Contextual filters: User - Entity Reference - Taxonomy term

Ramirez_hun képe

Sziasztok!
Sehogy nem tudom rávenni a viewst a következőre, hátha nektek van konkrét ötletetek.
A felhasználók profiloldalán (sima profil, nem Profile 2) van egy refermcia mező, ami egy taxonomy term-re mutat, ami egy fórum oldal (egyben ugye maga a taxonomy oldal is).
A fórumtémák szintén felveszik ezeket a kifejezéseket ebből a fórum szótárból.
Tehát végső soron a fórum kifejezései rajta vannak a témákon is (tartalom típus) és a felhasználókon is (user account).

Azt szeretném elérni, hogy az adott fórum oldalára (ami ugye egyben a taxonomy kifejezés oldala is) berakni egy nézetet. Ez a nézet azokat a FELHASZNÁLÓKAT listázná ki, ahol szerepel az adott kifejezés (tehát a fórum neve).

Valamiért ezt képtelen vagyok elérni, pedig gyúrum egy ideje. Lehet alapvetően rossz úton járok, de lehet csak karnyújtásnyira az eredménytől. Kissé már kezdek belegabalyodni, ezért egy külső szemlélő lehet frissebb aggyal látni a helyzetet.

Ahogy próbáltam:
A nézet típusa User volt, tehát felhasználókat listáztam.
Lehet, hogy inkább taxonomy term kéne?

Ezután próbáltam kapcsolatot a felhasználói profil referncia mezőjével, illetve különböző szövegkörnyezeti szűrőket, kb. 682 formában és kombinációban.

Vagy nem ad eredményt, vagy kiadja azokat, ahol jelen van a referencia, de olyat nem sikerül, hogy pontosan azokat a felhasználükat lássam, ahol pontosan az adott kifejezésre van referencia.

Ah. Remélem, világos a dolog.
Előre köszi.

Taxonomy upgrade extras: 
Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Ramirez_hun képe

Szantog kartárs bejegyzése: http://drupal.hu/comment/66475#comment-66475

Pedig azt hiszem, próbáltam már, sőt valszeg ezzel kezdtem.

Annyiban hiányos a leírás, hogy a szövegkörnyezeti szűrőnél meg kell adni az alapértelmezett érték biztosítását, ami a nyers érték url-ből legyen. Továbbá fontos, hogy itt az útvonal komponens a megfelelő értéken álljon (esetmben ez 2).

1
0

- ad astra per aspera -

Robert Petras képe

Szuper, hogy belinkelted egy hasonló fórum poszt idevágó részeit ahogy az is, hogy saját magad megtaláltad a megoldást a problémára!

Furdal a kíváncsiság, hogy mire jutottál. Elérhető lesz a publikum számára a megoldásod egy fejlesztői vagy magán az éles webhelyen? Szívesen rápillantanánk a végeredményre, hogyan oldottad meg.

0
0
Ramirez_hun képe

Ha minden jól megy, és a megrendelő is elégedett, hamarosan kész az oldal. Élesítés után majd közzéteszem, megtekinthető.

1
0

- ad astra per aspera -