Költözés után

Kezdő ATI képe

Sziasztok!

Elköltöztettem egy régi oldalt. Egy új tárhelyre, most csináltam ilyet először. Lehet valami nagyon alapvető hibát követek el. Kérlek segítsetek. Így csináltam:

Letöltöttem a file-okat.
A mysql-ből kiexportáltam az adatbázist.
A régi domain név www.tomitrade.hu volt az új www.tomielektro.hu, ezért az sql-ben kicseréltem mndent tomitrade-ről tomielektro-ra.
Ezt importáltam vissza az új adatbázisba.
A tárhelyre viszzatöltöttem a file-okat.
Átírtam a settings.php-ban amit kellet.

Így kellene működnie:
http://tomitrade.hu/

De egyenlőre így néz ki az oldal:
http://www.tomielektro.hu/

Mit rontottam el?
Hogy kellene ezt helyesen csinálni?

Segítségeteket előre is köszönöm

Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

Már rég megtanultam, hogy db backupot nem szedek ki phpmyadminból, arra ott a backup_migrate modul, uriti a cache tablakat amikor backupolsz es minden happy.

Az eredeti oldal forrasaban van ilyenre hivatkozas: /sites/all/themes/acquia_prosper , ami az így néz ki oldalon már nincs is.
Továbbá megnézném a admin/reports/dblog oldalt is, mit mond a hibákról.

0
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Kezdő ATI képe

Köszi, ez így már eggyel jobb.

De most ilyen hibaüzenetet ír:
warning: include_once(/var/www/clients/client11/web69/web): failed to open stream: Permission denied in /var/www/clients/client11/web69/web/includes/theme.inc on line 167.
warning: include_once(): Failed opening './' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/clients/client11/web69/web/includes/theme.inc on line 167.

Van valami ötleted hogy ez mit jelenthet?
Azt hol lehet beállítani hogy itt is legyen az hivatkozás a acquia_prosper-re?

Megnéztem azt a theme.inc file-t amiben ez van a 167. sortól
// Include the engine.
include_once './'. $theme->owner;

$theme_engine = $theme->engine;
if (function_exists($theme_engine .'_init')) {
foreach ($base_theme as $base) {
call_user_func($theme_engine .'_init', $base);
}

ezzel mi lehet a gond?

0
0
Phoere képe

Ha már a kódban turkálsz, régen rossz. inkább kezd elölről.

A következőképpen költöztesd át az oldalt (ha manuálisan mented le az adatbázist):
- Új helyen telepíts egy tiszta drupalt, de ne tegyél hozzá semmilyen pluszt.
- A telepítés után dobd el a teljes, új adatbázist és importáld be a mentet adatbázist
- a régi oldalon, ha betartottad az alapelveket (azaz csak a sites/all könyvtárba telepítettél modult, sminket), akkor csak a sites könyvtárra van szükséged. Ezt mentsd le egy az egyben.
- a mentett állományból töröld a settings.php-t (ezt ne írd felül az új helyen)
- a teljes állományt másold fel az új oldal sites könyvtárra és mindent irass felül.
- ezután elvileg mindennek működnie kellene. Én így 8-10 oldalt telepítettem át gond nélkül.

0
0

Csökönyi Ferenc

Phoere képe

Ahogy én látom, a Fusion sminked nincs beállítva.

A régi oldal "grid-es", az új nem.
A régiben a "main" div-hez tartozik egy grid-16 osztály, amelyhez tartozik a grid-16-fluid.css, amelynek 53. sora környékén van beállítva a min-width és a max-width érték.

ez az új oldalon nincs megadva, itt a 100% érvényes, ezért nyúlik szét a main div.

0
0

Csökönyi Ferenc

Kezdő ATI képe

Segítettetek rájönni, hogy valahogy lemaradt a vége a másolásnak.
Amatőr hiba, de ebből tanul az ember...

:D

0
0