Admin jog

Huszár Henrik képe

Sziasztok van egy nagyon nagy problémám.
Van 2 honlapom az egyik drupal 6 a másik drupal 7.
Valószínű feltörték a honlapokat és kizártak(töröltek) mint admint.
Csak nekem volt admin jogom senki másnak.
Ilyenkor mi a teendő???
Előre is kössz a választ!

Fórum: 
segi képe

Először is nézd meg az adatbázisban hogy megvan-e az admin a users táblában(de gondolom nem szedték ki max nevet változtattak).
A 6-os drupal esetén nem olyan cifra a dolog, gondolom az oldalnak van egy phpmyadmin-ja és az SQL fülön futtatod a jó öreg
UPDATE users SET pass = MD5('mynewpassword') WHERE uid = 1;
kódot, gondolom elég egyértelmű hogy a "mynewpassword" helyére kerül a jelszavad.
A 7-es esetében már nem ilyen egyszerű, amit hirtelen találtam és ez mindenkinek elérhető http://www.srikanth.me/reset-admin-password-in-drupal-7/
Nagyjából annyi, hogy létrehozol egy valami.php fájlt, bemásolod az oldalad root könyvtárába és meghívod böngészőből a www.oldalam.hu/valami.php és a végén törlöd a szerverről.

Remélem ezzel segítettem.
Ja és máskor talán erősebb jelszavat kellene használni vagy sűrűbben változtatni.

0
0

Drupal developer at Cheppers

Huszár Henrik képe

Köszi a leírást ez nagy segitség csak egy bajom van vele.
Le tudnád írni lépésről lépésre amit a fentiekben leirtál (parasztosan). Mert két szót nem értek belőle. Azt se tudom mit hol keressek.
Megköszönöm.
Üdv.: Huszi

0
0
szantog képe

Há' dik, ha segi stájszából két szó sem zizzen, akkó tirpákul lökve a vakert se lesz vili, vili?

Kérd meg a szolgáltatód, hogy futtassa a megfelelő sql parancsokat, d6-ra jó a segié.

A másodiknál ne vacakolj php fáljokkal, ha 1000%, hogy az egyes user ki lett törölve, regisztrálj egy újat admin névvel, aminek már ok a jelszava.
Majd ez az sql kell neki:
UPDATE user SET uid = '1' WHERE username = 'admin'

Ha van admin usered, akkor meg kérsz jelszóemlékeztetőt.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.