Avatar feltöltési probléma

botond1977 képe

Sziasztok!

Néhány napja feltelepítettem a legfrissebb elérhető Drupal verziót (7.10).
Korábban más CMS rendszereket használtam, gondoltam kipróbálom a Drupalt.
A telepítés után olyan hibába ütköztem, hogy a felhasználókkal nem lehet avatart feltölteni.
A fórumokat már végigbogarásztam, de a hasonló hibákra a megoldások nem segítettek.
A drupal.org-on is nézelődtem, de ott sem találtam megoldást.

A hibajelenség a következő:
Feltöltök egy avatarképet, ekkor az felmásolódik a beállított tmp könyvtárba, de onnan nem vándorol tovább a megfelelő helyre.
Majd amikor megnyitom az oldalt, és megnézem a forrást, akkor ráadásul nem is onnan töltené be a képet, ahonnan kellene a beállítás alapján (sites/default/files/avatars), hanem egy olyan könyvtárszerkezetből töltené be, ami nem is létezik a Drupal telepítésemben:
system/temporary/styles/thumbnail/temporary/kep.jpg

Minden beállítás a megfelelően van beállítva:
- Friss telepítés
- Temp könyvtár a php.ini-nek megfelelően, ez működik is, itt megtalálható a kép feltöltés után
- Tagoknak engedélyezve a kép megjelenítés
- Témában is engedélyezve van minden
- CHMOD-ok mindenhol rendben vannak, minden public mappa engedélyezve van 755-el
- Felhasználói képek helye is beállítva

Más témákban is ugyanez a jelenség (pl: Marinelli), tehát ez a hiba biztosan a motorból ered.

A Drupal.org-on találtam ugyanilyen hibajelenséggel kapcsolatos jelentést, de az ottani megoldások nem oldották meg a problémámat:
http://drupal.org/node/1252540
Tehát a jelenség ugyanez, a böngészőben betöltené a képet, az ALT tag is megjelenik, csak erről a furcsa útvonalról töltené be a képet, ami nem létezik a telepítésemben.

A dolog érdekessége, hogy itthoni gépen xampp-ra telepítve hibátlanul működik, csak a tárhelyemen csinálja ezt.
Saját szerverről van szó, így mindent megpróbáltam a megfelelően beállítani szerver oldalról.

Még olyan jelenséget is tapasztalok, hogy a Jelentések / Legutóbbi napló üzeneteknél az alábbi hibák tömkelegét dobálja:
(példa:)
temporary://fileIgZlBE nem másolható a könyvtárba: public://languages/hu_lgHnH9nGYFoRdyKg_HPtUhkhzKjhAP6ntV9qvqysNG0.js.
Tehát a temp könyvtáramban meglévő fájlokat nem tudja a helyükre írni.
Valamint az avatar megjelenítésekor is ez a hiba generálódik:
system/temporary/styles/thumbnail/temporary/kep.jpg nem található (persze, mivel nincs is ott)

Kipróbáltam egy olyat, hogy létrehoztam ezt a könyvtár struktúrát:
system/temporary/styles/thumbnail/temporary
Majd beállítottam ezt temp-nek az adminban, így természetesen megjelenítette az avatart, mivel a temp-ig eljut a fájl. Viszont ez így nem megoldás, csak kísérlet volt.

Még egy olyat is tapasztaltam, hogy a jelentések / állapotjelentésben van egy warning-om:
"GD képkezelő könyvtár használata a forgatás és a színtelítettség-csökkentés hatásokhoz:
2.0 or higher
A PHP GD kiterjesztése engedélyezett, de az elforgatáshoz és a színtelenítési műveletekhez használt függvények támogatása nélkül lett fordítva. Valószínűleg a PHP-vel szállított GD könyvtár helyett a http://www.libgd.org webhelyen elérhető hivatalos GD könyvtárak használatával lett fordítva. Újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd kapcsolóval és a PHP-vel szállított GD könyvtárral. További információ a PHP kézikönyvében található."

Mivel sem forgatási effektus, sem színtelenítési effektus nincs engedélyezve a képstílusoknál, csak sima méretezés, így nem hinném, hogy ez bezavarná a kép legenerálását a PHP-ben.

Tehát erre kérnék segítséget.
Előre is köszönöm!

Drupal verzió: 
pp képe

fájlrendszer beállításainál lesz a hiba:

„temporary://fileIgZlBE nem másolható a könyvtárba”

Nincs jól beálltva az a könyvtár ahova szeretnél másolni.

pp
(windowson biztos megy, mert ott nincsenek fájljogosultságok... muhahaha)

0
0
botond1977 képe

Közben sikerült megoldani, köszi a segítséget!

Rengeteg fórumot végigolvastam erről itt is, és az .org-on is.
Aztán végül a safe_mode kikapcsolása mellett döntöttem.
Nem örülök neki, de így most hibátlanul működik.
Avatar megjelenik, és a logban sincsenek hibák.

Az a helyzet nálam a szerveren, amit itt is írtatok sok helyen, hogy az Apache felhasználó más, mint az FTP, így nem tudta írni a fájlrendszert, hiába chmod-oltam mindenhol.

Tehát most minden okés, köszönöm!

0
0
balagan képe

Nekem is volt hasonló gondom a safe mode miatt. A paranoiás rendszergazdát úgy sikerült meggyőznöm, hogy erre nincs szükség, hogy megmutogattam neki a weben, hogy a safe mode már elavult, a jövőben lehet, hogy meg is fog szűnni ez a beállítás. Szóval a safe mode kikapcsolása miatt ne izgulj.

0
0
Den képe

A safe_mode ilyen esetekben hozott teljesen látszólagos biztonságot. Ilyen esetek: mikor mod_php-val fut a szerveren a php.

Lokális gépen ez még elmegy, de egy éles szerver környezetben amatőr dolog, szerintem. Fuss.

0
0