Tartalom importálás és frissítés egy jelszóval védett ftp-n található xls fájlból...

zangax képe

Sziasztok!

Adott egy xls fájl, ami minden éjjel frissül, elérhető egy jelszóval védett ftp kapcsolaton keresztül.

Ebben vannak egy cég ajánlatai, amiket szeretnék beimportálni a drupal 6 alapú weboldalamba, és rendszeresen frissíteni az ajánlatokat. Persze automatizálva...

Körülnéztem, hogy mégis hogyan lehetne ezt megtenni...

Gondoltam feeds + feeds_xpathparser tudja ezt, de nem boldogultam vele. Elbizonytalanodtam, hogy ez tudja e, amire nekem szükségem van.

Találtam egy olyat is, hogy aggregation modul... Azt hiszem ez tudja, ami nekem kell. Létrejön a hírcsatorna tartalomtípus, amiben jelszóval védett kapcsolatot is sikerül csinálnom. De ez még kevés...

Ha jól értem Aggregation feed type-ként kellene xml-t létrehoznom, de nem sikerül. Vagyis mivel sosem csináltam hasonlót sem, nem tudom mi is lenne a teendőm.

A céges xml fájl alapján kellene létrehoznom egy olyan feed type-ot, amiben összepárosítom az xml mezőit egy tartalomtípus mezőivel?

Abban kérem a tanácsotokat, hogy ti hogyan oldanátok meg ezt a kérdést? Milyen modulokkal? Jó irányba indultam egyáltalán?

Ha esetleg konkrét tippetek van a megoldáshoz, az még jobb... de jelenleg bármilyen iránymutatás jól jönne.

Előre is köszönöm a megértést!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
zangax képe

Persze a címben elírtam... nem xls fájlból, hanem xml-ből

0
0