D7: Simplenews: helytelen leiratkozási link

Dean képe

D7 Simplenews elvileg már teljesen be lenne állítva, ha a leiratkozási linkeket nem cserélné össze.

Modul: Simplenews 7.x-1.0-beta2 (legfrissebb: 2012-Feb-23)
Hiba leírása:

Pl adott 4 e-mail cím:
A (regisztrált az oldalra)
B (Anonymus)
C (Anonymus)
D (Anonymus)

Mind a 4-et a tömeges felíratással vettem fel.

Ellenőrzöm mind a 4 mail címet hogy rendesen megjött-e a hírlevél és látom hogy szépen meg is érkezik.

Rákattintok mind a 4 levélben a leiratkozó linkre:
A: Feljön az A mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
B: Feljön a B mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
C: Feljön a C mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
D: Feljön a B mail cím leíratásának a megerősítése (gáz)

Az oldalra regisztrált felhasználók e-mail címeit nem keveri.
Csak a nem regisztráltaknál jön elő ez a gond, és mivel az élesítéskor kb 80 e-mail címet fogok tömegesen felíratni ezt a problémát valahogyan orvosolnom kéne, mert így nem mehet élesben.

Tudna valaki segíteni, hogy merre keressem a hiba okát?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Kipróbáltam, hogy D így akkor most le tudja-e íratni B mail címet a hírlevélről és sikerrel letudta.
Saját magát persze így majd sosem fogja tudni leíratni, de a másik mail címet akárhányszor is. :)

0
0
Dean képe

Megnéztem most 6 e-mail címmel.

Ebből 2 regisztrált felhasználó, 4 pedig csak látogató.

A 2 regisztrált felhasználó leiratkozása rendben van, 4 nem regisztrált e-mail cím esetében 2 jó, 2 pedig nem saját magát akarja leíratni, hanem mindkettő ugyanazt az 1 mail címet, ami a nem regisztráltak közül az egyik jó.

Másképp leírva:
A (regisztrált az oldalra)
B (regisztrált az oldalra)
C (Anonymus)
D (Anonymus)
E (Anonymus)
F (Anonymus)

A: Feljön az A mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
B: Feljön a B mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
C: Feljön a C mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
D: Feljön a D mail cím leíratásának a megerősítése (rendben)
E: Feljön a C mail cím leíratásának a megerősítése (gáz)
F: Feljön a C mail cím leíratásának a megerősítése (gáz)

Próbálok valami logikát találni benne, de egyenlőre nem lelek.

Arra tippeltem volna, hogy mindig csak 1 nem regisztrált mail címet ront el (talán az elsőt vagy az utolsót a nem regisztráltak közül), de ezek szerint valami más a szisztéma, hiszen a 4 nem regisztrált közül 2 teljesen rendben van és kettőnél ront, de mindkettőnél ugyanúgy ront, tehát ugyanazt a rossz mail címet kínálja fel megerősítésre.

0
0
Dean képe

Kipróbáltam úgy is hogy ugyanezt a 6 mail címet nem tömeges felíratással írattam fel, hanem egyesével kívülről és minden egyes megerősítő linket egyesével megnyomkodva (persze előtte le lettek iratva).
A megerősítő linkek jók voltak, sikerült is az összes felíratást megerősíteni, viszont a kiküldött új teszt hírlevélnél nem változott semmi, tehát az oldalra nem regelt mail címeket továbbra is keveri a leiratkozó linknél.

Fogalmam sincs merre keressem a hiba okát.

0
0
Dean képe

Mivel a Simplenews modulhoz szervesen kapcsolódik a Mime Mail modul, átnéztem annak is a beállításait.

Szerintetek az hogy az alábbi mező nálam nincs bejelölve lehet akár közvetve okozója ennek a hiba jelenségnek?

Mező:
Egyszerű címformátum használata
Az email címek a megszokott [email protected] formátumban használhatóak.

Ezt sem jelöltem be, mert nem gondolnám, hogy bármiféle hiba okozója lehet az, hogy ha nem az egyszerű címformátum van használatban.

Az itt bejelölhető mezők közül nálam csak ez van bejelölve:
Használja a webhely stíluslapjait

Csak azt próbálom kitalálni mi okozhatja azt, hogy összekeveri az e-mail címeket, amikor legenerálja a leiratkozó linkeket minden kiküldött levél végére.

Kb ilyen linkeket generál most:
http://saját_domain/hu/newsletter/confirm/remove/e2994e865419t2

0
0
sgabe képe

Én nem hinném, de kapcsold ki a Mime Mail modult és teszteld le úgy is.

0
0
Dean képe

Kipróbáltam többféleképpen is.

Érintett modulok:
Mail System 7.x-2.34
HTML Mail 7.x-2.65
Mime Mail 7.x-1.0-alpha1

A mail system beállításainál (Simplenews module class ) volt hogy default mail system, volt hogy Mime mail system, volt hogy HTML mail system volt beállítva.
Más más formátumban ment ki a levél de a leiratkozási link minden esetben hibás volt.
A regisztráltaknál jó, néhány nem regisztrált e-mail címnél jó, de a többinél hibás.

Kifogytam az ötletekből.

Nem lehetséges hogy a szolgáltató oldalon van valami rosszul beállítva?

0
0
sgabe képe

Más más formátumban ment ki a levél de a leiratkozási link minden esetben hibás volt.

Ezek szerint nemleges a válasz a kérdésedre. A Simplenews modul oldalán utána néztél már a jelenségnek?

0
0
Dean képe

Az angol fórumokon is keresgélek de egyenlőre nem találtam semmit ezzel kapcsolatban.

1 lépéssel a cél előtt belefutok egy ilyen hibába, és még megkerülni sem tudom.
80-90 embert csak nem kéne tömegesen ráregisztráljam az oldalra, pusztán ahhoz, hogy később biztosan le tudjanak önállóan iratkozni a hírlevélről? :)

Bennetek van minden reményem. :)
Jó pár éve nyomon követem a magyar Drupal fórumot és a legtöbb esetben valaki mindig tudott segíteni.
Ha ti sem tudjátok akkor 1 lépéssel az élesítés előtt le kell fújjam a Drupal oldal használatát.

0
0
Dean képe

Az a gyanúm, hogy 2 helyen kell keresnem a hibát:

1., Gondolom egy cikluson belül minden e-mail címnek külön-külön legenerálja a hírlevél levéltörzsét és benne a linkeket.
Amikor fut ez a ciklus más más módon generálja le a regisztrált e-mail címeknek és a nem regisztráltaknak.
A nem regisztrált e-mail címeknél az első néhánynál még minden rendben, de aztán valamiért 1 vagy több változó "beragad" nem frissül és az előző ciklus értékével generálja le onnantól kezdve a nem regisztráltak levéltörzsét és linkjeit.
A kérdés ez esetben az, hogy mi az oka annak, hogy ez vagy ezek a változók nem frissülnek?
Hol keressem azt a php kódot, ami ezt csinálja és hogy meg lehet ezt valahogy debug-olni?
Magam is fejlesztő vagyok, bár nem webes, viszont itt a cégemnél van néhány webes fejlesztő is (.net-esek, de azért konyítanak valamit a php-hoz is), és ha tudnám hol keressem talán segítenek megdebugolni ezt a ciklust, hogy látni lehessen, hogy mi történik, miért "ragad" be pl az a változó, amiben a leiratkozási link tárolódik? Miért kezdi a legutolsót használni egészen a ciklus végéig a nem regisztrált mail címek esetében levél törzs generáláskor?

Tudja valaki, hogy hol van ez a kód, ahol a hírlevelek levéltörzse generálódik a levél küldésekor?

2., A szolgáltató linux debian-t használ.
Mivel saját magunk hosztoljuk saját magunkat (egy srác állította be, aki hobbi szinten foglakozik vele), elképzelhető hogy a debianra telepített mail szerveren van olyan beállítás, ami azt okozhatja, hogy esetleg összekeveri a helyesen legenerált levéltörzseket a kiküldéskor?
Tehát hibázhat úgy a mail szerver, hogy esetleg ugyanazt a levéltörzset kezdi küldeni a többi mail címre is?
Ezt a verziót nem igazán tartom valószínűnek de a biztonság kedvéért azért rákérdeznék erre is, hátha.

0
0
Dean képe

Leírom a megoldást, hogy más ne szívjon vele.
másfél napom ráment, de megszültem. :)

Hírlevél beállítások / levél küldése résznél (admin/config/services/simplenews/settings/mail):
A Gyorstár-nál válasszuk ki azt, hogy nincs gyorstárazás és jó lesz.

Leírások:
1., Nincs gyorstárazás: This allows to theme each newsletter separately.
2., Cached content source: This caches the rendered content to be sent for multiple recipients. It is not possible to use subscriber specific theming but tokens can be used for personalization.

Szóval semmiképp ne válasszuk a Cached content source opciót!

Most teszteltem és jó lett.
Mindenkinek a saját leiratkozási linkjét küldi el.

1
0
mtom75 képe

Szia!

Tudnál nekem tanácsot adni, hogy mi lehet az oka, hogy a leiratkozásnál miért fut hibába.

Ez a hiba: Hozzáférés megtagadva
Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez.

Milyen jogosultságot kéne beállítanom?

0
0