D7: Commerce - Multi currency - Currency conversion

Dean képe

Sziasztok!

Localhoston fejlesztek egy web áruházat Commerce Kickstart alapokon és gondom van a Multi Currency modul currency conversion beállításával.

Többször átnéztem a modul beállításával kapcsolatos angol nyelvű videót, de hiába pontról pontra ugyanúgy állítom be, nekem a currency átváltó blokkoknál a deviza átváltására nem történik semmi.
Angol font a default, de hiába váltok át euróra vagy USD-re egyszerűen mindig angol fontban maradnak az árak mindenhol (product lista, product saját oldalán is).
Többször átmentem minden beállításon de nem találom hol a gubanc.
3 deviza engedélyezett, ebből a font a default.
A currency conversion fülön a "Use cross conversion between non default currencies. " bekapcsolva, a 2 másik devizára mentéskor ki is számolja a kereszt árfolyamokat. A Pricing rules-ban minden a videó szerint beállítva (Set the currency price - Convert the unit price to a different currency /Parameter: Line item: [commerce_line_item], Currency: [site:commerce-currency]/) és mégsem működik.

Volt már valakinek hasonló problémája ezzel a modullal?
Vagy nektek elsőre ment?

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

A checkoutnál működik. A termék listában és a termékek saját oldalán marad mindig a default deviza.

0
0
gazsesz képe

A Rules componentet is beállítottad?
Leírás itt.

0
0

Gazsesz

Dean képe

Írtam is az elején, hogy a "Set the currency price" is beállítva az alábbi paraméterekkel:

Convert the unit price to a different currency
Parameter: Line item: [commerce_line_item], Currency: [site:commerce-currency]

Az érdekes az egészben az, hogy sokáig csak a product display részeket néztem, és csak véletlenül vettem észre, hogy a kosárban a deviza szépen átvált.
Tehát átállok pl euróra, akkor a termék lista és a termékek saját oldala marad angol fontban, de már a kosárban az eurót mutatja.
A Checkout részben is szintén minden helyesen euróban.

Azt nem értem, hogy a videóban is látszik, hogy egy product listán nézi és neki ott is működik. Nekem miért csak kosár/checkout részben működik?
A sima product display részeken miért nem?

0
0
gazsesz képe

A Product display-nél is van ár meződ?

1
0

Gazsesz

Dean képe

A manage display-nél:
A Displaying the original price volt beállítva, mert eleinte máshogy nem tudtam leszedni a példaként belőtt francia ÁFÁT.
Később rájöttem, hogy olyan feltételt is adhatok ami soha nem teljesül, de ezt itt így felejtettem.
Vissza kellett állítani szépen Displaying a calculated price-ra és most már jó.

Köszi az észrevételt, végül is ez vezetett rá! :)

0
0