Dátum korszerűsítése 7-ről 8-ra

vikicica22 képe

Hello mindenkinek!
Drupal 7-es oldalt akarok drupal 8-ra korszerűsíteni de a folyamat közben azt vettem észre, hogy a dátum mező végdátuma nem megy át a drupal 8-ba.

A drupal 7 oldalon az esemény tartalomban van egy dátum mező
programok által használt név: field_date
mező típusa: Dátum
felületi elem: Legördülő naptár
Mező beállításainál ki van pipálva: Kérjen be egy végdátumot

A Drupal 8-as oldalon a drupal korszerűsítése (upgrade/credentials) résznél elindítom a korszerűsítés végrehajtását.

Lefutnak a dolgok létrejön az esemény tartalom azon belül a dátum mező is.

Ezek után belemegyek az egyik tartalomba és látom, hogy a dátum mezőnél csak a kezdődátumot lehet megadni nincsen végdátum megadási lehetőség.
Visszamegyek a dátum mezőben és mező beállításai látom, hogy nincsen olyan lehetőség hogy végdátum.

Miért nem ment át a drupal 8-ba a végdátum a korszerűsítésnél folyamán?

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Balu Ertl képe

Szia, nekem ez ugrik be így első blikkre, de nem biztos, hogy ez az oka:

Warn users installing on 32-bit PHP installations about date limitations

0
-2
aboros képe

a problémát az okozza, hogy a sima date mezőben már nincs lehetőség "end date" tárolására. emiatt amikor egy 7.x date mezőt egy 8.x date mezőbe migrálsz, az "end date" elveszik.
date range mezőbe kellene migrálni a forrást.

0
0

-
clear: both;

HF leon képe

Szia!

Olvastam a Ki mennyire szereti a drupal 8-at? közvélemény-kutatáshoz írt bejegyzésed, amit köszönök!

Esetedben a baj, hogy a drupal 8 alkotói szerint a Datetime mező az egy mezei idő/dátum mező, mint, amikor egy dokumentumon feltünteted a dátumot. ezért nincs sajnos végdátum megadására lehetőség.

A drupal 8-ban a Datetime Range mezőtípust hozták létre olyan esetekhez, amikor egy bizonyos időszakot, időintervallumot "hatótávolságot" kell megjeleníteni.

Egyelőre igazán jó automata migrálási mód nincs.
https://www.mtech-llc.com/blog/gerardo-hernandez/migrating-date-ranges-csv-date-range-module

1
0
vikicica22 képe

A megoldás:
Migrate Drupal 7 date field "todate" value
https://www.drupal.org/project/drupal/issues/3095237

A 41-es patch jó (3095237-41.patch)

+ a drupal 8 -ban a Területi beállításoknál (admin/config/regional/settings) a TIME ZONES - UTC - legyen.

2
0