egy nézetben taxonomy szerinti megjelenítés

venis képe

Üdv.
Jelenleg egy feladatkezelő weboldalt készítek magamnak, már csak az iányzik hogy a jelenlegi nézetek számát lecsökkentsem. Vagyis jelenleg minden feladatvégzésre csináltam egy nézetet. De ez jelenleg is sok és még több lesz (remélem). Azt szeretném megoldani hogy egy nézeten belül a tartalmam mezőit meg tudjam jeleníteni úgy hogy a taxonomia szótár kifejezési szerint legyenek rendezve. Itt egy példa:

Jelenleg minden feladatvégzési hely külön nézet így kellene megjelennie majd egy nézetben is:

feladatvégzési hely1:
feladatok címe1
feladatok címe2
.
.
.
feladatok címeN

feladatvégzési hely2:
feladatok címe1
feladatok címe2
.
.
.
feladatok címeN
Megoldaható ez valahogyan?Válaszokat előre is köszönöm.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Geva képe

...használd a views-ban - a haladó keretben találod - az összevonást
- a mezőknél a taxonomy mező legyen sorrendben az első, tehát utána jön a tartalom cím mező
- beállítod Igen-re az összevonást
és még esetleg, ha kell, akkor a taxonomy mezőnél beállítás

0
0
Geva képe

Összevonás
Ha be van jelölve, néhány mező lehet, hogy nem lesz elérhető. Minden mező ami ki lett választva csoportosításra szomszédos értékenként egy rekordba lesz összecsukva. Az összevonásra kijelölt egyéb mezőkhöz lesz egy rajtuk végrehajtható függvény. Például a tartalmak cím szerint vannak csoportosítva és összeszámoljuk a nideket, annak érdekében, hogy egy listát kapjunk a duplikált címekről.

0
0
venis képe

Hát beállítottam a nézetet, bekapcsoltam az összevonást, előre tettem a taxonomya szótárt, összevonásnál a következőket állítottam be:
Eredmények csoportosítása
entitans azonosítója

Így viszont mindig úgy jelenik meg hogy minden cím felett ott a taxonomia kifejezés.
Mit ronthattam el?

0
0

Üdv.
Venczel István

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent le bíró akaratot."

Geva képe

Nem rontottál el semmit, emlékezetből próbáltam segíteni, így lemaradt a vége, elnézést kérek érte:
- a formátumnál - html lista, grid, ... - kell még beállítani melyik mező szerinti a csoportosítás, miután bekapcsoltad az összevonást.
Most egy mező szerint csoportosítasz, a taxonómia kifejezést kell kiválasztanod(a mezőknél beépítettnek kell jelölnöd a taxonomia mezőt)
- a mezőknél a taxonomia mezőt nem kell megjeleníteni - vagyis legyen ott a mezők között, ám jelöld be, hogy ne legyen megjelenítve

...ezzel remélhetőleg már eltűnnek az egyes elemeknél a taxonomia kifejezések, ám a csoportosítás létrejön, a csoportok felett a taxonomia kifejezéssel.
A rendezésre figyelj még: általában a csoportosító mező szerint elsődlegesen, azon belül lehet a másik - lista elem - mező szerint is.

István, várom a visszajelzésedet, így most sikerült-e

0
0
venis képe

Kedves Geva!
Köszönöm a segítségedet, így most már sikerült.
Üdvözlettel:

0
0

Üdv.
Venczel István

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent le bíró akaratot."