D7: Felhasználó többféle profil típusok

Dean képe

Sziasztok!

Napok óta keresek megoldást az alábbiakra, de úgy néz ki vagy rosszul keresek vagy tényleg nincs erre moduláris megoldás.

Feladat:
3 féle account típus kialakítása úgy, hogy vannak közös profil elemik is.

Próbálkozás 1:
Profile 2
Profile2 Registration Path

Ezzel csak annyi a baj, hogy nem lehet egy adott profil csoportot egyszerre több account típushoz hozzá adni.
Ha egy profil csoportot több account típushoz is hozzárendelném, akkor meg kellene többszörözni.

Példa:
Adott 3 account típus:
A, B, C
Adott 5 profil csoport (római számokkal jelölve):
I, II, III, IV, V

Akkor az alábbi kialakítást a fenti 2 modul használatával nem lehet megvalósítani:
A: I, II
B: II, III
C: III, IV, V

A profil csoportokat úgy értem, hogy pl az
I.: vezeték név, keresztnév, telefon
A II: Céges adatok: adószám, cég székhely, stb.

Akárhogy nézem a fenti 2 modult ezekkel csak egy egyszerűbb esetet lehetne kezelni. Pl:
Néhány profil csoport minden típusnak közös + A típusoknak lehet saját is ezeken felül.
Olyan nincs, hogy egy profil típust csak 2 account típus használ, a harmadik nem.

Tudtok erre valamilyen moduláris megoldást?
Az is infó, ha szerintetek ezt csak egyedi fejlesztéssel lehet megoldani, mert akkor nem keresgélek tovább.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Nem feltétlen ragaszkodom a Profile 2 megvalósításhoz.
Más megközelítés is érdekelne, ha lenne olyan.

0
0
pityu73 képe

conditional_fields, a szerepköröket meg Rules-al oldanám meg.
Próbáltam értelmezni mit szeretnél, remélem ez segít.

1
0
Dean képe

Nagyon köszi, már fel is tettem. El is kezdtem állítgatni.
Ha úgy működik, ahogy sejtem, akkor ezzel akár azt is meg lehet csinálni, hogy nem fog kelleni 3 különböző regisztrációs link, egy regisztrációval kezelni lehet akár 3 teljesen különböző account típust.
Remélem sejtésem szerint működik, mert akkor pont erre volt szükségem! :)

0
0
Dean képe

Nos kipróbáltam.
Annyi a bajom vele, hogy a profil függéseknél csak az első profil csoportot látja.
Ugye Profile 2-t használok és ha létrehozok egy új csoportot, akkor sem a csoportra sem pedig annak mezőire nem lehet hivatkozni.

A Profile2 install után ugye 1 profil csoportot találunk (main), ezt lehet átírni bármire, ill. lehet több más csoportot is létrehozni.

A conditional_fields modul ugyan kezel profil függőségeket, de:
1., Csak mező szinten, tehát egy egész mező csoportra nem lehet hivatkozni
2., Csak az első (main) csoport mezőit látja, tehát a 2. létrehozott csoport mezőire már nem lehet hivatkozni.

Mindebből következik, hogy nincs Profile2 integrációja.
Ez csak annyiban gond, hogy jobban örültem volna, ha a profile 2-vel szépen tagolt mező csoportokat egyszerre tudom adott függőség szerint megjeleníteni vagy eltüntetni.
Rengeteg profil mezőről van szó ugyanis.

Így most ömlesztve kell az összeset egy csoportban tárolni és egyesével beállítani minden mezőre a függőségeket.
Persze a semminél azért ez is jóval több.

0
0
pityu73 képe

Igen a Profile 2 én elhagynám...

A szerepköröket rádiógombbal hoznám létre. Ehhez rendelném a Rules-t.
Az összes szükséges mezőt pedig szintén ezekhez válogatnám hozzá.
Azt hiszem még kell majd a field_permissions modul is, a mező jogosultságok finom hangolására is.

0
0