Call to undefined function stream_get_wrappers() in /includes/file.inc on line 104

callmaster képe

Sziasztok!

most kezdek(nék) drupal-al foglalkozni, de már a telepítésnél hiba jelenik meg...
valaki egy kis segítség és megköszönöm :)

Fatal error: Call to undefined function stream_get_wrappers() in /users/webtest/www/includes/file.inc on line 104

Drupal verzió: 
Balogh Zoltán képe

A PHP verziószáma 5.x? Csak mert...

0
0
chx képe

A telepitonek ki kellene pusztulnia a vilagbol ha nincs PHP5.2, a fuggveny nem opcionalis, nem olyan kiterjesztesben van amit le lehetne tiltani. Meselj csak, milyen rendszered van neked es milyen Drupal ez :) ? Szerintem fogtal egy installer bugot, valami file biszbasz beindul mielott a system.install requirement error-t dob.

0
0
callmaster képe

szóval megoldottam, azthiszem a legegyszerűbb módon, mert már nem tudtam velem mit kezdeni, két telepítésből ugyan az a hiba!
Megoldás:
letöröltem és egy másik verziót (6.16) telepíttem, ami egyből felment :)
Elképzelehető,hogy valóban valami a drupal telepítővel volt..
egyébként tárheéy az INTEGRITY-nél van, PHP 5.2.5
köszönöm azért a segítségeteket...
üdv: C

0
0
szantog képe

Azt még tegyük hozzá - mert hirtelen én sem vettem észre - hiába volt (egyébként teljesen jól) bejelölve, hogy D7-ről van szó, ami ebbe a stádiumban még pilótavizsgával is merész próbálkozás éles rendszerre, nemhogy kezdőként. :)

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

chx képe

gyere fel egyszer irc-re amikor ott vagyok (ez estenkent gyakoribb a kilenc ora idoeltolodas miatt) es nezzuk meg mi a gond.

0
0