D7-Multimedia asset (deprecated)

fgy képe

sziasztok,
szeretnék egy (vagy több...) youtube-os (vagy egyéb helyről) videót beilleszteni.
csináltam egy tartalomtipust, és amikor egy mezőt szeretnék hozzáadni, a mező tipusa a tárgyban megadottként jelenik meg(Multimedia asset (deprecated)), és a mentés gombra bökve a következő jelenik meg:
-----------
FIELD SETTINGS
These settings apply to the vid field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.

vid has no field settings.
------------
nem igazán értem mi a baja.
találkozott már valaki ilyennel?
a legfrisebb modulokat töltöttem le.
vagy kapcsolgassam ki szépen sorjában a "Media" alatti modulokat, és kezdjem előlről? (ebben nem nagyon hiszek..)
Jelen pillanatban a következő modulok vannak a Media alatt bekapcsolva:
Embedded media field
File Entity
Media
Media Internet Sources
Media Youtube
mindegyik mellett csak zöld "enabled" jelzés van...
köszi a segítséget,
fgy
ps: megnéztem a http://www.youtube.com/watch?v=2-SN34JcyrY 5perces videót ami a Drupal Gardens-ről van, és ott egyáltalán nem így csinálták, még csak szóba se jött a media modul, hanem a content type egy "Long text and summary" tipussal volt legyártva. Lehet, hogy túlbonyolítom? .. :o

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
segi képe

mint ahogy a nevében is látszik már elavult, ha valaki media selectort szeretne használni akkor a core-ban szereplő image és file mezőket használjuk és ott a "Media file selector" widget-el.
Amúgy a videóban egy wysiwyg filter-t használnak, így a bemásolt kódot a szerkesztő értelmezi és a filter segítségével a videót megjeleníti.
Másik opció hogy a media modul biztosít egy media selector ikont is wysiwyg szerkesztőhöz így annak segítségével is be tudunk húzni többféle fájlt vagy akár youtube videót.

0
0

Drupal developer at Cheppers

fgy képe

köszi,
valami nem kerek az biztos, mert az első verzióval legyártottam a tartalomtipust,
majd létrehoztam egy tartalmat, ami bekerül a bejegyzések (tartalmak) közé,
de a következő hibával:
Notice: getimagesize(): Read error! in image_gd_get_info() (line 349 of /var/www/drupal7/modules/system/image.gd.inc).
És természetesen a video se jelenik meg, viszont ha szerkesztem, ott van a pici kép.

0
0