Hogyan tudok menüpontokat létre hozni taxonomy szerint view-ből?

Ayala képe

Sziasztok!

Létrehoztam egy content type-ot. Ehhez egy view-ot, ehhez egy page-et.
Csináltam egy taxonomy-t, és ebből szavakat rendeltem a tartalmakhoz.

Szeretnék menüpontokat létre hozni a taxonomy-kifejezések alapján, ami sikerült is, de a view-et nem veszi figyelembe. A view-ben beállítottam egy sorrendet, és ez nem érvényesül.

Hogyan lehet ezt jól megcsinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Balu Ertl képe

Szia,

Megpróbáltam követni fejben, hogy meddig juthattál, hol tartasz most, de itt elvesztettem a fonalat: „... de a view-et nem veszi figyelembe”.

Meg tudod esetleg mutatni egy képernyőképen, hogyan néz ki most beállításod?

0
0
Ayala képe

Köszi, közben kaptam segítséget.
Az volt a problémám, hogy amikor a menüket taxonomy szerint megcsináltam, akkor nem vette figyelembe hogy a viewben beállítottam a sorrendet, és össze-vissza rakta be a contenteket.

Úgy tudnám megfogalmazni, hogy "össze kellett kötni" a taxonomyt a view-vel és a page-dzsel.

Az alábbi beállításokat végeztem el:

View beállítások:
- Use panel path: yes
- Argument input: content: kategória (field_kategoria) (A content type egy mezője amibe a taxonomy-kifejezéseket tettem. Ezek alapján csoportosítok és készítem el a menüpontokat.)
- Contextual filters: Content: Kategória

Page beállítások:
- Path: /konyvek/!kategoria
- Argument:
Argument: %kategoria
Position in path: 1
Context assigned: Taxonomy term: ID

Majd a taxonomyból vett útvonalak alapján csináltam meg a menüpontokat.

Nagyjából ennyi, nem mondom hogy teljes mértékben értem, de nagyjából.
Mindenesetre ha most rámegyek egy menüpontra akkor az adott taxonomy-kifejezéssel ellátott tartalmak jönnek ki abban a sorrendben és megjelenésben amit beállítottam a view-ben. Erre volt szükségem.

0
0

Ayala

Balu Ertl képe

Köszi szépen, hogy leírtad, mi vezetett végül megoldáshoz. Remáljük, így a jövőben másnak is hasznos lehet, ha hasonló problémába ütközik.

0
0