%ctools_js útvonal...

maxxfade képe

Sziasztok!

Szeretnék egy kis információt kérni tőletek a ctools modullal kapcsolatosan(is).
Adva van egy nagyon szép kis tutorial multistep form-ról aminek az a sajátossága hogy a ctools-t használja ehez a szerzője.
Na most a modul többi részét értem kivétel egyet...
Megfogalmazza a hook_menu függvényt a rendes normális szokásos módon egyetlen egy útvonallal.
Viszont ez az útvonal így néz ki:

'poll/%ctools_js/d7'

Ezt is még értem hoyg aez a köztes "kitöltő" azaz a %ctools_js egy helyettesítő a ctool számára ami alatta van megfogalmazva és a ctools ez által ellenőrzi hogy van-e javascript vagy nincs.
Ez a rész a menü page_callback paraméternél megadott függvényben így néz ki:
...
'path' => "poll/" . ($js ? 'ajax' : 'nojs') . "/d7/%step",
...
nos ebből világos hogy hogy egy logikát követ a ctools az ellenörzéshez majd (gondolom) módosítja az útvonalat aszerint hogy van vagy nincs JS.
Én csak azt az egyet nem értem ebben hogy alapból ha egy menü linket készítene hozzá az ember akkor az hogy nézne ki?
poll/ajax/d7 vagy poll/nojs/d7? mert így poll/%ctools_js/d7
nem fogadja el a drupal mint megadott útvonal. És hát ebből kifolyólag nem is nagyon értem hogy hogyan ellenőrzi azt hogy van-e JS-ünk vagy nincs.
Ha valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná azért rendkívül hálás lennék, mivel a ctools is abszolút nincs dokumentálva. :) Mellékesen ctools doksit nem tudtok véletlenül?
Köszönök előre is minden jellegű segítséget!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
nevergone képe

maxxfade képe

Köszönöm de ezt már elolvastam sőt ki is próbáltam átnézegettem és a többi, de sajnos az a baj hogy ettől még nem lettem túlzottan okosabb. Szóval ha lelőnéd nekem a lényeget azt megköszönném :) Mert eredetileg ha hook_menu-ben fogalmazza meg az ember ezt az útvonalat (poll/%ctools_js/d7) akkor viszont nem reklamál érte a drupal... de amúgy meg ha menübe tenné be az ember akkor meg ugye bármivel helyettesítheti a második argumentumot... És hát így nem nagyon értem a lényegét meg a működési elvét ennek.

0
0
nevergone képe

„Én csak azt az egyet nem értem ebben hogy alapból ha egy menü linket készítene hozzá az ember akkor az hogy nézne ki?
poll/ajax/d7 vagy poll/nojs/d7? mert így poll/%ctools_js/d7
nem fogadja el a drupal mint megadott útvonal”

„Látható, hogy a link paraméterben szerepel a nojs string. Ez fontos, mert a ctools ajax-responder-e az ilyen linkeken végigmegy és a nojs szöveget kicserélni ajax-ra, ezt figyeli a fent említett ctools_js_load() fgv.”

1
0
maxxfade képe

Köszi a felvilágosítást :)

0
0