Colorbox

fekete képe

Sziasztok!

A Drupal 7-ben kényelmesen ment a lightbox2 modul. Ez már kimaradt a 8-asból és a Colorboxot ajánlják helyette.
Azonban semmi telepítésre vonatkozó leírás nincs.
A tartalmakban lévő bélyegképeket szeretném megjeleníteni a colorbox-al.

Laragont használok W10 alatt. Gondoltam majd ha összejön feltöltöm élesbe a tárhelyemre.
Tudna valaki segíteni?

Black

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
SecMan képe

All versions: The Colorbox plugin 1.x
8.x: installed in the libraries directory so the path becomes "libraries/colorbox/jquery.colorbox-min.js"

Tehát le kell tölteni egyrészt a modult a drupal.org -ról, másrészt a modul oldalán linkelt 1.x verziójú colorbox-ot, amit a megfelelő mappába kell másolni, úgy, hogy a fent látott útvonalon elérhető legyen a js fájl. (tehát a zip-ben lévő 'colorbox-1.x' mappát át kell nevezni 'colorbox'-ra és úgy bemásolni a libraries mappába.

1
-1
fekete képe

Milyen libraries mappába?
Ez Drupál 8!!!!!
Itt nincsen libraries mappa.

0
-1

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

És ha létrehoznád? Kipróbáltad?

0
0
fekete képe

Igen! És te? Nekem semmi eredmény

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Leírnád lépésről lépésre, hogy pontosan mit csináltál?

0
0
fekete képe

1. Letöltöttem a colorboxot innen: https://www.drupal.org/project/colorbox
2. Bemásoltam ide: c:\laragon\www\dr8\modules\colorbox\
3. Letöltöttem ezt: https://github.com/jackmoore/colorbox/archive/1.x.zip
4. kicsomagoltam és a mappáját átneveztem "colorbox" nak, ahogy egy segítő tanácsolta
5. Létrehoztam ezt: c:\laragon\www\dr8\sites\all\libraries (a sites/all/libraries mappa)
6. Bemásoltam a 3 és 4 pontban említett colorbox mappát
Innen kezdve engedélyeztem a modult és próbáltam konfigurálni, de semmi komoly beállítást nem igényelt.
7. Próba, cseresznye, telepítettem az IMCE modult is.
8. A "cikk" tartalomtipussal létrehoztam egy tartalmat, benne egy feltöltött képpel, de feleakkora mérettel.
9. A képet linkeltem saját magára.
10. Szépen elő is jött saját életnagyságában. :)
A 7 es drupálos lightboxnál be lehetett állítani az egyéni képtriggerek osztályainál a "triggerclass"-t
Ilyesmit hiányolok itt is.
Hirtelenjében ennyi. Remélem mindent leírtam.

Előre is köszi:
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

fekete képe

Melyik pontban tévedtem, és mit?

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Nem a sites/all/libraries könyvtár kell neked, nem is írta ezt senki sehol, ez az elérési út még a Drupal 7 alatt volt. A fenti linkeken megtalálod a helyes útvonalat, ahol a colorbox library-t keresi.

0
0
fekete képe

A fenti linken nem találom. Pontosabban nem tudod leírni?
Előre is köszi:
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

libraries/colorbox/jquery.colorbox-min.js

Idézte pontosan SecMan a legelső hozzászólásban, amit ennek ellenére szépen le is pontozott valaki. :(
És a második linken is ez található, az eredeti forrásban.

0
0
fekete képe

Hiszen ezt csináltam. De ezt le is írattad velem pontról pontra

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Nem értem, hogy mit írsz. Ezt te írtad korábban itt:

4. kicsomagoltam és a mappáját átneveztem "colorbox" nak, ahogy egy segítő tanácsolta
5. Létrehoztam ezt: c:\laragon\www\dr8\sites\all\libraries (a sites/all/libraries mappa)
6. Bemásoltam a 3 és 4 pontban említett colorbox mappát
Innen kezdve engedélyeztem a modult és próbáltam konfigurálni, de semmi komoly beállítást nem igényelt.

Akkor kezdjük újra. Mit is csináltál pontosan és hol?

0
0
fekete képe

Oké. Mi nem jó a leírásomban, amit most idéztél?
Félreérthetően írtam valamit?

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Kérlek olvass vissza figyelmesen (akár többször is), pontosan ott a szemed előtt a megoldás.

Addig én elköszönök, jóéjt, ilyesmi.

0
0
fekete képe

Oké satöbbi és hasonlók neked is holnap (egy percmúlva) folyt...

0
0

Üdvözlettel: Black

fekete képe

A gyakorlat teszi a mestert!

Középiskolás koromban volt egy osztálytársam, aki kijelentette, hogy meg tud verni sakkban, csak arra kell vigyáznia, hogy ne hibázzon. Bizony kezdő volt az illető, én meg egyesületbe jártam sakkozni. Volt ott edző is. Ennek az osztálytársamnak természetesen nem volt edzője. Nem tudta, hogy mikor hibázik, csak azt vette észre, hogy rohamosan leütöttek mindenét, vagy mattot kapott. Nem volt edzője, aki segítette volna a fő alapok, stratégiák, taktikák közt az eligazodást. Így azt sem tudta mikor hibázott. Hiába meredt árgus szemekkel a tábla fölé, hiába volt ott a szeme előtt a sok jó lépés, nem tudta megtalálni a jó lépéseket. Nem tudta mi a jó :D
Ez a kis történet, jól szemlélteti problémámat. :)

Szép napot!
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

fekete képe

Netán ide kellett volna?: c:\laragon\www\dr8\libraries\colorbox\
A "sites/all" nélkül?

0
0

Üdvözlettel: Black

SecMan képe

5. Létrehoztam ezt: c:\laragon\www\dr8\sites\all\libraries (a sites/all/libraries mappa)

Nem a sites/all/libraries könyvtár kell neked

A fenti linkeken megtalálod a helyes útvonalat, ahol a colorbox library-t keresi.

libraries/colorbox/jquery.colorbox-min.js
Idézte pontosan SecMan a legelső hozzászólásban

0
0
dongodani képe

"One accepted practice in Drupal 8 is to create a libraries folder in your Drupal root, which is where these plugins and libraries can live."

http://kevinquillen.com/drupal/2016/01/30/adding-libraries-to-drupal-8

Ezt persze két szóban is el lehetett volna mondani a kérdezőnek, a hosszas és nyögvenyelős rávezetgetés helyett.:-).

1
0
fekete képe

Valami más gond lehet.
Korrigáltam a mappáimat és a megadott helyre másoltam.

S E M M I V Á L T O Z Á S
Köszönöm a sok jóindulatot.

Black

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

dongodani képe

A hozzáférési jogosultságok gondolom meg vannak a mappákra, fájlokra...

0
0
nevergone képe

„Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent amiért útra kelt.”

Mindenesetre legközelebb szívesen átadom neked a segítés jogát, mert azt látom, hogy oltogatni tudsz, így remélem a folyamatos segítő szándék is megvan benned! :)

0
-1
dongodani képe

Ha már életbölcsességnél tartunk, akkor inkább a "Kétszer ad, aki gyorsan ad." az alapelvem.

Megértem, hogy nálatok ott a Drupal-os tűzhely körül - profi fejlesztő team-ekkel a háttérben - pörög-forog a legfrissebb infók garmadája és körbe segítitek egymást, de ide többnyire olyanok járnak, akiknek nincs ilyen lehetőségük, azaz többnyire magukban szívnak, esetleg az angol se megy annyira, hogy rutinosan rátaláljanak a külföldi fórumokban, blogokban a releváns infókra. Küzdenek ők eleget anélkül is, hogy még itt is megfuttassák őket. Ezt nem érzem igazán fair-play-nek még úgy sem, hogy magam tényleg inkább szívesebben próbálok meg segíteni, mint kérdezni, mivel mire itt választ kapnék a kérdésemre, addigra már magáról a problémáról is megfeledkezem. Persze ha ez itt afféle policy, akkor nem szóltam. Peace

0
0
nevergone képe

Nincs igazad. Bár előszeretettel hangoztatsz mindenféle profi fejlesztői teameket szegény „egyszerű építőkkel” szemben, de ez nincs így. Kinek mi jut. A releváns információ pedig ott volt a legelső hozzászólásban, ami a modulból lett kimásolva. És igen, kell egy minimális angoltudás, mint az informatika más területén is. Ezt sajnos nem lehet kikerülni. Mint ahogyan kell a kísérletezés és az egyéni problémamegoldás képessége is.

Ha nincs tovább, akkor szerintem engedjük el ezt a témát, én legalábbis nem tudok/akarok többet beletenni.

0
0
dongodani képe

Tudnám még ragozni, de ne gondold, hogy élvezettel "oltogatok". Ha senki nem szól semmiért, akkor minden döcög úgy, ahogy eddig is, zéró visszacsatolással és még kevesebb progresszióval. Ennek a portálnak - szerintem legalábbis - a hazai tábor segítése volna a célja, de ebbe én nem tudok és ha ez a hozzáállás, akkor nem is kívánok beleszólni. Szép napot!

1
0
nevergone képe

Rögtön ellentmondásokba keveredtél önmagaddal. Itt ugyanis nem szólni kell a dolgokért, hanem csinálni. Bár vannak hangok, amelyek szerint ez egy for-profit oldal, vagy legalábbis valami toborzóiroda pénzért, de ki kell ábrándítsalak: ez egy önkéntes közösség, itt senki nem kap pénzt semmiért és mindenki a szabadidejét teszi bele. Én pl. a tegnap éjszaka és a mai szombat egy részét, amit amúgy más tevékenységre is fordíthattam volna, pl. alvás.
Ezért veszi ki rosszul magát nálam, ha azt látom, hogy a kérdező nem tesz bele annyi időt és erőforrást a problémája megoldásába, mint amennyit másoktól elvár. Igen, lehet várni, hogy majd mindent megcsinál helyette mást és lehet szidni közben a rendszert, csak ez sem nem közösségépítő, sem nem viszi előre a probléma megoldását. Ugyanis általában nem az a cél, hogy helyette megcsináljuk, amit szeretne, hanem hogy ő jöjjön rá a megoldásra és legközelebb már ne akadjon meg ehhez hasonló gondokon. Ezt a fórumtémát is lehetett volna rövidebbre fogni (bár a legelső hozzászólásban rögtön ott is volt a tuti), de nem gondolom, hogy megérte volna.

Neked pedig nem oltogatni és beszólogatni, kommentálni kellene, hanem ugyanolyan segítő szándékkal hozzáállni a kérdezőhöz, ahogy mások is teszik. Ugyanis a „hazai tábor segítése” csak így valósul meg, többek közt általad is.
Az ebben a fórumtémában eltöltött időd feléből te is össze tudtál volna hozni ennyit, ha valóban segíteni szerettél volna: https://www.drupal.hu/comment/92221#comment-92221
Bízom benne, hogy megértetted, amit írtam és nem veszed sértésnek. Szívesen olvasnám a valóban segítő hozzászólásaidat is.

0
0
nevergone képe

Sajnos a téma leírásából nem teljesen egyértelmű feladat, ezért próbáljuk meg kitalálni, hogy mit szeretne a kérdező, vagy legalábbis mi segítene igazán neki.

Feladat: Egy üres Drupal 8-as oldalon üzemeljük be a Colorbox modult. A Colorbox megjelenítése működjön a tartalmakhoz csatolt képeken és nézetekben használva is!

  1. Telepítsük fel a Drupal 8-at. Mivel hamarosan megjelenik a Drupal 8.4.0, ezért rc2-nél kisebbel nem érdemes indulni új oldalnál, amit tudunk letölteni: https://www.drupal.org/project/drupal/releases/8.4.0-rc2
  2. Colorbox modul 8.x-1.4 letöltve és kicsomagolva a modules/contrib/colorbox könyvtárba.
  3. Colorbox library telepítése: A https://github.com/jackmoore/colorbox/archive/1.x.zip webcímről letöltve és kicsomagolás után elhelyezve a libraries/colorbox könyvtárba. Vagyis a http://itt_az_en_webhelyem/libraries/colorbox/jquery.colorbox-min.js URL-nek egy szöveges fájlt kell megjelenítenie!
  4. A Colorbox modul bekapcsolása után az admin/reports/status oldalon ellenőrizzük, hogy mindent jól csináltunk, a „Colorbox library Telepített” szöveget kell ott találnunk.
  5. colorbox status

  6. Colorbox modul használata a tartalomhoz csatolt képeken:
    A kiválasztott (nálam „Cikk”, article) tartalomtípuson a „Megjelenítés beállításainál” (article esetén admin/structure/types/manage/article/display oldal) kiválasztható a Colorbox a kép típusú mezőknél, szükség esetén a fogaskerékre kattintva további beállításokat lehet eszközölni.
  7. colorbox field

    formázási beállítások a fogaskerékre kattintva:

    colorbox field settings

  8. Colorbox használata a nézetben:
    A nézet létrehozása során adjuk hozzá a kívánt kép típusú mezőket is, a mező beállításainál kiválasztható a „Colorbox” formázó és egyéb beállítások is elvégezhetőek.
  9. colorbox views

2
0
fekete képe

Szia ismét!

Az első 4 ponttal semmi problémám nem volt.

Az 5-ösre magamtól nem jöttem volna rá!!!
A 6 os pontod pedig, nálam nagy sötétség.
-Mit értessz azalatt, hogy a colorbox használata nézetben?
-"A nézet létrehozása során adjuk hozzá a kívánt kép típusú mezőket is, a mező beállításainál kiválasztható a „Colorbox” formázó és egyéb beállítások is elvégezhetőek." Tesééék? :D

És akkor sehogyan sem találom a "Formázó" feliratot.

A 6-os ponttal kapcsolatban, ha lehet bővebben.

Köszi:
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

A 6. pont nem biztos, hogy kell neked. Ha nem használsz nézeteket (ha nem tudod, hogy mi az, akkor valószínűleg nem használsz), akkor ne foglalkozz azzal a ponttal.

0
0
fekete képe

De enélkül nem megy a colorboxos képmegjelenítés. Illetve mi lehet még a gond?
Egyszer majd csak megjavul váratlanul.

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Az 5. és 6. pont egymás alternatívái. Azt válaszd (vagy akár mindkettőt), amelyikre a konkrét feladathoz szükséged van, ebben már nem tudok segíteni. Én amit leírtam, azt ki is próbáltam és működött.

0
0
fekete képe

Köszönöm szépen!
Majd nekem is fog működni.
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

fekete képe

A 2. -es pontnál Miért fontos, hogy:

a colorbox modul 8.x-1.4 letöltve és kicsomagolva a modules/contrib/colorbox könyvtárban legyen?

A többi modult is a contrib alá kell tenni?

Ja nem is tudom mondtam e: Még mindig nem műxik a colorbox effektes megjelenítés.
Biztos, h jól írtál le mindent?

Kezdjük elölről...
Én a D8.3.7 et telepítettem, amit innen töltöttem le. 3 különböző tárhelyre és egyiken sem megy a colorboxos megjelenítés :(

0
0

Üdvözlettel: Black

SecMan képe

(először is respect nevergone-nak a képes tutorial-ért, ezt akár érdemes lenne kivágni és benyomni egy könyvoldalba...)

Először is tegyük tisztába, hogy a célhoz vezető úton (működjön a colorbox képmegjelenítés az oldaladon) két fontos mérföldkő van:
1. telepítés
2. beállítás

Ha nevergone leírása szerint 4. ponttal bezárólag nálad is minden stimmel, tehát a modult sikeresen bekakpcsoltad, és a library-t is megtalálja a rendszer ("telepített" -et ír a status oldalon), akkor a telepítést sikeresen elvégezted.
Vagyis működik az, csak be kell állítani, hogy mikor és mi jelenítődjön meg colorbox-al. (vagyis ne várj olyanra, hogy "majd megjavul")

Innentől jön a beállítás rész, vagyis már csak az 5. ponttal kell foglalkoznod.
Azt pedig annál jobban nem lehet leírni...
tartalomtípus beállításain belül a megjelenítés beállításainál a kép meződ megjelenítését kell colorbox-ra állítanod.

Innentől, ha az adott tartalomtípussal felvett tartalom oldalán rákattintasz a képre akkor colorboxban meg kell nyílnia.

a colorbox modul 8.x-1.4 letöltve és kicsomagolva a modules/contrib/colorbox könyvtárban legyen?
A többi modult is a contrib alá kell tenni?

Nem, ez csak egy lehetőség. Akkor van érdekessége, ha a letöltött modulokat el akarjuk különíteni a saját készítésű moduloktól.

0
0
fekete képe

Köszönöm szépen...
Három tárhelyen telepítve, de egyiken sem megy. Valamit rosszul csinálok.
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Mutatsz egy példát, egyet a három tárhely közül? Mit jelent, hogy „nem megy”? Az admin/reports/status oldalon azt írja a Colorbox library-ra, hogy telepítve van? Mit szeretnél pontosan elérni, mi a feladat?

0
0
fekete képe

Az admin/reports/status oldalon azt írja a Colorbox library-ra, hogy telepítve van.
De ezen már túl vagyunk. A Colorbox beállításán is túl vagyok, nagyon egyszerű volt.
http://margitjosda.hu/d8

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

Most már értem (azt hiszem), te egy szöveges mezőbe szúrt képekre szeretnéd használni a Colorboxot. Látod, ezt már az elején is mondhattad volna.

0
0
fekete képe

"A tartalmakban lévő bélyegképeket szeretném megjeleníteni a colorbox-al."
Ettől jobban nem tudtam ragozni.
Nagy probléma????
Nincs megoldás?
Drupál7 alatt a lightbox2 simán tette a dolgát. de a lightbox2 kimaradt a 8-as drupálból
Tehát: A tartalmakban lévő bélyegképeket szeretném megjeleníteni a colorbox-al.
Köszi
Black

0
0

Üdvözlettel: Black

SecMan képe

A következők részemről nem biztosak, mert még nem próbáltam, de a modul leírását követve erre a célra ez lehet a megoldás, ezt a modult kell még telepítened: https://www.drupal.org/project/colorbox_inline

Majd a tartalmad HTML kódjában a modul oldalán lévő 2. pontot követve kell kiegészítened, amire a colorboxot akarod alkalmazni.

SZERK:
lehet, hogy az inline nem is kell neked, hanem csak ez, lásd "Example working html":
https://www.drupal.org/node/2779659

szerk:
csak magyarázatként:
az hogy a tartalmadban lévő bélyegképeket akarod formázni, ott én is arra gondoltam, hogy van egy szöveg meződ, és van egy kép meződ, nem pedig a szöveg mezőbe beszúrt képek.
Működésileg nem ugyanaz, mint láthatjuk Colorbox szempontjából sem, ezért jobb minden apró kis lépést vagy egyértelműnek tűnő információt inkább leírni, vagy példával szolgálni.
Csak egy jótanács a későbbiekre.

2
0
fekete képe

Köszönöm szépen SecMan!
Köszönöm szépen szerk.!
Köszönöm S Z É P E N nevergone!

Működik! Mégpedig először a szerk. megjegyzéséből indultam ki. Kevés volt.
Akkor telepítettem a https://www.drupal.org/project/colorbox_inline modult is.
Majd a szövegszerkesztőben manuálisan beírtam a https://www.drupal.org/node/2779659 -ben ajánlott

class="colorbox cboxElement" data-colorbox-gallery="gallery-beforeafter"

szövegrészletet. Utána már ment. Babra munka, de megéri a látvány. Sajnos még nem éri el a D7+lightbox2 kényelmét.

K Ö S Z Ö N Ö M !

Black

0
0

Üdvözlettel: Black

nevergone képe

fekete képe

Látod, nem figyeltél!
Azt már jóval korábban leírtam 10 pontba foglalva: https://www.drupal.hu/comment/92111#comment-92111

0
0

Üdvözlettel: Black