Display Suite: oszlopok közötti eltartás

DruTa képe

Üdv!

Vannak ezek az oldalelrendezések a Display Suite-ban.

Pl. 2 oszlopos, vagy 3 oszlopos.

Akármelyiket választom, nem tesz távolságot a két rész közé, bár a mintán úgy mutatja, hogy van pl. 2 oszlop és közte egy kis eltartás.

Ez miért van így? Ki akarja, hogy két tartalmi rész egymásra másszon, pontosabban súrolja egymást???

Beleírtam a Layout mappában lévő egyik mintába, annak CSS file-jába, így jó lett, de ez primitív megoldás, tudom.

Aztán csináltam azt, ahogy a leírásban van, hogy új Layout mappa, ekkor a gyökérben lévő .inc file-ba is bele kell írni.

Nem tudom, ez miért jobb megoldás, hiszen ha modulfrissítés van, akkor is felülíródnak ezek.

Kérdésem tehát:

1. Miért nincs az elrendezéseknél az oszlopok között eltartás? Én gondolom rosszul, hogy kéne???

2. Hogyan lehet intelligensen megoldani ezt úgy, hogy a DS mappán kívül legyenek a módosítások, tehát modulfrissítéskor nehogy elfelejtődjön a dolog.

3. Meg lehet oldani ezt a modulban, az UI-ban, tehát file-ok módosítása nélkül? Ez lenne a legtetszetősebb.

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
lazar képe

1. ez gondolom sminkfüggő
2. használj alsminket s abban írd a css-t

1
0
DruTa képe

Ez a core alap megjelenése, a Bartik.

0
-1
DruTa képe

Igazad van: megnéztem a szintén core Seven-ben, és ott már van egy kis távolság.

Akkor továbbra sem értem, miért van olyan (ráadásul core) smink, ahol nincs különbség a „régiók" között...

Ezek szerint ezt akkor nem lehet DS-ben megoldani, tehát, hogy UI-ból felülírni a smink ezen beállítását? Mert az lenne a legjobb, akkor újratelepítéskor az adatbázis tartalmazná ezt és nem kéne figyelni milyen file-okat módosítottunk.

0
-1
lazar képe

Nem lehet egy sminket mindenre felkészíteni.
Készíts neki egy alsminket, s abban azt írsz át amit csak szeretnél.
Dokumentáció: ITT.
Pár lépés az egész.

1
0
DruTa képe

Jó, ha nincs más, de a DS-ben ezek a menük nem erre szolgálnak(?):

  • Egyéni befoglaló elemek
    (Bal befoglalója, Jobb befoglalója, Oldalelrendezés befoglaló eleme, stb)
  • Egyéni osztályok
    (Régió és mező CSS osztályok kezelés)
0
0
simont képe

Ezzel a modullal tudsz css stílusokat írni bármelyik sminkhez, nem kell alsminket létrehoznod.

https://www.drupal.org/project/css_injector

0
0

SimonT

DruTa képe

Nem tapasztaltál lassúságot miatta? Mert gondolom itt futásidőben hozza létre mindig a kódot, amivel helyettesíti a meglévő megjelenést.

0
0
simont képe

Néhány modul beizzítása még nem fog lassítani az oldaladon. Van olyan weboldalam, ahol 50 modulnál is több be van kapcsolva a core modulokon kívül és nem venni észre a lassulást.

Amikor elkészült a weboldalad és élesbe teszed, érdemes bekapcsolni itt: admin/config/development/performance
- a blokkok gyorstározását
- a CSS fájlok összegyűjtését és tömörítését
- a JS fájlok összegyűjtését.

A teljesítmény javítása érdekében (ha sok modul van a weboldalon) érdemes még ezekkel próbálkozni:
https://www.drupal.org/project/minify
https://www.drupal.org/project/boost

Szóval csak bátran, ne félj használni a modulokat!

0
0

SimonT