Drupal weboldalak fejlesztése Ubuntu 14-es rendszeren.

Szotyi képe

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy lecserélem a win7+xampp párost az ubuntu és Lamp-ra.

Eddig Win7 alatt úgy hoztam létre drupal oldalakat, hogy készítettem egy mappát a htdocs-ba, felmásoltam a fájlokat, adtam neki adatbázist a phpmyadmin segítségével és jó napot. Mehetett a telepítés. Utána elértem localhost/mappanév alatt.

No most itt Ubuntu alatt máshogy van.
Addig a leírások alapján eljutottam, hogy feltelepítettem az Ubuntut, az apache-ot és a hozzá tartozó csomagokat. Megy is a localhost és a phpmyadmin.

S hogyan tovább?
Ti hogyan használjátok, hogy aránylag kényelmes legyen akár több oldalon is a drupal hasznlálat?

1. Kell matatnom a /etc/apache2/ mappában?
2. Kell csinálnom ilyen virtual hostokat?
3. Kell a hálózatbeállításokat, IP címeket állítgatnom?
4. Javasoljátok a Filezilla használatát arra, hogy a saját gépemre a megfelelő (weboldal) helyre másolgassak fájlokat?
5. Nagy nehezen felment egy drupal, de ott pl a modultelepítés nem működik automatikusan, tehát úgy, hogy beillesztem a modul url címét, és már telepedik is, hanem FTP adatokat kér.
6. Persze jó lenne használni a drush-t is.
7. Az oldalak mappáit Ti a /home/felhasználói név/ alatt tartjátok vagy a /var/www/html-alatt?
----

Bármilyen kis segítségnek, útmutatásnak, javaslatnak örülnék!

Drupal verzió: 
nevergone képe

Szia!

Kicsit el vagyok havazva, de amint lesz időm, akkor részletesen leírom az általam használt megoldást. Addig is gyere el a Drupal Hétvégére, ilyesmiről is lesz szó, igaz egy másik megközelítésben.

0
0
Szotyi képe

Előre is köszönöm.
Láttam amúgy a Te korábbi 3 éves leírásodat, itt: http://drupal.hu/node/13635, de sajna kezdő linuxosként nem bírtam mindet megcsinálni a 14.04-es verzión.
--

Addig próbálkoztam:
a css fájlok szerkesztásáhez notepad++-t, már tudom használni a wine segítségével, amíg meg nem szokom valamelyik linuxos társát.
Beállítása:
1. terminálba: sudo apt-get install wine
2. böngészővel letölteni a notepad++ -t innen: http://download.tuxfamily.org/notepadplus/6.6.9/npp.6.6.9.Installer.exe
3. letöltés után megnyitni a wine-vel, majd a szokásos módon telepíteni.
4. s hogy a /var/www/html mappába is tudjon írni jogosultságot kellett adni (de hogy ezt hogyan csináltam, azt már nem tudom :) )

--

0
0

Péter

nevergone képe

Szia!

Annak a leírásnak egy kicsit javított változatát itt találod:
http://nevergone.hu/hu/blog/110515/teljes-erteku-drupal-fejlesztokornyez...

Annyi változott azóta, hogy az Apache virtualhost konfigurációban az

  1. Order allow,deny
  2. Allow from all

helyett

Require all granted

kell.

Viszont a Windowsos programokat (pl. Notepad++) felejtsd el, csak szívásod lesz vele. Minden környezet alatt találsz szuper szerkesztőprogramot, pl. Gedit.

0
0
Szotyi képe

Szia,
köszönöm a gyors választ.
Végigmegyek a lépéseken és itt visszajelzek, ami nem ment, vagy nem teljesen egyértelmű.

S itt is van egy kérdés rögtön:
Te a leírásodban az alapértelmezett könyvtár a /var/www/, de 14-es verzió alatt meg /var/www/html/. Ez azt jelenti, hogy mindenhol cseréljem ki a erre az újra?

0
0

Péter

nevergone képe

Szotyi képe

Szia!

Pár kérdés:
1. Először telepítem a hiányzó csomagokat.
Ezután bejön ugyan a localhost, de a localhost/phpmyadmin -ra ilyen válasz érkezik:
"addJSON( 'options', PMA_RecentTable::getInstance()->getHtmlSelectOption() ); exit; } if ($GLOBALS['PMA_Config']->isGitRevision()) { if (isset($_REQUEST['git_revision']) && $GLOBALS['is_ajax_request'] == true) { ....."
Ez baj? Vagy a késöbbi lépéseknél megjavul?

2. Ilyen fájlt nem találtam: "/etc/apache2/sites-available/default" Ez helyett ilyenek vannak: 000-default.conf, illetve default-sssl.conf
Elbizonytalanodtam, mert sajnos egyikbe sem találtam benne ilyen részeket
"Alias /doc/ "/usr/share/doc/"

Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
AllowOverride None
Order deny,allow
Deny from all
Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
"

Üdv: Péter

0
0

Péter