Relation + Views (search node by related noe)

hu0882 képe

Sziasztok!

Van két tartalomtípusom: a Recept és az Alapanyag, melyek között a Relation modullal teremtettem meg a kapcsolatot.

Az alábbi tutorilaból már megtanultam, hogyan jelentessem meg az egymásra hivatkozott tartalmakat blokkban http://vimeo.com/28479420.

Most azonban egy kicsit többet szeretnék. Felhasználói szempontból az lenne az elvárás, hogy egy kereső (de még jobb ha autocomplete) mezőbe beírva az alapanyagokat (többet is AND oprátorral) a rendszer kidobja azokat a Recepteket, amelyekban szerepel az összes megadott Alapanyag.

Sokat próbálkoztam de nem találom a megoldást. Két views kombinálásával is próbáltam: az egyikben az alapanyagra (egyelőre csak egy) lehet keresni, a másik pedig blokkban megjeleníti az alapnyaghoz kapcsolódó receptet. Csakhogy az első views nid.jét nem tudom átadni a 2. viewsnak (ott a contextual filtersnél Nid->WHEN THE FILTER VALUE IS NOT AVAILABLE->content ID with URL van beállítva). Feltételezem itt kellene a PHP code-ot beállítani, hogy átvegye az értéket, de ezt nem tudom.

Van esetleg egyszerűbb megoldás, vagy egyéb javaslatotok?

Üdv.Miki

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Babayaga képe

Szia Miki!

Gondolom, május óta megoldottad a problémát. Tudnál nekem segíteni?
Szappan receptekhez szeretném megadni, hogy melyik adalékkal milyen színt tudunk elérni illetve visszafele is működnie kellene a dolognak: adott színt mely anyagokkal érhetjük el.
A relation modult kezdtem tanulmányozni, de sajnos nem vagyok elég okos, hogy gyorsan megértsem.

0
0

Evi

aboros képe

kérlek nyiss új témát a kérdésednek, ez a szokás az utókor számára átláthatóbb "fórum" létrejöttét biztosítja.

1
0

-
clear: both;

Babayaga képe

(Mondtam, hogy nem vagyok elég okos...)
Rendben, nyitom.

0
0

Evi