CKeditor hogyan

szabozoltan69 képe

Tegnap a drupal hétvégén kedvet kaptam a drupal make-hez.
Bezavar azonban egy téma, a ckeditor.

A ckeditor ugye két részből áll; van egy modul és van egy letöltendő .tar.gz fájl.
A drupal make be akarja tenni egy külön librarybe ezt a .tar.gz-t, nagyon dicséretesen.

Nekem azonban csak akkor működik jól a ckeditor, ha így van egyben. Ez igen idegesítő, mert itt nyilvánvalóan felesleges duplikációk vannak, pl. a ckeditor.info fájl kétszer is szerepel. Meg eleve furcsa, hogy .../ckeditor/ckeditor/ckeditor rész van a fájlrendszeben.

Egyelőre ez van. Ha lesz időm (vagy kapok hozzá jó iránymutatást), megpróbálom inkább azt az irányt becsiszolni, hogy a letöltött .tar.gz legyen inkább külön libraryben.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

Én így csinálon, nekem megfelelően működik:

projects[ckeditor][subdir] = contrib
libraries[ckeditor][download][type] = "file"
libraries[ckeditor][download][url] = "http://download.cksource.com/CKEditor/CKEditor/CKEditor%203.6.4/ckeditor_3.6.4.tar.gz"

Mi a kód, amivel te makelni szeretted volna?
A kódom nekem működik, próbáld ki.
1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

szabozoltan69 képe

Ú, ez remek, amit csináltál; sokat lehet belőle tanulni!
Köszi, hogy elérhetővé tetted!
(A működőképessé tételhez megjegyzésbe kellett tennem a .make fájlodban a "drupartcms profile" részt, mert hibára futott:
Unable to clone drupartcms_profile from [email protected]:csakiistvan/drupartcms.git. De utána ment remekül.)

Amúgy nálam ez volt:

libraries[ckeditor][download][type] = "get"
libraries[ckeditor][download][url] = "http://download.cksource.com/CKEditor/CKEditor/CKEditor%203.6.3/ckeditor_3.6.3.tar.gz"
libraries[ckeditor][directory_name] = "ckeditor"
libraries[ckeditor][type] = "library"

Valószínűleg azt bénáztam el, hogy a drupal make utáni fájlrendszerben keletkezett sites/all/libraries/ckeditor részt egyszerűen bemásoltam a működő drupal azonos nevű könyvtárába (és a kézzel a drupal modulba másolt letöltött CKEditort töröltem). Tehát nem játszottam le egy tényleges telepítést. Ily módon naivitás volt azt várni, hogy egyből működjön, mindenféle adatbázis-változtatás nélkül.

Kösz még 1x!

1
0
csakiistvan képe

A make fileomban egyedül a 7.sorban van az említett szópáros

; drupartcms profile

de ez ki van kommentelve, azaz ezt nem veszi figyelembe, ha hibás volt a telepítés, az másért volt. De ez már új topic :)
0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

szabozoltan69 képe

Pontatlanul fogalmaztam: a .make fájlod "drupartcms profile részén" azokat a sorokat értettem, amelyek projects[drupartcms_profile] karakterlánccal kezdődnek (tehát nem magát a szakaszt bevezető címsort). Ezeket a projects[drupartcms_profile]... sorokat kellett tehát kikommenteznem, s utána ment minden, mint a karikacsapás.

0
0