subdomain - 403 Forbidden

kubrob képe

Sziasztok, sikeressen feltelepitettem a drupalt az egyik szerverre. Ez ok. A gond ott kezdodik, amikor ra akarok jelentkezni az egyik subdomainre ugyanezen a szerveren. Hiba: 403 Forbidden, az oldal nem jelenik meg! Amig nem volt Drupal mukodott. Az oldal klasszikus html. Allittolag vlmi .htaccess problema. Hogy oldhatom meg?

Hojtsy Gábor képe

Ez így eléggé kevés infó. Valószínű a subdomain és a Drupal domainje között fájl rendszer szinten átfedés van (valahogy közös könyvtárban vannak). Ennyi információ alapján jobbat nem tudok mondani. Meg kell nézni, hogy a nem működő domainen milyen .htaccess van egyáltalán.

0
0
kubrob képe

A drupal a root konyvtarban van.
_sub szinten a root-ban van!
_sub/lan - lan a subdomain, itt vannak a fileok, es htaccess nincsen.

0
0
Hojtsy Gábor képe

Előfordulhat, hogy a mod rewrite kavar be valamit, szerintem ha kiveszed a Drupal alól a .htaccess fájlt, akkor menni fog. Persze ez nem túl szép megoldás, másik könyvtárba kellene tenni az aldomain mappáját, nem a Drupal alá.

0
0
kubrob képe

Meg lehetne valamit butykolni a htaccess-ban hogy mukodjon a dolog? En nem nagyon ertek hozza!

0
0
Hojtsy Gábor képe

Mondom, ennyi információ alapján nehéz megítélni, hogy mi a hiba. Egyenként lehet próbálkozni a .htaccess tartalmának kommentezésével (kettőskereszt a sor elején kommentez).

0
0
kubrob képe

Minden megoldhato csak akarni kell! Igy tortent hogy a .htaccess-ba egyik soraba bepotyogtem "index.html". Igy:

# Set the default handler.
DirectoryIndex index.php index.html

Ezzel hozzafertem a subdomainekhez is:)

0
0