Állapotjelentés oldalon hiba

simont képe

Sziasztok! Van egy Drupal 10.1.x webhely, PHP 8.1, nem Composer-rel telepítve. Az Állapotjelentés oldalon hibát jelez:

Nem védett
Az update.php bárki számára elérhető hitelesítés nélkül, ami biztonsági rés a webhelyen. Át kell állítani a settings.php-ban található $settings['update_free_access'] értékét FALSE-ra.

A settings.php-ben FALSE-ra van állítva, mégis ezt a hibát írja ki.
Mi lehet a probléma és hogyan oldhatom meg, hogy eltűnjön a jelentésből a hiba?
Próbáltam keresni már megoldást, de nem találtam.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
Balu Ertl képe

Szia!

  1. Mivel a Drupal settings fájljai összefűzhetőek (azaz a sima settings.php a legvégén behivatkozza a settings.local.php fájlt (ritkább esetekben akár több másikat is), ezért esetleg érdemes lehet ellenőrizni, hogy összességében véve ezt a láncolatot, a legvégén lefutó fájlban szerepel-e még valahol értékadás a $settings['update_free_access'] tömbelemnek?
  2. Ha ez egy éles webhely és biztosra szeretnél menni, akkor kipróbálhatod azt is, hogy az Állapotjelentés oldaltól függetlenül eléred-e a domenem.tld/update.php útvonalat? Ha 403-at kapsz, akkor az megnyugtató, de ha 200-at, akkor szólj, és gondolkodunk tovább mi lehet az oka.
1
0
simont képe

Szia!

Köszönöm a reagálást!

Sajnos a domenem.tld/update.php elérhető akkor is ha nem vagyok bejelentkezve és futtatni lehet az adatbázis frissítést.
Az oldal élesben megy és ez a hiba a legutóbbi frissítés után jött elő, mikor 10.1.6-ra frissítettem.

A setting.php fájlban kommentelve vannak ezek a sorok:

  1. #
  2. # if (file_exists($app_root . '/' . $site_path . '/settings.local.php')) {
  3. # include $app_root . '/' . $site_path . '/settings.local.php';
  4. # }

ezek szerint nem hivatkozza be a settings.local.php fájlt.

$settings['update_free_access'] egyszer szerepel csak a fájlban.

Úgyhogy tovább keresgélek és köszi ha még van valami ötleted!

0
0

SimonT

simont képe

Sikerült megoldanom a problémát!

A hibaüzenet akkor jött elő, amikor a 10.0.11 drupál verziót frissítettem 10.1.6 verzióra.

Visszaállítottam a régi verziót, a 10.0.11-est. Ezután lépésenként végeztem a frissítést, ami azt jelenti, hogy:
10.0.11 frissítettem 10.1.1-re, majd
10.1.2-re, majd
10.1.3-ra, majd
10.1.4-re, majd
10.1.5-re és végül
10.1.6-ra.
így nem jött elő a hibaüzenet. :-)

A frissítéseket, biztonsági mentéseket a cPanelen található "Installatron"-nal csinálom, ami nagyban megkönnyíti, felgyorsítja a munkát.

1
0

SimonT