drupál webshop visszaállítás

mtom75 képe

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy adott volt egy webshopom drupal alatt.

domaint megszüntettem, lementettem az egész állományt.
Ezt most szeretném visszarakni egy másik szerverre és domain alá.

Vissza is raktam de viszont az admin jelszót valamiért nem fogadja el, emailba se küld semmit.

Hogy tudnám ezt működésre bírni,
Csak addig szeretném amíg a termékeket kivenném.

Köszi Tamás

Geva képe

Karbantartásra zárva volt a webshop az adatbázis mentésekor?
...mert hogy maintenance módban nem küld emailben új jelszót, s ebben az esetben a karbantartás módot kellene megszüntetni új jelszó kéréshez.

0
0
Geva képe

maintenance módban van a webshopod? ...mert akkor nem küld új jelszó emailt.

1. lehetőség, karbantartás alatt is:
drush upwd --password="givemenewpwd" username

0
0
mtom75 képe

Karbantartás alatt van.
Ezt hova kell írni?
drush upwd --password="givemenewpwd" username
Sql-ba?

0
0
Geva képe

drush parancs a fenti, a jelek szerint nem használod a drush-t :-(,

egy másik megoldás a user 1 password módosításához: https://www.drupal.org/node/1023428
viszont ehhez is kell egy parancssoros program, pl putty.exe amivel
- csatlakozol a tárhelyedre
- a cd paranccsal elmégy a drupal gyökerébe és meghívod a jelszó titkosítást végző /scripts/password-hash.sh newpwd -t a leírás szerint,
- a kapott titkosított jelszót az adatbázishoz bejelentkezve - a leírás szerinti UPDATE query-vel módosítod a user1 password-jét vagy átírod a user 1 pass mezőjének tartalmát.
(mysql db)

...még esetleg a karbantartási mód megszüntetésével lehetne lépni, keresem hol is tárolja a drupal ezt az értéket

0
0
Geva képe

a settings.php fájlból fel lehet oldani a karbantartás módot:
ezt a sort kell beszúrni:
$conf['maintenance_mode'] = FALSE;
a honlapon frissítés utána a szokásos módon lehet új jelszót kérni a user mail fiókjába

0
0
mtom75 képe

Köszönöm, sikerült feloldani a karbantartási módot, de bejelentkezni még most se tudok.
Emlékeztetőt emailt nem kapok, új felhasználót se tudok létre hozni.

Ha jelszót kérek akkor csak egy üres lapot kapok.

Ez jön be

0
0
Geva képe

- a kép alapján: nem a gyökérbe, hanem az old könyvtárba tetted a honlapot,
kérdés jelölted-e ezt a .htaccess fájlban(102.sor környékén RewriteBase /old kellene)
és a settigs.php-ben a $base_url-t: $base_url = 'http://8bitszerviz.com/old'; megadtad-e?

nekem ez jön be
...feltételezem, hogy a beállított smink egyébként rendelkezésre áll és nem került törlésre!

0
0
mtom75 képe

Nem ezek a beállítások nem voltak beállítva, de most beírtam. Lényegi változás nem történ.

Kénytelen voltam old könyvtárba tenni, mert a szerveren fut egy honlapom azt nem akartam hogy sérüljön, mint írtam is csak néhány terméket szeretnék kimenteni.

Szerintem a smink él. site/all/themes könyvtárban megvannak a részei.

0
0
Geva képe

Fájlrendszer beállításával lehet még probléma, az vajon hogyan hova volt beállítva? /admin/config/media/file-system

0
0
mtom75 képe

Azt nem tudom, de az biztos, hogy a szerver gyökerébe volt nem volt almappa meg semmi.
De ha nem lehet vissza állítani az se érdekel annyira ha meg találnám, hogy melyik táblába vannak a termékek.
akkor csv be ki exportálnám és jó lennék.
Ez megoldás lenne?

0
0
Geva képe

az adatbázisból szvsz nem tudod importálni a termékeket(commerce webshopról írok, ahol min. 2 táblában tárolódnak a termékek kapcsolódó részeik),
- be kellene jelentkezni és javítani a fájlrendszert, majd innét a webes felületről tudod a termékeket importálni. (drush-al úgy is be tudod léptetni a user1-t, hogy nem kell tudnod a user nevét és jelszavát!)

...regisztráltam és próbáltam a bejelentkezést még tegnap - login-ra fehér képernyő fogad, szerintem ezt a problémát az a modul okozhatja, amellyel a regisztrációnál megadható a jelszó is, valószínűleg ez iktatja ki az email értesítést is, új jelszó kéréskor.
Melyik modul ez?

0
0
mtom75 képe

Köszönöm, sikerült feloldani a karbantartási módot.
De bejelentkezni még most se tudok új felhasználót se tudok létre hozni jelszó emlékeztető email nem jön.
Ha szeretnék kérni jelszót csak egy üres képernyőt kapok.
ez jön be

0
0
Geva képe

alapvetően a bejelentkezés lehetetlen - fehér halál :-) loginra fehér képernyő ahogy mtom75 az előbb már írta, hiába írná át a mail címet, jelszót a user táblában :-(

- megpróbálnám kikapcsolni a jelszót bekérő modult(user_registrationpassword?) - system táblában a megfelelő sor status-t átírni 1-ről 0-ra, hátha ez okozza a bejelentkezés körül a gubancot.

- a drush uli parancssorból, ezzel azonnal be van léptetve a user1, remélhetőleg ez működik ebben a helyzetben, drush kell hozzá :-(

Mindenképpen be kell jelentkezned, mert az adatbázisból nem tudod kinyerni a termékeket, nem egy tábla rekordja egy commerce termék :-(
a korábban látottak alapján a fájlrendszert kell pontosan megadni - feltehetőleg a serverhez képest megadott útvonalat kell megfelelően átírni(a termékekhez a képek sem jelentek meg, nem csak a smink nem volt elérhető)

...sajnos egy korábbi hozzászólásom nem jelent meg, lássuk ezzel most mi lesz :-) szerencsét próbálok :-)

0
0
leonidasz képe

Valamelyik adatbázis gui-val belépsz. User tábla, kikeresed az 1-ed UID-s usert, majd átírod az e-mail címet arra amit használsz. Így kérsz egy jelszó emlékeztetőt a most beírt e-mail címre, ha megkaptad, már be is tudsz lépni!

1
0
mtom75 képe

Megtörtént, semmi változás.

0
0
leonidasz képe

Akkor valamit elrontasz, vagy más hiba van!

0
0
mtom75 képe

Azt nem tudom, de az biztos, hogy a szerver gyökerébe volt nem volt almappa meg semmi.
De ha nem lehet vissza állítani az se érdekel annyira ha meg találnám, hogy melyik táblába vannak a termékek.
akkor csv be ki exportálnám és jó lennék.
Ez megoldás lenne?

0
0
wouhn képe

Én még azért arra kíváncsi lennék, hogy pl. mit ír ki, amikor nem fogadja el a jelszót? Kvázi behal az egész, vagy nyomatékosan közli, hogy rossz jelszót vagy felhasználónevet írtál be? Mert ha van akár csak egy halvány esély is rá, hogy tényleg rossz valamelyik bejelentkezési adat, akkor arra vannak egyszerű megoldások.

2
0
mtom75 képe

Melyik tábla tárolja a kategóriákat, a termékek táblát már megtaláltam, de jó lenne ha meg lennének a kategóriák is és akkor összefésülném a kettőt.

0
0