Első alsmink próbálkozásom

KoveZoli képe

Sziasztok!

Eddig úgy módosítottam egy sminket, hogy a módosítani szánt file-ok eredetijeit átmásoltam egy külön könyvtárba.
Gondoltam, itt az ideje, hogy szebben megoldjam a feladatot.

Lehet, hogy rossz sminkbe kezdtem, de hátha :)
A Bartikkal próbálkozom.
Átmásoltam az egészet az all/themes könyvtárba. A könyvtár nevét átneveztem sajat_bartik -nak.

Eddig csak az volt a célom, hogy ott módosítsam a sminket, ahol védve van egy esetleges smink frissítéstől.
Aztán másolgattam, ahogy szoktam, és itt jön, hogy csináljuk szebben.

Nézegettem a leírásokat, kezem is érteni, de elakadtam.
Szóval:
- a bartik.info-t átneveztem sajat_bartik.info -ra
-
name = sajat_smink
description = A flexible, recolorable theme with many regions.
package = Core
version = VERSION
core = 7.x
base theme = bartik

stylesheets[all][] = css/layout.css
stylesheets[all][] = css/sajatstyle.css
stylesheets[all][] = css/sajatcolors.css
stylesheets[print][] = css/print.css

Ha ezek után firebuggal nézem, hogy melyik stílus file-ban tudok módosítani, azt látom, hogy nem az általam megadott sajatstyle és sajatcolors, hanem a default/files/colors/bartik-xxxxx, illetve a sajat_bartik/css/style.css-t módosítanám.

Mit és hogyan kellene módosítanom?
Egyáltalán jó az irány?

Drupal verzió: 
Fórum: 
KoveZoli képe

Pont ezt olvastam el. Elvileg így is jártam el. Valami még sem oké.

0
0

Üdv,

Zoltán

nevergone képe

„Ha ezek után firebuggal nézem, hogy melyik stílus file-ban tudok módosítani, azt látom, hogy nem az általam megadott sajatstyle és sajatcolors, hanem a default/files/colors/bartik-xxxxx, illetve a sajat_bartik/css/style.css-t módosítanám.”

Gondolom a saját sminked be van kapcsolva és azt használod.
Ha elmész a admin/config/development/performance oldalra, az „Aggregate and compress CSS files.” (magyarul: „CSS fájlok összegyűjtése és tömörítése.”) be van kapcsolva? Smink-készítésnél kapcsold ki, vagy minden módosításnál űrítsd a Drupal belső gyorsítótárát.

Éles, használatban lévő oldalon viszont kapcsold be, mert sokat javít a teljesítményen.

0
0
KoveZoli képe

Egyre nagyobb a gubanc.
AZ be van kapcsolva, de mos ez a hibaüzenet fogad:

Fatal error: Cannot redeclare bartik_preprocess_html() (previously declared in /home/koveihu1/public_html/websites/tmp/themes/bartik/template.php:6) in /home/koveihu1/public_html/websites/tmp/sites/all/themes/sajat_bartik/template.php on line 27

Az info file neve megegyezik azzal a könyvtár nevével, amelyikben van.

0
0

Üdv,

Zoltán

nevergone képe

Az a baj, hogy template.php-t is lemásoltad, viszont a benne lévő függvényeket nem nevezted át, így két helyen is meg vannak adva. Valószínűleg neked az induláshoz nincs szükséged erre a fájlra, így akár törölheted is, majd űrítsd a Drupal belső gyorsítótárját.

Ha mégis szeretnéd megtartani, akkor nyisd meg szerkesztésre, és az abban található „function bartik_XXX()” kezdetű sorokat írd át így: „function sajat_bartik_XXX()”, erre a műveletre a szerkesztőprogramod csere funkciója a legmegfelelőbb. Persze miután végeztél és elmentetted, űrítsd a Drupalod belső gyorsítótárját. :)

5
0
KoveZoli képe

Nagyon köszönöm, sokat segítettél!

1
0

Üdv,

Zoltán