Domain Access korlátai

balazsgabi képe

Üdv Mindenkinek!

Egy elméleti kérdés érdekelne - persze gyakorlati oldalról igazolva, azaz tapasztalat után - a fent említett modullal kapcsolatban, nevezetesen mennyi domaint tud lekezelni egy osztott tárhelyen (Apache/MySQL)?

A domainek (itt minden doamin egy önálló oldal, közös tartalom minimális) számának növekedésével gondolom az erőforrásoknak is növekedni kell, de van-e olyan tapasztalat e kiváló közösségen belül, ahol van konkrét szám és az ahhoz tartozó környezet is publikus.

Tisztában vagyok vele, hogy ez többtényezős dolog, mármint osztott tárhely és osztott tárhely között is van különbség, aztán ott van az egyéb modulok száma, optimalizálása, tartalmak, bármi egyéb ami most nem jut eszembe, de tipikusan valami ilyesmi válaszokat várok első körben:

  • 25 domain Apache/MySQL 128MB memory_limit
  • 35 domain nginx/mongodb 256MB memory_limit
  • 50 domain nginx/MySQL 512MB memory_limit

előre is köszönöm!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Illyés Edit képe

Szerintem az irreleváns, hogy hány domaint kezel. Némi teljesítmény-romlást okoz, mint minden access control modul.

0
0
gazsesz képe

Szerintem ilyen egzakt kimutatást nem fogsz kapni.

Saját tapasztalatom szerint 70 domain-t gond nélkül elvisz apache/mysql páros, plusz mellette még van 50 egyedi drupal és még 2-3 domain accesses oldal is 20-30 domainnel. Ha jól rémlik, akkor 256 és 512-es memóriakorlátok vannak.

Ha elég statikusak az oldalak, akkor valamilyen cache megoldást alkalmazva szerintem több 100-at is kezelni tud.

0
0

Gazsesz

balazsgabi képe

Köszönöm mindkettőtöknek!

A 70 már bőven meghaladta az elvárásaimat :)

0
0