D7- Commerce-Tartalom hozzáférés árusítása lejárati idővel

Dean képe

Sziasztok!

Már egy jó ideje keresgélek, de vagy nem jól keresek vagy tényleg nincs jelenleg használható megoldás a Commerce alá.

Igény: Online iskola több száz terméke mind = tartalom hozzáférési (megtekintési) jog árusítása határozott lejárati időre.

Az Übercart-nál ugye a jellemzőknél be lehetett állítani egy jog hozzárendelését egy lejárati időre, Commerce-nél nincs ilyen, de itt ez nem is lenne jó.

Amit eddig találtam ezzel kapcsolatban:
Selling Per-Node Access with Drupal Commerce

Több szempontból sem jó:
1., Ahány termékvariáns annyi szerepkör, tehát 1500 termék esetén 1500 szerepkört kéne felvenni. Ez nonszensz!

2., A lejárati idő (nem fixen, hanem relatívan) megadása is problémás.
Valami olyasmi kellene, hogy pl., 1 hónap, 3 hónap és természetesen a vásárlás pillanatától indul.

A product ugye csak a jog eladására szolgálna és maga a content külön lenne. Sőt a node tulajdonképpen több referneciákkal egymásba ágyazott node csoport lenne, tehát egy komplex oldal csoport megtekintésének a jogát vásárolnák így meg meghatározott lejárati idővel.

A Content Access és az ACL egyéb okokból is már fel van nálam rakva, de valami azt súgja, hogy ezekkel csak úgy lehetne itt operálni, ha kismillió szerepkört felvennék, pontosan minden termékvariánshoz egyet.
Ez semmiképp nem jó megoldás! Túl sok termék lesz.

A Commerce subscription products gyanús hogy esetleg jó lehetne, de itt max a DEV verzió jöhet számításba ha egyáltalán ez a modul azt tudja amire gondolok. :)

A Commerce License amit még találtam, de itt meg nem világos a működése. Gyanús hogy content access megoldásokra nem használható.

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a Commerce-nél ez még nincs megoldva.
Remélem csak én nem találom!
Ha tudtok bármilyen tippet, vagy akár csak egy linket egy angol fórumhoz az is megfelelne.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Nekem az is megfelelne ha azt mondjátok ehhez nem kell specifikus modul.
Csak Rules, esetleg Interval Field és össze lehet ezt hozni, akkor csak egy kiindulási támpont kéne!

Többször nekifutottam, de mindig beleakadok az "ahány termékvariáns annyi szerepkör" problémába. Egyszerűen nem tudom hogyan lehetne ezt feloldani?

Ezért feltételezem, hogy csak kifejlesztettek ehhez egy specializált modult, ami szükségtelenné teszi a kismillió szerepkör létrehozását?!

0
0
Dean képe

Szerintetek a Taxonomy Access Control alkalmas lehet az 1500 termék = 1500 szerepkör probléma kiküszöbölésére?

0
0
VLaci képe

Szia!

Nem használtam még a Commerce subscription products modult, de ha jól értem egy dátum mező kerül a felhasználó profiljára, így a következő működhet:
- A tartalom node-ok sablonjába tennék egy kis PHP kódot, amely alapján a rendszer eldönti, hogy a tartalmat megjeleníti-e, vagy ahelyett azt írja ki, hogy fizessen elő újra.

Üdv,
Valázsik László

0
0

Üdvözlettel,

Valázsik László
http://portalok.valazsik.hu

szantog képe

Egy fullosan működési logikát megjelenítési rétegből szabályozni?? Kb mintha becsuknád a szemed és hoppá! senki sem lát..

A node access rendszert nem fogod tudni kikerülni. Ehhez a content_access egy tök jó alap. Valszeg van hozzá rules integráció is. Ha nincs, akkor sajna kell írni egy eseményt, amit a commerce order completed státuszára rápattintani. (mondjuk lehet, hogy ehhez már lehet, saját kézbe kén' venni a node accesst, francsetuggya.)

Akkor ugyi itt van az időzítés kérdése..
Én ezt is saját kézbe venném, bár lehet, rules-szal is meg lehet oldani. Kell a hook_cron-ba egy kveri, ami megnézi, hogy kinek járt le az előfizuja, és elvenni tőle az olvasási jogot.

Amit akarsz, az nem egy triviál dolog. Valami hasonló workflow-t csinálok én is, abból kiindulva írtam, amit írtam.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Dean képe

A content access-t önmagában nem kerülném ki, a kismillió szerepkört, na azt kikerülném.
Ezért kérdeztem, hogy a TAC megoldaná ezt?
Az időzítő megint egy másik kérdés. Lehet abból is saját modul lesz.

Mielőtt saját modulok írásába kezdenék gondoltam rákérdek nálatok, hátha megúszhatom. :)

0
0