CiviCRM telepitési gond

maghraba képe

Most kezdtem el ismerkedni a Drupallal, a 7-es verzióval.
A történet onnan kezdődik, hogy a CiviCRM-mel szeretnék dolgozni és azt, eredetileg a Drupal alá-mellé találták ki.

Csakhogy.
A modultelepitésnél föllépett egy hiba, amin nem tudok túllépni.

A civicrm állományokat bemásoltam a megfelelő helyre (c:\xamp\htdocs\drupal\sites\all\modules\), meg is jelenik a Modules alatt, és már csak egy lépés LENNE a használata: engedélyezés.

Természetesen(?) nem csinálja meg, viszont ad egy linket az installhoz. Nagyjából erre számitottam.

Itt van viszont a bibi.
A CiviCRM szerint NEM drupal tipusú a telepités, ezért WP könyvtárakat keres.
>>>
Notice: Use of undefined constant WP_PLUGIN_DIR - assumed 'WP_PLUGIN_DIR' in C:\xamp\htdocs\drupal\sites\all\modules\civicrm\install\index.php on line 64

Notice: Use of undefined constant WP_PLUGIN_DIR - assumed 'WP_PLUGIN_DIR' in C:\xamp\htdocs\drupal\sites\all\modules\civicrm\install\index.php on line 65

Notice: Use of undefined constant WP_PLUGIN_URL - assumed 'WP_PLUGIN_URL' in C:\xamp\htdocs\drupal\sites\all\modules\civicrm\install\index.php on line 66

Warning: require_once(WP_PLUGIN_DIR\civicrm\civicrm\/CRM/Core/ClassLoader.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xamp\htdocs\drupal\sites\all\modules\civicrm\install\index.php on line 76

Fatal error: require_once(): Failed opening required 'WP_PLUGIN_DIR\civicrm\civicrm\/CRM/Core/ClassLoader.php' (include_path='.;C:\xamp\php\PEAR') in C:\xamp\htdocs\drupal\sites\all\modules\civicrm\install\index.php on line 76
>>>

Az install/index.php tartalma 56-tol 76-ig a következő:
>>>

  1. $installType = strtolower($_SESSION['civicrm_install_type']);
  2.  
  3. if ($installType == 'drupal') {
  4. $crmPath = dirname(dirname($_SERVER['SCRIPT_FILENAME']));
  5. $installDirPath = $installURLPath = '';
  6. }
  7. elseif ($installType == 'wordpress') {
  8. $crmPath = WP_PLUGIN_DIR . DIRECTORY_SEPARATOR . 'civicrm' . DIRECTORY_SEPARATOR . 'civicrm' . DIRECTORY_SEPARATOR;
  9. $installDirPath = WP_PLUGIN_DIR . DIRECTORY_SEPARATOR . 'civicrm' . DIRECTORY_SEPARATOR . 'civicrm' . DIRECTORY_SEPARATOR . 'install' . DIRECTORY_SEPARATOR;
  10. $installURLPath = WP_PLUGIN_URL . DIRECTORY_SEPARATOR . 'civicrm' . DIRECTORY_SEPARATOR . 'civicrm' . DIRECTORY_SEPARATOR . 'install' . DIRECTORY_SEPARATOR;
  11. }
  12. else {
  13. $errorTitle = "Oops! Unsupported installation mode";
  14. $errorMsg = sprintf('%s: unknown installation mode. Please refer to the online documentation for more information.', $installType);
  15. errorDisplayPage($errorTitle, $errorMsg, FALSE);
  16. }
  17.  
  18. $pkgPath = $crmPath . DIRECTORY_SEPARATOR . 'packages';
  19.  
  20. require_once $crmPath . '/CRM/Core/ClassLoader.php';
  21. CRM_Core_ClassLoader::singleton()->register();

>>>

Próbálkoztam azzal is, hogy az $installType-ot bedrótoztam. Akkor sem ismerte föl.

Mi a teendő?

Köszönettel!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

Én most letöltöttem ezt és bekapcsoltam a sima civicrm modult. Írta is szépen hogy neki saját installja van és legyek szíves megfelelni a szükséges feltételeknek (el is dobott ide: http://drupal.loc/sites/all/modules/civicrm/install/index.php#overlay-co...)

Az általad jelzett hibaüzenetet én nem láttam.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest