Blog archívum dátuma

isipi képe

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amivel már több mint egy hete szenvedek és nem találok rá megoldást.

Készítettem egy "egyszemélyes" Blogot, mely renden működik. Készítettem hozzá egy Arhívumot is, melyben dátum szerint megjelennek a bejegyzések. Alapvetően ezzel sincs gond, mindössze annyi a probléma, hogy a bejegyzéseket listázva, azok "hónap, év" dátum megjelöléssel kerülnek kiíratásra.

Azonban én azt szeretném, ha "év, hónap" dátum megjelöléssel listázná.

Több helyen, weblapon is láttam, hogy ez megoldható, de nem találom, hogy a drupal 7 alatt ezt hogyan kellene beállítani.

Tudna valaki segíteni? Köszönöm.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

"azok "hónap, év" dátum megjelöléssel kerülnek kiíratásra."

Tudnad ezt nekem definialni? Ez a rendezesi sorrend? Mi jeleniti meg? Views? URL esetleg?

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

isipi képe

Megpróbálom...

Az admin/structure/views alatt van egy Archive nézet, amit engedélyezve, beállítva, az archive útvonalon (drupal/archive) listázza a beküldés dátuma szerint a blog bejegyzéseket. Ez a drupal beépített nézete (view) a blogokhoz.

Azonban a listában a dátumokat "hónap, év" sorrendben íratja ki, amit szeretnék "év, hónap"-ra módosítani, de nem tudom hogyan kell...

Érthető voltam? Ha nem, nézd el kérlek, mert még igen csak kezdő vagyok a drupalban, esetleg kérdezz, hogy pontosítani tudjak...

Köszi

0
0
csakiistvan képe

  1. kapcsold ki a mostani archive nezetet, ugyanugy ahogy engedelyezted, ott lehet kikapcsolni
  2. menj a admin/structure/views/import oldalra
  3. masold be ezt https://dl.dropboxusercontent.com/u/743951/blog_isipi.txt
  4. mentes
  5. menj a /archive oldalra es nezd meg

jo lesz? ha igen akkor mondom mi volt a titok

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

isipi képe

Érdekes megoldás, tetszik, köszönöm. Azonban én nem egészen erre gondoltam, bőven elég lenne, ha a listázás ehelyett

október 2013 (2)

így nézne ki

2013 október (2)

Mivel minden oldalra blokként ki van rakva, mint egy menü, ott is meg kellene fordítani, nem csak az archive oldalon. Ezért gondoltam, hogy valahogyan a megjelenítéshez hozzá lehetne rendelni egyéni dátumot, de azt a views beállításoknál nem tudom használni.

Gondolom azért, mert a blog.module sem kezeli a dátumot.

Csak azt nem tudom, hogy mások (hozzáértők) ezt hogyan oldották meg?

0
0
isipi képe

Sajnos hiába próbálkoztam, nem sikerült megoldanom ezt a problémát.

Azonban szerencsére rátaláltam a WP blog modulra, amit testre szabva egy jobban kezelhető blog archívum listázást sikerült megoldanom.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

0
0
eFeS képe

Ahhoz, amit te szeretnél preprocess kell a template.php-ba:

[smink]_preprocess_views_view_summary($vars) függvényben kell felülírnod a link értékét. A dpm($vars) segít...

0
0

---------------
Tátrai József
Drupler Kft.
http://www.drupler.hu