Active menu beállításaa Bartik responsive sminkben

kalmarr képe

Sziasztok,

a segítséget szeretnék kérni menü, smink használatával és megértésével kapcsolatban.

Szeretném a Bartik responsive menü sminkjét átalakítani úgy, hogy ha aktív az adott tartalom, akkor az adott menü pontja legyen aktív.

Elvileg ezek a szelektorok végeznék ezt, de sajnos nem működik:

#main-menu-links li a.active,
#main-menu-links li.active-trail a {
  background: #ffffff;
}

Viszont a .tab esetében ez tökéletesen működik:

.tabs ul.primary li a.active {
  background-color: #ffffff;
}
.tabs ul.primary li.active a {
  background-color: #ffffff;
  border-bottom: 1px solid #ffffff;
}

Hogyan lehet ezt kijavítani?

A fő kérdésem pedig, hogy ez mitől lesz "aktív", mi állítja be, hogyan lesz aktív a menü, mivel ha megértem, akkor talán későbbiekben már tudom, hogy hol keresem a hibát :)?

Köszi a segítséget!

KALMI

Taxonomy upgrade extras: 
Drupal verzió: 
Fórum: 
csakiistvan képe

Az alsminkedben jol irtad meg a stilus filet? A CSS egyeb tulajdonsagai ervenybe lepnek csak ez nem?

2
0

Drupal full-stack developer at Wunderman Thompson Budapest

kalmarr képe

A "gyári" file-okhoz nem nyúltam csak a CSS-t módosítottam. Responsive Bartik D7
Az általam készített CSS módosítások természetesen működnek, csak ez az "aktvitás" nem akar működni....

0
0
Balu Ertl képe

Lehet, tévedek, de megpróbálnád légyszi background-color:-ként átadni a színértéket?

0
0
kalmarr képe

A kód sor amit találtam az egy minta kód, ami alapján elvileg működni kellene (javasolták ezt). A fő problémám, hogy semmire nem reagál nagyon sokféle képen próbáltam ezt megadni.

https://drupal.org/node/1117972

Ezért merült fel bennem az a kérdés, hogy azt megértsem, hogy hogyan működik ez a dolog. Ilyen esetben "egy profi" smink készítő mit néz meg? Honnan tudja meg, hogy hogyan működik valami, ha már a leírásban megadott dolgok nem segítenek....:)

0
0