Egyszeri belépési link

L.Tiny képe

Sziasztok!

Amikor egy látogató új felhasználói fiókot hoz létre, és az automatikus rendszerüzenetet a Mime Mail által html formában elküldi a Drupal, akkor az egyszer használatos hivatkozás rövidített formában jelenik meg a levélben. Ezáltal azt nem lehet vágólapra tenni és a böngészőbe bekopizni, csak klikkelni lehet.
Példa:

Kedves xy!

Köszönjük a csatlakozási szándékot www.xxxxxxxx.hu webhelyhez. Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni:

http://www.xxxxxxxx.hu/user/reset/263/1332172845/2mqgI7yGhtArNaPSV...

A hivatkozás csak egyszer használható belépésre. Ezt követően a böngésző át lesz irányítva arra az oldalra, ahol többek közt a jelszó is megadható.

stb...

Ebből a hivatkozásból 26 karakter le van vágva. Ha nem html formátumban, hanem plain text-ként küldöm (azaz kiiktatom a Mime Mailt), akkor a teljes url látható, kijelölhető, másolható.

A kérdésem, hogy lehetne elérni, hogy a html levelekben is a teljes hivatkozás látszódjon?

Köszönöm előre is a segítséget!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
szantog képe

Szerintem az url filter csinálja. admin/config/content/formats/[valami], és ahol be van kapcsolva a Convert URLs into links, na azt vagy kikapcsolod, vagy alul a filter settingsnél átírod a Maximum link text length-et.

2
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

L.Tiny képe

Köszi szépen Gábor! Erre nem is gondoltam, pedig találkoztam már ezzel a beállítással. Most felvittem 72-ről 150 karakterre, és így már rendben van.
Talán össze lehetne hangolni "gyárilag", hogy a rendszerüzenetek link hossza ne legyen nagyobb, mint a default engedélyezett hossz, és akkor nem kellene kézzel állítgatni.

Üdv, és még egyszer köszönöm!

0
0
pp képe

Lehetne, csak kérdés, hogy miért is linkeled, ha nem kattintják, hanem másolják. User error ellen nincs mit tenni. Ha ott mondjuk az „alábbi hivatkozásra kattintva” szöveg lenne belinkelve, akkor vajon azt is másolnák a böngészőbe? BTW nem lehet, hogy a szöveget kéne átírnod? :)

pp

0
0
L.Tiny képe

Persze István, testre lehet szabni a szöveget, de az alapértelmezett üzenet ez:
"Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni..."
Itt van a logikai bukfenc. Ki-ki eldöntheti, hogy a szövegen módosít, vagy a hivatkozások karakterének számát növeli meg.

Egyébként én más honlapoknál, ha regisztrálok, akkor klikkelek, nem másolgatom a linket. Viszont a saját fejlesztéseknél úgy szoktam dolgozni, hogy be vagyok lépve pl. Firefox alatt, mint administrator, és Chrome alatt tesztelem azt, hogy a regisztráció hogy működik, tehát ott hozok létre új fiókot. Ilyenkor a mailben nem kattinthatok a linkre, mert akkor majd a Firefox-ban próbálja megnyitni az egyszeri belépési oldalt, de ugye ott éppen be vagyok jelentkezve. Ilyenkor kell másolnom a linket a Chrome-ba. Egyébként épp így derült ki számomra ez a kis probléma.

0
0