Drupal 7 - Virus ?

Gyuri77 képe

Sziasztok..

Életemben nem láttam még ilyet. Valami virus, vagy nem tudom mi, automatikusan létrehoz az ftp szerveren mappákat, amiben index failok vannak túlnyomó többségben.

A failokban mindenféle linkek vannak, ami idegen oldalakra mutat.

Ami már önmagában is nagy baj. Ennek következményeként, állandóan AJAX 200 hibát generál az oldal.

Miután töröltem ezeket a mappákat, és megfrisítettem a könyvtárszerkezetet, minden helyre áll.És rendben működik.

DE eltellik egy bizonyos idő, és újra előjön ez a hiba automatikusan.

Ebből gondolom, hogy virusos lehet, vagy a drupál vagy a szerver..

Mi a vélemyényetek? Hogyan lehetne ezt megszüntetni ?

Köszönöm előre is a segítségeteket :)

Gyuri

Drupal verzió: 
tompagabor képe

Szia,
drupal firssítés megvolt?

Bővebb információ:
https://www.drupal.org/SA-CORE-2014-005

És igen, kérdezz rá a szolgáltatónál is, nézd meg az ftp logot, hogy valaki más is be szokott-e lépni a szerverre.

1
0
Gyuri77 képe

Köszönöm a linket. A 7.34 drupal van fent a szerveren.

Közben irtam a szolgáltatónak is, meg is jött a válasz hamar.

Azt irja, megnézte a logot, és azt látja hogy a saját felhasználónevemmel és jelszavammal lépett be a szerverre "valaki".

Azt tanácsolta erősitsem meg a jelszavam, illetve még az is, hogy futassak vírusírtót mert lehetséges virúsos a gépem, ami azért egy kicsit fura mert linuxot használok de persze nem lehetetlen :D

Megtettem ezt is :)

Szóval most követe a tanácsát kiváncsi leszek.

Elvégeztem a "szokásos" műveletet és persze megint tökéletesen működik az oldal.

Köszi a segítséged ..

Gyuri

1
0
tiburi képe

Nagyon oda kell figyelni. Nem mindegy milyen FTP kezelőt használsz. Még régebben (mot nem tudom) a Total Commander egy sima txt-be mentette a jelszavakat. Egyik több-felhasználós (megjegyzem) egyetemi oldalon egy hasonló script vélhetően egy fertőzött gépről leszedte a jelszavakat aztán felment az oldalra és felnőtt tartalmú oldalakra linkeltette át a főoldalt. :) Hadd ne mondjam mit kaptam...
Szóval csak óvatosan!

2
0