Modul engedélyezése

xmasher képe

galéria készítése drupal 7 alatt

ezt probálom lépésről lépésre csinálni, fel is telepítettem az ajánlott modulokat,
de a views-t nem engedi engedélyezni, pedig függőségnek csak a chaos tools van megadva és oda van írva a chaos tools mellé, hogy engedélyezett. persze a chaos tools-t sem tudom kipipálni, pedig annak nincs is függőség megadva.

elég gyatrán van megcsinálva ez a függőség-kezelés, semmi visszajelzést nem kapok a csomagok engedélyezését illetően.

Drupal verzió: 
nevergone képe

Olyan hibákat mondasz, amelyek nálam még sohasem jelentkeztek és gyanítom, másoknál sem igazán. Kellene, hogy milyen verziójú a Drupal és a modulok, illetve egy screenshot a modulok oldaláról. Meg több információ.

0
0
szantog képe

"elég gyatrán van megcsinálva ez a függőség-kezelés, semmi visszajelzést nem kapok a csomagok engedélyezését illetően"

egy nüánsznyit több respect! Ez a 'függőség-kezelés' bazi jól meg van ám csinálva, legalább egy sor kell hozzá a module .info fileban, amit már tutira megírtak ötösre nálunk sokkal okosabbak.

Szóval inkább azt kéne leírni, hogy
1. mit akarsz
2. mi történik

és ha nem az történik, amit akarsz, némi log info, hibaüzenetről képernyőmásolat, és még lehet, hogy egyről a kettőre is eljutunk.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

xmasher képe

Akkor egyszerűbb kérdést teszek fel.

Mi lehet az oka annak, hogy nem enged kipipálni egy csomó modult, nem tudom őket engedélyezni?

Adminként vagyok belépve. Hibaüzenetet nem ír, teljesítettlen függőséget nem ír, egyszerűen csak nem reagál a checkbox semmire.
A forrásban azt látom, hogy a checkbox checked és value=1. De a jelelődoboz tök üres. itt a kép:

untitled.jpg

7.21 a verzioszám.

0
0
szantog képe

Dobáld be a system_modules függvénybe a $extra['disabled'] = TRUE; mögé ezt:
if ($module->name == 'page_manager') {dsm($module);} kiderítendő, hogy mitől lesz disabled. Nekem gyanús, hogy valami véletlenül letörölt, nem kikapcsolt modulhoz kapcsolódik, és a system tábla megveszett.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

xmasher képe

Kipróbálom.

Akkor feleslegesen fikáztam a drupalt. De tényleg csak annyit láttam, hogy nem engedi kipipálni és nem mondja meg, hogy miért nem lehet:)

0
0
xmasher képe

Letiltottam a frissen felrakott modulokat.

A jelenség továbbra is fennál, leírom, hogy a gyári modulok mit csinálnak.

Van ugye a block nevű modul, amit igényel a dashboard modul.
Ha a dashboard be van kapcsolva, akkor a block modult, nem tudom kapcsolgatni.
A block modul checkbox-a nincs kipipálva és látszólag nem inaktív de mégsem engedi, hogy rátegyem a pipát, közben a forrás szerint "checked" és "value=1".

Ha kikapcsolom a dashboard-ot akkor automatice odakerül a pipa a block modul elé.

Ez gondolom valami hiba, tehát nem egészséges viselkedés.

0
0
xmasher képe

A megoldás a következő szerintem.

A hiba a firefox-ban lesz,

<input type="checkbox" checked="checked" value="1" disabled="disabled"></input>

ez a checkbox nincs kipipálva, mert ha a disabled attributum ott van akkor az FF nem foglalkozik vele, hogy mi az értéke.

valaki világosítson fel :)

0
0
xmasher képe

Bug 404962 - A disabled checked checkbox shows unchecked

ezt a bugzillán találtam.

0
0