Context modul és a node-ok

Sk8erPeter képe

Sziasztok!

Nem tudom, nektek mi a tapasztalatotok, de én azt vettem észre, hogy mintha a Context modul eléggé lesz@rná, miket állítok be abban az esetben, ha konkrét node-ok megtekintését állítom be feltételnek. Érdekes módon ha Views-listázást és egyebeket teszek meg feltételnek, akkor minden okés.
Vagy ennek a sima node-megtekintéskor nem is kéne érvényre jutnia? Feltételezem, de.

Két nem működő dolog (amit most felfedeztem)

  1. Beállítottam, hogy "Node type", a megfelelőt pedig kiválasztottam a checkbox-listából, majd a Reactions-nél beállítottam egy blokkot (amit Views generál) a "Content" regionbe, hogy a tartalom alatt jelenjen meg. Egyáltalán nem jelenik meg a blokk.
  2. Másik teszteset: "Node type"-ot ÉS egy adott view-t állítottam be feltételnek, Reactions-nél Menu, majd kiválasztottam a megfelelő menüelemet. Szintén nem működött a node-nál, nem mutatta aktívnak azt a menüpontot, amit itt megjelöltem.
    Aztán végül programoznom kellett: hook_node_view()-ban bizonyos feltételektől függően:
    menu_tree_set_path('main-menu','EZ_A_MEGFELELŐ_MENÜPONT');

Mi lehet az oka, hogy ez sima node-megtekintéskor nem működik?
Köszi!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Sk8erPeter képe

Van két modul:

  1. Context Node
    http://drupal.org/project/context_node

    itt azt mondja:
    "Context Node allows you to select a predefined Context on each node. The functionality is already built in with Context but it would require a site manager to do so on a node by node basis."
    Most akkó' mi van? Ezek szerint általánosan, a "Node type" feltételhez kötve nem működne, csak node id alapján?

  2. Context by Node
    http://drupal.org/project/context_by_node

    Most itt az OLD WAY az érdekes, amit ez elvileg kivált:

    [OLD WAY]

    1. Create the Node.
    2. Get the NID or the URL of that Node.
    3. Create a Context that aplies those conditions.
    4. Go back to the node view.
    5. Edit the Context(inline ui), and add some blocks, etc... for your Node.

    Ebből is az derülne ki, hogy elvileg csak node id alapján megy a dolog a Contextnél alapból. De akkor mi értelme lenne a "Node type" szűrőnek?

0
0
Sk8erPeter képe

Egy tesztoldalon ugyanez viszont működik, megjelenik a node alatt, a Content regionben a blokk, amit Contexttel beállítok.
Na most mi teheti működésképtelenné egy másik oldalon? Az ilyen kideríthetetlen hibáktól szétdurran a fejem :D, mert annyi idő rámegy a debuggolásra, és még mindig nem jutok sehova, és fogalmam sincs, hogyan kéne itt kideríteni az okot.

0
0