views url átkódolás gondok

knorbi képe

Sziasztok!
Új vagyok a Drupalban. Alapjában nem okozott gondot megismerni. A views modul használatánál ütköztem egy kis problémába.
7.12 drupal van telepítve 7.x-3.3 verziójú views modullal (ctools-7.x-1.0-rc1).
Google-ztam, kerestem a fórumban is, de nam találtam a megoldást.

A következő a szituáció:
Létrehoztam egy tartalomtipust Idézet néven. Bárki tud idézetet beküldeni.
Az admin ezeket egy views page-en kilistázza, csoportosítva a közzétetteket és még nem közzétetteket. A fields-ek közé fel van véve a Tartalom: Nid. Ennek a field-nek a beállításában a "Rewrite results" szekcióban beixeltem az "Output this field as a link"-et és a "Link path"-ba beírtam a következőt: idezet_admin&nid=[nid].
Tehát amikor kilistázódnak az idézetek, akkor a nid-re kattintav az elküld az idezet_admin oldalra és url változóként viszi a nid=[nid] -et. Legalábbis ennek kéne történni, de ha rákattintok a linkre, hibát kapok:
Az oldal nem található
A kért oldal „/?q=idezet_admin%26nid%3D1” nem található.
Tehát a & átíródik %26 -ra, az = pedig %3D -re.

Ezzel mit lehet kezdeni?
Érdekes, hogyha abszolút url-t adok meg (http://localhost/?q=idezet_admin&nid=[nid]) akkor tökéletesen működik.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
aboros képe

a nézetben szerepelnek soronként a nodeok és minden nodenál el akarsz helyezni egy linket a nodera? van ilyen mező viewsban, talán a node:link vagy ilyesmi neve van. illetve a node mezőknél általában van ilyen, hogy 'link this field to the original piece of content', itt láthatod nid mező esetén: https://skitch.com/aboros/8g9kg/front-page-content-playground.local ennek hatására a nid meződ linkként fog szerepelni és a hozzá tartozó nodera linkel.

vagy valami mást szeretnél elérni? mit?

1
0

-
clear: both;

knorbi képe

Egy másik views-ra mutat (idezet_admin), amiben csak ez az egy node szerepel.
Viszont ebben a nézetben sok info van a node-ról, szinte minden ami elérhető (utolsó módosítás idelye, hozzászólások, stb).
Arra kell a nid=[nid] hogy a "Filter criteria"-ban elhelyezett "Tartalom: Nid" kiszűrje a megfelelő node-ot.

0
0

Kiss Norbert
adatmentespecs.hu

aruna képe

> A kért oldal „/?q=idezet_admin%26nid%3D1” nem található.
> Tehát a & átíródik %26 -ra, az = pedig %3D -re.

A rewrite-ban egyszerűsítsd a linket.

E helyett:
idezet_admin&nid=1

legyen ez:
idezet_admin/1

Ekkor az 'idezet_admin' views a contextual filter beállításban első url-ben kapott paraméterre (pl.: 1-es nid) szűrhet.

1
0
knorbi képe

Köszönöm a megoldást, így tökéletesen működik.

Mondjuk, ha meg tudná mondani valaki, hogy az eredeti próbálkozásom miért nem jó, azt megköszönném. Tanulnék belőle. Ez Drupál probléma, vagy nálam a PHP-ben van valami rosszul beállítva?

Van még mit tanulnom Drupalból. Naná, hiszen kb 1 hete kezdtem a próbálkozást. Jó pár éve fejlesztek HTML/CSS/JS/PHP/MYSQL környezetben. Idő kell mígmegszokok egy új gondolkodásmódot. Azt hiszem ez lesz a legnehezebb, az agyamat átállítani, nem a menüpontok áttanulmányozása...

0
0

Kiss Norbert
adatmentespecs.hu