Amazon S3 streamwrapper PNG megnyitás Drupal 7 alatt

Pepita képe

Előre is elnézést kérek, de
1. A címet "loptam", nem én írtam;
2. Nem tudtam megítélni melyik témába illene, ezért ide tettem.

A kérdést Poetro a Weblaboron tette fel, ezidáig senki sem válaszolt neki, ezért kérlek titeket: válaszoljatok neki.

Poetro a WL-en rengeteg "tanulónak" rengeteget segít, nem tudom, hogy itt is feltette-e kérdését, de szeretném, ha választ kapna.

Előre is köszönöm!

Drupal verzió: 
Fórum: 
szantog képe

Hello poetro! :)

Az 5let alapból jónak tűnik. Tehát induljunk ki abból, hogy local képeken kellene elvégezni a módosítást.
Valahogy így indulnék neki:
1. MODULOM_preprocess_image_style. A style vuduk a theme_image_style függvényben zajlanak.
2. Állítsuk át a $variables['path']-et. Első körben tmp://amazon/[FILENAME].[EXT]-et próbálnék ki. Ez azért ok, mert a file system tmp részét fogja használni, ergo az automata takarítás biztosított, viszont nem biztos, hogy menni fog, nem másztam nagyon bele az image_style_deliver()-be, hogy mit kezd ezzel a sw-el, illetve hogyan generál style uri-t a tmp://-nek.
3. Ellenőrizzük, hogy a tmp://amazon/[FILENAME].[EXT]-hez és az adott stylehoz tartozó transzformált fálj létezik-e. Ez azért kell, mert az image_style_deliver() menu callback csak akkor kezd el dolgozni, hogyha nem létezik még a transzformált fálj, tehát csak ekkor van szüksége a forrásra.
4. Ha nem létezik a transzformált fálj, töltsük le.

Itt api szinten végig lehet követni a mutatványt: http://api.drupal.org/api/drupal/modules--image--image.module/function/t... elvileg ennek működnie kell.

A gond ott lészen, hogy mi van, ha a tmp://-vel besülünk. Na erre lett volna az a terv, hogy _preprocess_image-ben nézzük meg, hogy van-e tmp fáljunk, és töröljük ha kell. De aztán rájöttem, hogy egy file_exists minden kép kirajzolásakor már majdhogynemszinte pazarlásnak tűnik.
A b terv az lenne, hogy elvileg nincsen akadály egy effectbe belecsempészni a tmp fálj törlését. Tehát az amazonos képek stílusában az utolsó effekt az legyen, ami törli a tmp-t.
c terv a cron, igazából ezzel sincs semmi gond, sőt, talán ez a legjobb.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

aboros képe

a cdn jobban karbantartottnak tűnik.
http://drupal.org/project/cdn
bár bevallom sose használtam egyiket se csak tudom, hogy van :)

0
0

-
clear: both;

pp képe

nevergone képe

ha jól látom, ez egy lezárt, 2010. szeptemberében javított issue.

0
0
pp képe

igen, és pont a fent leírtakat csinálja, tehát temp könyvtárba letölti és azzal dolgozik. (nézted a foltot?)

pp

0
0
Pepita képe

Köszönöm mindenkinek! (Bár én mit sem értek belőle.) :)

0
0

Horváth Péter