500-as hiba

tiburi képe

Sziasztok!

Az egyik oldalamat új tárhelyre vittem át. A migrálás rendben ment. Ezt követően frisítettem az oldalt, először a core-t, majd sorra a modulokat.
Több lépésben futtattam az update.php-t.
Az utolsó két modul a date és az entity volt, miután lefuttattam rájuk is az update-t, minden elszállt és ezt kaptam:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

A fontosabb admin funkciók nem érhetők el, de minden mást elérek, sminkek, egyes modulok beállításai stb. a /admin, vagy épp az oldalon történő böngészés azonban lehetetlen.

Az error logban ezt látom (ip-t kivettem a szövegből):
[Thu Jun 27 18:49:14 2013] [error] [client xx.xxx.xxx.xxx] client denied by server configuration: /home/public_html/403.shtml

Ez ugye ugye szerveroldali dolog, azaz szólnom kell a rendszergazdáknak, és a hiba nem miattam van?
Nyugtassatok meg, mert aggódom picit.

Drupal verzió: 
csakiistvan képe

Igen, azt kellett volna eloszor, irni a hosztingnak.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

tiburi képe

Írtam nekik, egyelőre semmi...

Az Entity modult a régivel írtam felül és így máris több tartalomhoz hozzáférek az alábbi hibaüzenettel:

Warning: Unterminated comment starting line 811 in /home/public_html/sites/all/modules/entity/modules/callbacks.inc on line 811

Modul gond is van nem?

0
0
tiburi képe

A szolgáltató nem írt, így SQL-ben le kellett tiltani az Entity-t, majd sorra a ráépülő modulokat (szerencsére csak a Profile2 használta és view bulk operator).

Most mindentől függetlenül azonban szétesett az adminisztrációs felület. Nem is értem, hogy mi köze az Entity-nek az admin sminkjéhez. Jajj miért ilyen bonyolult az update Drupalban?

0
0
nevergone képe

Nem bonyolult az, szerintem nálad félresiklott valami, vagy a körülmények szerencsétlen összjátéka…

Én azzal kezdeném, hogy belelesnék a watchdog táblába, az utolsó bejegyzéseket megtekintve. Az a Drupal napló, szerintem lesz ott valami használható hibaüzenet. Aztán ha már arra járok, minden „cache” kezdetű táblát kiűrítenék (nem kitörolni, hanem kiüríteni a tartalmát!) és megnézném úgy is.

Apropó, tesztoldalad volt? Mert ha igen, akkor nyilván ott jöttek ki ezek a problémák, hiszen ott frissítünk először, ott fejlesztünk, ott rakunk össze nézeteket stb.

Ha pedig nincs tesztoldalad, akkor ez intő jel számodra: Mindig legyen. :)

1
0
tiburi képe

Köszi :)
Véletlen összejáték is volt, mert a tárhelyen aznap kalibráltak, emiatt összeakadt pár dolog. Reggelre minden magától helyreállt.
Az intő jelet pedig megfogadom :)

0
0