taxonomy views css

loogan23 képe

Sziasztok!

Van e lehetőség arra, hogy egy views nézetben kilistáztatott tartalmak egyedi megjelenítést kaphassanak taxonómia kifejezés alapján?

Azt szeretném elérni, hogy egy nézetben a különböző témájú tartalmak egyedi színeket és ikonokat kapjanak.

Köszönettel:
loogan

Fórum: 
Geva képe

A megjelenitett tartalmat tedd be egy div-be vagy span-be, amelynek az osztalya a taxonomy kifejezes neve. A tobbi mar css

0
0
loogan23 képe

Voltak jquery verzió gondjaim, megoldottam, most már világos amit írtál működik is.

views beállítások
a létrejött class

Így viszont a nézetben minden megjelenített egységre ugyan az a formázás lesz hatással.

Nekem arra lenne szükségem, hogy a taxonomia kifejezés alapján automatikusan kapjon css class-t.

0
0
Geva képe

nem egészen így gondoltam, ide csak konstans értéket tudsz megadni, neked nem ez kell valóban:

--- a mezők után még fel kellene venni azt a mezőt, amely a taxonomy term-re hivatkozik(oda besorolja) - úgy megjelenítve, hogy annak az azonosítója vagy a neve legyen.
--- ezt a mezőt nem kell megjeleníteni a kimenetben, viszont a mezők átírásánál megjelenne a tokenek között, ezért kell utolsónak lennie a mezők listájában.
--- a legelső mező átírásánál beírod a [title]
(a mező Eredmények átírása-nál keretben, a [title] az eredeti mező tokenje)
--- a legutolsó mező átírásánál beírod a záró divet, pl [field_link]
(az utolsó mező tokenje a [field_link])

ezzel belefogtad a mezőket egy olyan div-be, amelynek az osztálya az aktuális tartalom kategória besorolása(id vagy név), ezt már tudod besorolás szerint más formátumra sminkelni, a css-ből,
azaz az azonos taxonomy term-be besorolt tartalmak div-jének azonos az osztálya - class - más termbe besorolt tartalmaké más

...remélem jól értem amit szeretnél(a képeden látom a mezőket) - én már készítettem ilyet -, kérdezz vissza ha nem lennék érthető

0
0
loogan23 képe

Ha a taxonomy hivatkozást előre tettem, megjelent tokenként és a mező css classába meg tudtam adni.

Ha azt csináltam amit te írtál nem jelent meg tokenként,

„--- a legelső mező átírásánál beírod a [title]
(a mező Eredmények átírása-nál keretben, a [title] az eredeti mező tokenje)
--- a legutolsó mező átírásánál beírod a záró divet, pl [field_link]
(az utolsó mező tokenje a [field_link])”

nem történt semmi.
Itt nem hiányzik valami? Mitől tenné divbe?

Viszont ha a rács nézet beállításainál a sor osztályáéhoz tettem be a hivatozást mindjárt működött amit szerettem volna (azonos tipus = azonos bgcolor):

Az eredmény

Amíg emésztettem volt időm elgondolkodni egy régebbi kérdésemre adott válaszodon amit eddig nem sikerült megértenem, most ez is sikerült! :-)

Köszönöm!

1
0
Geva képe

Hat persze hogy elore kell tenni a mezo listaban a tokennek valot, es elnezest lemaradt a zaro div az utolsonak megjelenitett mezo atirasanak leirasabol,
orulok, hogy ennek ellenere is sikerult megertened es megoldanod,
ez a tipusu megoldas jol johet maskor is

0
0
Geva képe

most latom csak, hogy a szuro kiszedte a bejegyzeseimbol a
<div class="term_id"> es </div> tag-eket, ettol volt ertelmezhetetlen amint fentebb irtam, sajnalom :-( siettem, nelkuloztem az elonezetet

0
0