Aldomainen nem jelennek meg a képek

Arthemis képe

Sziasztok!

Van egy drupal oldalam, amit a public_html köyvtárba annak rendje és módja szerint telepítettem. Nincs is vele probléma.

Ugyanide készítettem egy "teszt" mappát, amibe ugyancsak felpakoltam egy drupal oldalt. Ezzel viszont az a problémám, hogy a képek egyszerűen nem jelennek meg rajta.

A "teszt" mappában lévő settings.php-ben a $base_url -t átírtam http://www.oldalam.hu/teszt -re. Ez nem oldotta meg a problémát.

Itt keresgéltem hasonló problémákra megoldásokat, de egyelőre nem találtam olyat, ami nálam működne.
A "teszt" mappában lévő .htaccess módosításait is próbáltam, de a kép problémát nem sikerül továbbra sem orvosolnom.

Tudnátok esetleg rá valamilyen megoldást? Előre is köszi!!

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
Arthemis képe

próbáltam a pathologic modult is, de csak az általam készített node-k hivatkozásain segít. Az alap sminkben használtakon nem. Valamit esetleg rosszul állítottam be a pahologic-ban?

0
0
Dibusz Tamás képe

jogosultság gond lehet. akkor is szokott ilyesmi történni ha a /sites/default/files jogosultságai nincsenek jól beállítva.

0
0
Arthemis képe

Jogosultságok:
mappáké: 755
fájloké: 644

Mást kellene használnom?

0
0
Dibusz Tamás képe

775 mappára
664 a képekre

0
0
Arthemis képe

Beállítottam az általad javasolt jogosultságokat, de nem sikerült így sem megoldani a problémát.

Valami más megoldás esetleg?

0
0
Dibusz Tamás képe

Relatív útvonalak vannak megadva?
.htaccessben hogyan konfiguráltad az almappát?
a szerver almappaként vagy gyökérként kezeli le könyvtárad?

Forrás vizsgálatával ellenőrizni az elérési utakat. Lehet, hogy valami felülírja (pl .htaccess), és a fődomainra hivatkozik.

Csak tippelgetek, nem ismerem a könyvtárstruktúrát, illetve a beállított jogokat, stb.

0
0
pp képe

milyen hibaüzenet van?

404 vagy 500?

Az a helyzet, hogy a Drupalban található .htaccess fájl azt mondja a webszervernek, hogy ha nem talál valamilyen fájlt, akkor hívja meg az útvonallal az index.php-t. Namost neked két .htaccess fájlod van a két könyvtárban, és a webszerver mindkettőt felnyalja, és valószínűleg a feljebb lévőben lévő szabályokat értelmezi, de a fenti index.php nem tud semmit se kezdeni azokkal a fájlokkal amik a másik Drupal-ban vannak.

A RewriteBase értékét beállítottad mindkét .htaccess fájlban?

pp

0
0
Arthemis képe

Akkor tisztába téve a dolgot, a következőket csináltam eddig:

A domainem/teszt/sites/default mappában lévő settings.php-ben átírtam a következő sort:
$base_url = 'http://teszt.domainem.hu'; // NO trailing slash!

(Itt egyébként próbálkoztam úgy is, hogy domainem.hu/teszt, de ez sem hozott eredményt)

Aztán a domainem/teszt mappában lévő .htaccess fájlba uncommenteltem a RewriteBase / sort.

Ezzel a két módosítással együtt sem lett eredmény. Esetleg kellene még módosítanom ezeket a sorokat is a .htaccessben? :

RewriteCond %{REQUEST_URI} !=/favicon.ico
RewriteRule ^ index.php [L]

Vagy mit nem csináltam jól? Esetleg valamelyik lépéssel már megcsináltam a helyes módosításokat, csak nem ürítettem a gyorsíttárat, és nem láttam az eredményt?

Picit megkavarodtam a dologban.

0
0
pp képe

gondolom az alkönyvtárban nem a / a RewriteBase, de többet ugye csak log alapján lehet mondani.

pp

0
0
Arthemis képe

Igen, István, így a leírásod alapján egyébként sokkal jobban értem a dolog működésér.

Az alkönyvtárban a .htaccessben:
RewriteBase/teszt

És akkor ezek szerint a főkönyvtárban lévő .htaccessben is uncommentelnem kellene a RewriteBase/ sort, és azt így hagyni?

0
0
pp képe

Na picit érthetőbben:

Először azt kell kideríteni eljut-e egyáltalán a Drupalhoz a kérés, és ha lejut, akkor melyik Drupalhoz. :)
Szóval logokat kéne nézni, meg ezt tesztelni. Ha az url-elek a html forrásban jók, akkor hiába állítgatod a settings.php-t, más lesz a gond.
(jó lenne látni a logokat, meg magát az oldalt, mert ez így csak olyan vajákolás jellegű... na küdök még energiát, lécci tedd a kezed a monitorra... neoda!!! na érzed már, hogy bizsereg?? :))

pp

0
0
TensLaci képe

Nálam szintén ez volt a probléma, sokat keresgéltem, mire megoldódott.

A példánál maradva írom le, mit csináltam (aldomain: domainem/teszt)
1. A domainem/teszt mappában lévő .htaccess fájlba uncommenteltem az "Options +FollowSymLinks" sort.
2. A domainem/teszt/sites/default mappában lévő settings.php-ben átírtam a következő sort:
"$base_url = 'http://teszt.domainem.hu'; // NO trailing slash!"
vagy:
"$base_url = 'http://domainem.hu/teszt'; // NO trailing slash!"
ebbe nem vagyok biztos, a kettő közül valamelyik (most nem tudom megnézni)
3. A domainem/teszt/sites/default/files mappában is van egy .htaccess
fájl, első körben itt is uncommenteltem az "Options +FollowSymLinks" sort.

És nem jelentek meg a képek, minden más működött. Végül a tárhelyszolgáltató honlapján találtam rá a megoldásra: http://help.tarhelypark.hu/tag/htaccess/

A domainem/teszt/sites/default/files mappában lévő .htaccess fájlban nem uncommentelni kell az "Options +FollowSymLinks" sort, hanem átírni "Options +SymLinksIfOwnerMatch"-re.

Csináltam egy gyorsítótár teljes törlését, és utána megszűnt a probléma, azóta megjelennek a képek.

Talán itt is hasonló probléma van.

0
0

Csánitz László