Cookiek és az adatvédelem

csszilvia képe

Sziasztok!

Készülő honlapomra szeretném elkészíteni az adatvédelmi tájékoztatót.
Az elmúlt pár napban komolyabban beleástam magam a törvényi háttér értelmezésébe......

Kérdésem az: Hogyan tudom kideríteni, hogy az oldalam pontosan milyen sütiket használ, azokat mennyi ideig és milyen módon tárolja?

Segítségeteket előre is köszönöm:
Szilvi

Drupal verzió: 
Balu Ertl képe

Szia Szilvia, két korábbi szál, ami idevág és esetleg hasznos lehet:
http://www.drupal.hu/forum/cookie-hasznalat/24446

Esetleg még ebben is lehetnek hasznos linkek:
http://www.drupal.hu/forum/sutik/24921

0
0
csszilvia képe

Köszönöm a Válaszodat, ezeket a bejegyzéseket már ismertem.

A napokban jelent meg a NAIH tájékoztatója, az adatvédelmi követelményekkel kapcsolatban, ennek szeretnék megfelelni.

Ami konkréten érdekel:

"....A sütikkel kapcsolatos előzetes tájékoztatás esetében tekintettel kell lenni bizonyos speciális tájékoztatási kötelezettségekre. A webáruház üzemeltetőjének az általa alkalmazott sütikkel kapcsolatban a tájékoztatóban:
- meg kell jelölni a süti nevét, amelyen keresztül a felhasználók a böngészőjükben azonosítani tudják a honlap üzemeltetője vagy a harmadik személy által lkalmazott sütiket,
- minden egyes süti esetében külön-külön ki kell fejteni, hogy milyen adatokhoz is férnek hozzá, illetve meg kell jelölni azt is, hogy mi a süti élettartama,
- a honlap üzemeltetőjének rövid, közérthető tájékoztatást kell nyújtania a süti funkciójáról, hogy az adott süti miért szükséges a webáruház számára vagy milyen funkciót nyújt a felhasználó részére"

Ennek hol tudok utánanézni?
Én csak egy mezei user vagyok, kicsivel több ismerettel, mint az átlag, de ez már magas nekem:-)

Előre is köszönöm,
Szilvi

2
0
Balu Ertl képe

Ez így valóban pontosabb információ a hivatalos elvárásokról, köszönöm, hogy bemásoltad az utánajárásod eredményét. (Esetleg egy linket a hatóság oldalára lehet, érdemes lenne beleszerkeszteni, hátha a jövőben valakinek hasznos lesz még.)

Visszatérve a kérdésedre: gyors utánakereséssel úgy látom, hogy mások is azon az állásponton vannak (pl. itt és itt), hogy e kérdés megválaszolása nagyban függ a te adott webhelyedtől. Mind alaprendszeri funkciók (pl. bejelentkezés engedélyezve van-e számukra? – Ha igen, akkor van PHP munkamenet süti), mind pedig a használt közösségi modulok funkciói befolyásolhatják, hogy a te webhelyed látogatóinak gépeire pontosan milyen sütik kerülnek letárolásra.

Ezért ahogy például itt is tanácsolják, a legcélravezetőbb megoldás e kérdés megválaszolásában az lehet, ha üríted a böngésződ gyorsítótárát, nyitsz egy privát ablakot, meglátogatod a saját webhelyedet és betöltést követően a böngésződ tájékoztatóját (Chrome-ban az információs „i” ikon a címsorban a doménnév előtt balra) veszed alapul.

Ellenőrizd így a webhelyed valamennyi funkcióját (pl. regisztráció, ki- / bejelentkezés, kommentelés, tetszikelés, bármi), hiszen bármelyik szolgáltatás használhata küldhet le sütit a böngésződnek.

Végül pedig, ha ide bemásolod, hogy miket találtál, akkor már közelebbről tudunk segíteni az egyes sütik céljának, szerepének megválaszolásában.

1
0
csszilvia képe

Letesztelem, és hamarosan jelentkezem az eredménnyel.

Addig is csatolom a linket:

https://www.naih.hu/files/2017-02-17-webaruhaz-tajekoztato-NAIH-2017-106...

Előre is köszönöm a további segítséget!

Szilvi

0
0