mert nem tudom hogy reagálna rá az illető . .

http://icecatfoto.neobase.hu/

Aki tud ehhez hasonló modulról, az írjon már, ha lehet !
Előre is köszönöm !

0
-1
lazar képe

A nagy kép valamelyik slider - több megoldás is van rá a modulok között, nem tudom ez konkrétan melyik, de csak próbálgatni kell -, az alattalevő fotók pedig views-el rendezve, lightboxal megjelenítve.

1
-1
vajdasági képe

A nagy kep az siman a minkbe van bedrotozva a css -ben van megadva (az annak a div -nek a hattere, az lehet pl. egy regio vagy hogy is hivjak) a szoveg balrol rajta meg ha jol lattam futolag akkor az 2 blokk...

0
0
BadStyle képe

Keresek olyan embert, aki tudna csinálni egy általam kiválasztott sémára tervezett fotógaléria oldalt, neobases drupalra.

Hogy miért ? Ennek több oka van, de a legegysszerűbb:
Én nem tudok. Már próbáltam többször is, mindenhogy de sehogy nem tudom megcsinálni, jó tudom hogy az a legegyszerűb ha mással csináltatom, de nekem nem megy, és most jöhetnek az okoskodások hogy nézzem jobban át, meg keressek oktató anyagot, de most ez nem fog menni, sorry . .

Ha úgy érzed képes vagy rá, és tudsz segíteni, akkor én bizalmat adok, megadom a neobases userem, addig, amíg elkészül a galéria.
Csak össze kell dobni, az oldalt, a képfeltöltést, meg a menüket talán meg tudom csinálni, csak az alap vázt kell felépíteni.

Nem húzom tovább, aki segítene jelezze már nekem itt, és akkor megbeszéljük a részleteket !

Kérlek segítsetek !

Válaszokat előre is köszönöm !

0
0
szantog képe

Dobd be a munkaközvetítőbe, úgy gyorsabban kapsz ajánlatot: http://drupal.hu/forum/temak/munkak%C3%B6zvet%C3%ADt%C5%91

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.