Egyforma szoveg osszeszamlalasa views-ban

.DoK képe

Sziasztok!

Letrehoztam egy tartalmat amiben az egyik mezo egy 6 elembol allo szoveges lista.
Ebbol a felhasznalo kivalaszja a neki megfelelot vagy akar mind a 6db-ot is.

A views-ben szeretnek egy osszesitest csinalni, hogy a nezetben szereplo felhasznalok kozul hanyan valsztottak az egyes opciokat.
Pl.: elsot:4, masodik:2, harmadik:1 stb.

Probalkoztam az 'Összevonás használata' bekapcsolassal, de nem igazan sikerult az osszegzes.

A fenti osszegzes megoldhato a views-ban, vagy mar az adatbekeresnel kellene valtoztatni?

Segitseget elore is koszonom.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
.DoK képe

Hiaba keresem, nem talalok megoldast.
Talaltam egy listat a hasznaloando matematikai kifejezesekrol, de az 2012-es.

Lehet egyaltalan felteteleket megadni a views 'Általános: Matematikai kifejezés' mezoben, vagy egy masik mezoben?

0
0
Phoere képe

Bocs, de én nem értelek.

Van a tartalomtípus, amihez létrehozol mezőket, pl. egy választó listát.

Ezután lehet beküldeni ilyen típusú tartalmat - node-t - amely létrehozásakor a beküldő user kiválaszt egy vagy több elemet a listából. De ezután a node változatlan marad (persze szerkeszthető, módosítható lesz), ugyanezt a tartalmat még egyszer nem lehet beküldeni - csak ilyen típusú tartalomból egy újat.

Tehát ennek akkor van értelme, ha minden felhasználó egy-egy node-t hoz létre. Ez esetben csinálni kell 6 nézetblokkot, amelyben a szűrőt az adott tartalomtípusra és a mező kiválasztott értékére állítod be. Majd az eredmény számlálót teszel be a nézetbe - úgy tudom, ilyet tud a Views.
(Példa: hirdetési oldal, ahol a felhasználók hirdetést, mint node-t hoznak létre és pl. hirdetési kategória a választható listás mező. A végén pedig arra vagy kíváncsi, hogy hányan adtak fel pl. ingatlan kategóriába hirdetést, hányan gépjármű kategóriába stb.)

Ha viszont lényegében véleményt kérsz a felhasználóktól az adott témában (mint egy szavazás), akkor űrlapra van szükséged, Webformra vagy Entityformra. De emellett ott van a legegyszerűbb a Poll modul beépítve a core-ba, iletve létezik több szavazó modul.

tehát először azt kellene tisztázni, hogy pontosan mit is szeretnél létrehozni.

0
0

Csökönyi Ferenc

.DoK képe

Azt hiszem az elso megoldast tudom hasznalni.
Koszonom

0
0