D7: Content Access - Tartalmankénti hozzáférések állítása

Dean képe

Sziasztok!

A Content Access modulnál van egy lehetőség:
Tartalmankénti hozzáférések szabályozásának beállításai.

Ugye ha ez be van jelölve, akkor egyesével minden tartalomnál ebből a típusból más és más jogosultságokat lehet beállítani.

A kérdés:
Mitől függ az, hogy bizonyos jogokat engedi állítani egyesével és bizonyosokat nem.

Példa:
Legyen a szerepkör: Ügyfél
Legyen az általános alapbeállítás ennél a tartalomtípusnál az, hogy
View own TARTALOMTÍPUS content = engedélyezett
Edit own TARTALOMTÍPUS content = engedéylezett

Tehát az ügyfél szerepkör alapból láthatja és szerkesztheti ennél a tartalomtípusnál a saját tartalmait.

Superuserként belépve az egyik ilyennél az Edit own TARTALOMTÍPUS content-nél kivenném a bejelölést, azaz elvenném a jogot.
DE nem lehet, azt írja, hogy

"A hozzáférést a tartalomtípus hozzáférési beállításai biztosítják."

Ezzel szemben a View own TARTALOMTÍPUS content jogot simán variálhatom minden tartalomnál külön-külön.

Tehát a megtekintési jogot miért lehet, a szerkesztést meg miért nem egyesével állítani?
Egyszerűen nem tudok rájönni. Mi ebben a logika?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Egy egyszerű folyamat megvalósítása miatt futottam ebbe bele, amiről elsőre azt hittem sima rutin feladat.
A Rules-ban beállítottam, hogy ha az egyik mezőt az ügyfél Stornóra állítja, akkor utána ezt a tartalmat továbbra is láthassa, de már ne szerkeszthesse.

Mikor láttam, hogy a Rules-ban lévő beállítás nem működik megnéztem manuálisan át tudnám-e állítani.
Aztán kiderült, hogy manuálisan sem tudom a tartalmaknál külön külön ezt állítani.
Próbaképp a megtekintési jogra megcsináltam a szabályt és az működik is.
Tehát a Rules sem tudja a szerkesztési jogot átállítani csak a megtekintésit.
Ebből tudom, hogy nem a Rules beállítással van a gond, hiszen superuserként legalább manuálisan ennek azért simán mennie kéne.

0
0
Nagy Gusztáv képe

Tehát a megtekintési jogot miért lehet, a szerkesztést meg miért nem egyesével állítani?

Ha a Node modulnál már kapott jogot a tartalomtípus szerkesztésére, akkor azt már elvenni nem tudod. Kapcsold ki a Node modulnál a szerkesztési jogot.

1
0

Nagy Gusztáv

Dean képe

Bár arra nem jöttem rá, hogy hogyan lehet nem content jogot adni ennek a tartalomtípusnak ehhez a szerepkörhöz saját tartalom default szerkesztési jogot adni, de végülis a Rules modullal megkerültem.

2 szabály kell:
1., Új tartalom létrehozáskor ennek a szerepkörnek meg kell adni a jogot a saját tartalom szerkesztéséhez (mivel default-ként nem adhattam meg).
[Grant Access]

2., Amikor stornóra állít egy mezőt, akkor meg egy másik szabály simán (most már sikerrel) elveszi ettől a szerepkörtől ezt a jogot.
[Revoke Access]

Így végülis működik.
Ez inkább a probléma megkerülése, hiszen a szép megoldás az lett volna, ha rájövök arra, hogy hogyan lehet a View own Tartalomtípus joghoz hasonlóan, az Edit own Tartalomtípust defaultként beállítani mint "nem node" jogot.
A Hozzáférés szabályozásnál (admin/structure/types/manage/.../access) a view jog megadása nem node jog, a másik viszont már igen. :)

0
0