Váltás php 5.2-ről php 5.3-ra

volgyis képe

Sziasztok!

Tárhely szolgáltatóm bejelentette, hogy php 5.2 -ről php 5.3-ra vált. Az 5.2 támogatását megszünteti. Drupal 6 on fut az oldal, CCK, Views, Fivestar, Rules, Captha, Image, ImegeCache modulokkal az alaprendszeren kívül. A kérdésem az lenne, hogy a php verzió váltás okoz-e működési problémát?
Sajnos a fórumot böngészve nem találtam erre vonatkozó egyértelmű választ. A modulok drupal.org-os oldalán szintén nem.

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
szt képe

http://drupal.org/requirements/php
Maga a D6 core támogatja az 5.3-at, viszont lehet, hogy néhény contrib modul hibákat fog adni... pl. a Date (http://drupal.org/node/549884), vagy akár a Views (http://drupal.org/node/452384), de ezek régi issue-k, szóval ha a legfrissebb verziók vannak fent, akkor szerintem bátran bele lehet vágni.

1
0
csakiistvan képe

Teszteld le, huzd le magadhoz a siteot lokalba, valts php verziot, es nezz ra a logokra. Ennel konnyebben nem lehet megmodnani mi lesz valtaskor.
Ilyenkor egy remek lehetoseg bedobni az ugyfelnek hogy upgradelni kellene a drupalt :)

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

volgyis képe

Én magam vagyok az ügyfél is! :)

0
0
csakiistvan képe

Nos, akkor ulj le egy kave melle es gyozd meg magad hogy ideje upgradelni, mert mint emlitettek a core mukodik 5.3-al, a contrib modulok mar nem mindig, es 1-2 ev es a szolgaltato mar csak 5.4-es phpt adnak majd.
Bar erosen oldal fuggo az ilyen upgradeknel jo ha nullarol kezd az ember, cel hogy minel kevesebb modulbol old meg az oldala mukodeset. Ha nullarol kezded, hasznalad a Migrate modult, sok jot hallottam rola, nem tudom menniyre kell kodolni hozza.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

volgyis képe

Ezen azt érted, hogy drupal 7-re kellene váltanom?
Nézegettem, de pl a views és image modulnak sincs 7-es verziója.

Illetve nem tudom, hogy pl a Sites mappa tartalma, és az adatbázis átmenthető-e. Bár erre biztosan van infó már a fórumban, ez után nem néztem utána. Egy képfeltöltős közösségi oldalról van szó.

Bocs, de nem vagyok profi drupalos.

0
0
szt képe

Hát igen, lassan akár el lehet gondolkozni a D7 upgrade-en is. Ha mondjuk az oldalad most D5 lenne, akkor a szolgáltató ki is nyírná szépen a php upgrade-del :) (Bár az egyetlen nyitott D5-ös core issue pont ezzel foglalkozik)
De visszatérve: az Image modul (és az Imagecache) funkciója már eleve be van építve a D7 alaprendszerbe, és asszem a Views-nak is van D7-es verziója ;) (és D8-ban már az is a core-ban lesz)
Szóval nem megoldhatatlan a feladat, de azért a D7 upgrade kétségtelenül nagyobb falat.

1
0
csakiistvan képe

Megszep hogy drupal 7re.
Image modul bekerult a core-ba, azaz a drupal resze ahogy az a projekt oldalon le is van irva, viewsnak pedig van hetes verzioja!!

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

volgyis képe

Való igaz, elnéztem a views-t.

0
0
volgyis képe

Időközben a szolgáltató segített letesztelni az oldalt. A core és a kiegészítő modulok is jól futnak php 5.3 alatt.
Persze mindegyikből a legfrissebb verzióval. Így a probléma nem olyan égető, mint elsőre gondoltam.
A drupal frissítését mindenesetre meg fogom csinálni.
Köszönöm a segítségeteket!

0
0
DruTa képe

És az druva húzás, ha egy működő Drupal 7 alatt a tárhelynél átállítom 5.2-ről 5.3-ra? Vagy simán megeszi a dolgot?

Mert nagyon nem szeretnék mindent újratelepíteni...

0
0
nevergone képe

Nem, mivel a Drupal 7-hez amúgy is a PHP 5.3 (esetleg az 5.4) az ajánlott.

1
0
DruTa képe

Megtettem és benyelte gond nélkül. :-)

Azért voltam még bizonytalan, mert a tárhelyszolgáltató admin felületén az 5.2-eshez oda volt írva, hogy (ajánlott).

Van 5.4-es lehetőség is. Azt még inkább ne?

0
0