Commerce + Feeds + Taxonomy

powermaci képe

Sziasztok!

Összekalapáltam egy webáruházat, de elakadtam. A termékek importálása remekül megy, de nem bírok a kategórizással. Adott egy XLS kb 9000 termékkel és van benne három mező amik a termékek főkategóriáját - alkategóriáját - gyártóját jelölik. Ezen három mező tartalmát kellene hierarhikus kategórialistába szerveznem. Addig eljutottam, hogy a taxonomy csv importtal behúztam külön ezt a három mezőt és lett is belőle egy remek kis fa struktúrájú taxonómia. Ezt azonban sehogy se tudom hozzákapcsolni a termékekhez importáláskor.

Hogy szokás ezt megoldani?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
dj képe

akkor felveszed a termékhez term reference mezővel a szótárt.
A csv-ben létrehozod az oszlopot, vesszővel elválasztva a megfelelő termek nevét megadod.
Telepíted a http://drupal.org/project/feeds_tamper modult.
Feedshez hozzáadod az imént létrehozott szótár mezőt, és legyártod hozzá a tampert, úgy hogy hozzáadsz egy explode plugint és minden mást békén hagysz a beállításánál.

Aztán mehet az import.

0
0

Üdv!
Dudás József

powermaci képe

Nah most ott tartok, hogy

- megvan a taxonómia fa
+ fff
++ aaa
+++ mmm
++ sss
+++ mmm

- Tartalomtípusok » Product display-nél megvan az új mező
(Kategória -> field_kategoria -> Kifejezés hivatkozás ami a kategória nevű taxonómiára mutat)

- Product Reference Importer-nél hozzáadtam a kategória mezőt és a tampernél hozzáadtam az exlode-ot

- a csv a következő képpen néz ki:
SKU Title Price Description kategoria
111 333 444 1000 fff,aaa,mmm
115 337 448 1004 fff,sss,mmm

Eredmény:
az import lefut, de a termékinformációban ez található:
"Kategória: fff"
vagyis a termékek csak a főkategóriára mutatnak.

Mit hagytam ki, hol rontottam el?

0
0
dj képe

egy értéket állítottál be a Kategória mezőnél korlátlan helyett?

+ fff
++ aaa
+++ mmm
++ sss
+++ mmm

Mondjuk az érdekes lesz, hogy milyen tid-et fog hozzárendelni az "mmm" kategóriához.

1
0

Üdv!
Dudás József

powermaci képe

Nah ezt a korlátlan értéket kerestem lassan egy hete. Kösznöm, remekül megy, bár a márkát lehet, hogy tényleg külön kell majd venni.

Egyébként hogy lehet a két importból egyet csinálni?

0
0
dj képe

az egyik egy taxonómia importáló, a másik egy node importáló. Ha jól értem a két importot.

0
0

Üdv!
Dudás József

powermaci képe

Bocs, nem voltam egyértelmű. A Commercen belül kell kétszer importálni a termékeket.

Product Importer
Product Reference Importer

Utána olvastam már, de még mindig nem értem teljesen a commerce termékkezelését. Nah de legalább működik. :)

0
0
vajdasági képe

Elnezest hogy beleszolok, lehet nem igazan ertem az egeszet de szerintem a főkategória - alkategória az egy szotar legyen a gyarto meg megy masik ...

1
0