Galéria mint címlap

Mr.Grassy képe

Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy Galériák menü pontot amin belül a már létező galériákat mutatja meg ugy mint a cimlapon.
Már egy órája nézegetem és nem találok csak olyat, hogy címlapra helyezést én meg egy Galériák oldalra szeretném rakni.
Ez megoldható és ha igen akkor hogyan ?

Drupal verzió: 
Fórum: 
eager képe

Címlap:

Címlapnak bármilyen tartalom beállítható, aminek van saját url-je (pontosabban: URI-ja)(asszem).

Ez a komment mutatja, mennyire egyszerűen:
http://drupal.hu/comment/58258#comment-58258

egy kiigazítás, hisz most D7-ről beszélünk:
a megfelelő admin oldal D7 útvonala:
admin/config/system/site-information

"Galériák" node gyártása: (amit címlapnak szánsz)

A legdrupalosabb, ha Views modul segítségével létrehozol egy page típusú "nézetet" ("dinamikus okoslistát"), ami a webhelyen mindenkor meglévő galériákat listázza.

Azt meg úgy lehet legkönnyebben listáztatni, ha a galériáidat egy "galéria" (gépi nevén: "gallery") nevű tartalomtípusként készíted el. (Utána a fentebb említett views-nézetnek csak azt kell beállítani, hogy csak az ilyen típusú tartalmakat listázza.)

A page típusú nézeteknek van saját url-je is (pontosabban: URI-ja), amit megadhatsz frontpage-nek.

Menüpont:

A fenti URI-t manuálisan megadhatod egy menüpontnak, az adott menü szerkesztésekor.

(De arra figyelnék, hogy ha frontpage is meg menüből is elérhető a saját URI-ján, akkor az kétszer, két helyen lenne meg.)

2
0
Mr.Grassy képe

Köszönöm tényleg egyszerű volt.

0
0
Mr.Grassy képe

nem úgy sikerült ahogy szerettem volna csinált egy lapot amigy úgy müködik mint a cimlap de az a baj hogy minden amit a címlapra teszek azt ide is ki teszi.
hogyan lehet azt meg csinálni hogy csak a galériákat rakja rá ?

0
0
csakiistvan képe

Hozzá kell adnod egy szűrőt hogy csak a neked szükséges tartalomtípusokat listázza, a többit ne. Angol néven ez "Filter criteria" nak hívják ehhez kell neked egy "Content: Type (= Gallery)" -t hozzáadnod

2
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

Mr.Grassy képe

Köszi siketült nagyon jó lett pont ahogy szerettem volna

0
0