System requirements: PRE check

Ramirez_hun képe

Azon gondolkodtam, vajon létezik-e valami olyan kis app, ami egy oldalt meglátogatva pontosan felméri, hogy alkalmas-e a drupal kiszolgálására?

Pl. megrendelőnek van oldala, tárhelye stb. Cseréni szeretné, bizonyos okokból (külhoni meló) viszont nehézkes megtudni, ki a jelenlegi szolgáltató stb. Nem szeretnék abba a gödörbe esni, hogy elkészül az új oldal drupálon, tenném fel, aztán kiderül, hogy hoppá, szolgáltatót kéne váltani, mert a jelnlegi alkalmatlan. Ezt akkor közölni az ügyféllel, nem a legszerencsésebb.

Nagyon hasznos kis cucc a Wappalyzer, de ez se konkrétan erre ad válszt, inkább a telepített összetevőkre.

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
csakiistvan képe

Ehhez te kellesz es egy phpinfo(); mas nem. Emberi tenyezot ebbol nehezen szeded ki, meg az elso dolgod legyen hogy elkuldod a https://drupal.org/requirements az ügyfélnek hogy mi kell.

1
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Ramirez_hun képe

Ez világos, így szokott lenni. Csak gondoltam, hátha valaki ismer valami "kívülről" használható okosságot.

0
0

- ad astra per aspera -

Nagy Gusztáv képe

Ha ez működne, az azért elég gázos lenne.

1
0

Nagy Gusztáv

Nagy Gusztáv képe

Ilyen esetben vagy egy sima telepítést csinálok a tárhelyen, vagy eleve ott fejlesztek. (Persze ilyenkor egy másik, nem publikus aldomain-en.)

0
0

Nagy Gusztáv

hosszu.kalman képe

Szerintem csinalj egy sima Drupal telepitest, majd annak a statusz report-ja megmondja ha valami problema van.

1
0
Ramirez_hun képe

Köszi az ötleteket. Igazából ezek megvoltak. A best practices részt akartam kissé bővíteni.

0
0

- ad astra per aspera -