Aggregator - A hiba oka: 111 Connection refused

satya képe

Sziasztok!

Aggregator-ba szeretnék betenni rss feed-et, de a következő hibaüzenetet kapom, ha a hírek frissítésére nyomok:
A hiba oka: 111 Connection refused

A fél éccakát átgoogliztam, de sajnos nem találtam meg az okát. Ha tudnátok egy-két tippet adni, hogy merre induljak el azt megköszönném.

Drupal-om állapotjelentése:
Adatbázis séma Aktuális
Fájlrendszer Írható (nyilvános letöltési mód)
GD kiterjesztés bundled (2.0.28 compatible)
Időzített feladatok Legutóbbi futás ideje: 2 másodperc
Az időzítő böngészőből is futtatható.
Konfigurációs fájl Védett
MySQL adatbázis 5.0.18
PHP 5.1.6
Unicode könyvtár PHP mbstring kiterjesztés
Webszerver Apache/2.2.3 (Unix) mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.7e PHP/5.1.6 mod_perl/2.0.2 Perl/v5.8.4

Üdv,
Satya

pp képe

Próbáld ki itt a drupal.hu rss-ét az nekem megy. Ha egyetlen egy rss-el se megy akkor lehet a szervereden van valmi tíltás és e miatt nem megy.

pp

0
0
satya képe

Igen kipróbáltam már több fajta feed-el is (a drupal.hu feedjével is) és mindegyikre ezt írja szóval szerinetem is a szerveren lesz a gond, csak az akérdés, hogy mi. Próbáltam a feedburner-el is, de sjanos ugyanaz a hibaüzenet.

0
0
pp képe

egy kis php programot elindítva megtudhatod, hogy milyen függvények vannak letiltva.

szerintem bizalommal fordulj a rendszergazdához.

pp

0
0
satya képe

Köszi, de én üzemeltetem a szervert, nekem meg lövésem nincs éppen, hogy mi a gond, pont ezért írtam ide.

a phpinfoban ez áll:
disable_functions no value no value
allow_url_fopen On On

Lehet valamit rosszul állítottam be, jó lenne ha valaki tudna valami támpontot adni. Pl. aggregator modul system requirements, checklist, stb. amiből ki tudok indulni.

A system requirements-t már kigugliztam, az ottani feltételeknek elméletileg megfelelek, de lehet van még valami...

A php Configure Command-om:
'--with-gd' '--with-jpeg-dir' '--with-png-dir' '--with-zlib' '--with-apxs2=/www2/bin/apxs' '--with-ttf' '--with-freetype-dir' '--with-xml-dir' '--enable-mbstring' '--with-xml' '--with-libxml' '--enable-xml' '--with-curl' '--with-gettext'

Minden ötletet, tanácsot szivesen veszek! (pp-nek extra thx a segítőkészségért)

0
0
pp képe

Lehet szervereden nincs beállítva rendesen a dns, ha tudsz próbálj meg rá-ssh-zni és lynx-el, ping-el, wget-tel megnézni hogyan működik. Működik-e egyáltalán. Tehát fel tudja-e oldani a nevet a szervered.

pp

0
0
satya képe

ping index.hu
PING index.hu (217.20.131.2): 56 data bytes
64 bytes from 217.20.131.2: icmp_seq=0 ttl=62 time=0.7 ms

feedburner.com
PING feedburner.com (66.150.96.110): 56 data bytes
64 bytes from 66.150.96.110: icmp_seq=0 ttl=50 time=129.4 ms

lynx-ből az oldalam elérhető.

0
0
andrew képe

ha te üzemelteted a szervert, akkor én a helyedben a következők alapján lépnék tovább:

iptables szabálylánc ellenőrzése + tcpdump megfelelő szűrőkkel a hírek frissítése alatt

más:
kezdetben jó volt és egyszer csak megállt a működés v. már az eleje óta rossz?

0
0
satya képe

Igazad volt, az iptables-t kellett beállítani. Mivel fölösleges lenne minden egyes feedre külön megcsinálni, ezért a feedburner-re nyitottam csak ki:

iptables -I OUTPUT 1 -d feeds.feedburner.com -j ACCEPT

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget!

0
0
bozsó képe

Sziasztok, kissé hasonló problémám van, de nekem azt írja ki, hogy
"xyz hírcsatornája hibás. A hiba oka: -110 110 Connection timed out." Megpróbáltam több forrással, többek közt a Drupal hírcsatornájával is. Nálam is a szerver beállítása lehet a hibás? Köszi előre is a segítséget!

0
0
Boobaa képe

Nálam csak ennyi az üzenet (D5.2): "HUP hírcsatornája hibás. A hiba oka: -2 2." A forrás természetesen http://feeds.feedburner.com/HUP - és más hírolvasó (pl. Akregator) nem is találja hibásnak. De igazából mindegy is, melyik csatornát tolom bele az arcába, mindegyikre ez a válasz. Próbálkoztam weblaborral, drupal.huval, slashdottal, mégis csak egyetlen forrást találtam, amit elfogad: az (egyelőre csak localhoston futó) tesztoldal saját hírcsatornáját.

Próbálkoztam a Feedvalidatorral is, volt, amelyik forrást hibásnak találta, volt, amelyiket nem - Drupal5.2 viszont egyikkel se tudott mit kezdeni.

Ha legalább valami értelmezhető üzenetet adna, el lehetne indulni hibát keresni. De így... Mi lehet a gond?

0
0
Boobaa képe

Nekiláttam forrást turkálni. Odáig jutottam, hogy az fsockopen() hívás az includes/common.inc 417. sorában bool(false) eredménnyel tér vissza, errno 2, errstr üres. Ezek után a kérdés: hol lehet megtalálni, mi a fene lehet az errno=2?

Aztán vaktában tapogatóztam: újraindítottam a webszervert, beállítottam még egy (megbízhatóbban működő) névszervert, és voilá: eltűnt a hiba.

Persze a kérdés megmarad: akkor mi a fenétől tudták egyáltalán a többi programok megnyitni az adott feedeket? :S

0
0